خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » درآمد ۷۰ هزار میلیارد تومانی عربستان از حج امسال
 

 

درآمد ۷۰ هزار میلیارد تومانی عربستان از حج امسال

طبق پیش‌بینی کارشناسان اقتصادی، عربستان امسال به لطف برگزاری حج و عمره، بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان درآمد خواهد داشت.

درآمد 70 هزار میلیارد تومانی عربستان از حج امسال

طبق آینده نگری کارشناسان اقتصادی، عربستان امسال به لطف برگزاری حج و عمره، بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان درآمد خواهد داشت.

۷۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومانی که عربستان از حج امسال به جیب زد

در حالی که کمتر از یک ماه تا شروع مناسک حج امسال مانده، بحث درآمدهای چشمگیر دولت عربستان از بابت ورود حجاجِ کشورهای متفاوت بار دیگر مورد توجه محافل اقتصادی قرار گرفته است.

عبارات مهم : اسم امسال – عربستان
در همین راستا، «عبدالله المرزوق»، استاد دانشکده حج در دانشگاه ام القراء مکه در گفت وگویی با اشاره به فراهم بودن زمینه جهت سودهای کلان از برگزاری حج، آینده نگری کرد درآمدهای دولت عربستان امسال از بابت برگزاری تمتع و عمره به بیش از ۷۰ میلیارد ریال سعودی (۷۰ هزار میلیارد تومان) خواهد رسید.

وی اظهار کرد: این میزان درآمدِ چشمگیر به لطف ورود ۹ میلیون زائر خواهد بود که امسال مناسک حج و عمره را به جا خواهند آورد.

وی با این حال درخواست کرد با توجه به این حجم گسترده از درآمدهای حج، وقت های شغلی بیشتری جهت شهروندان عربستانی ایجاد شود.

به نقل از “عرب نیوز”، «عبدالخالق الکاشف»، مدیر مرکز تحقیقات حج عربستان نیز در این رابطه تأکید کرد: شرکت های خدماتی حج در این کشور بدون شک از مراسم امسال حج، سود فراوانی به دست خواهند آورد.

وی با اشاره به اینکه بازار فروش محصولات تولید عربستان از جمله سوغاتی در ایام حج رونق چشمگیری خواهد یافت، اظهار کرد: محصولات تولیدی در عربستان از سوی اجناس چینی با مسابقه سنگینی مواجه شده است اند.

در همین حال، «خالد رمضان»، مدیر یکی از شرکت های خدمات دهی حج و عمره در ریاض با اشاره به تعداد بالای زائران حج از کشورهای متفاوت اظهار کرد: مردان و زنان سعودی باید خلاقیت بیشتری جهت ساخت سوغاتی های تازه نشان دهند تا در مکه و مدینه میان زائران توزیع و به آن ها فروخته شود.

وی معتقد هست، تنها از محل فروش سوغاتی به حجاج خارجی، عربستان می تواند هر سال بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ میلیون ریال سعودی درآمد کسب کند.

 

درآمد ۷۰ هزار میلیارد تومانی عربستان از حج امسال

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

واژه های کلیدی: اسم امسال | عربستان | عربستانی | محصولات | برگزاری | میلیون | زائران | خبر

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>