خانه » خبری و خواندنی » طرح ساماندهی و احیای میبد شروع شد
 

 

طرح ساماندهی و احیای میبد شروع شد

طرح ساماندهی میبد با هدف احیای بافت شارستان شروع شد و در فاز نخست دروازه غربی تا مسجد جامع میبد بدنه‌سازی می‌شود.

طرح ساماندهی و احیای میبد شروع شد

به گزارش حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان به نقل از روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی؛ شهرستان میبد یکی از شهرستان های استان یزد در مرکز کشور عزیزمان ایران هست. گفته می شود میبد نزدیک به ۷ هزار سال قدمت دارد و در جمع قدیمی‌ترین شهرهای دنیا قرار دارد.

«ساشا ریاحی مقدم» مدیر پایگاه تاریخی میبد با بیان این مطلب که میبد یکی از شهرهای تاریخی کشور عزیزمان ایران است که مورد نیاز هست، تمامی فعالیت های و کارهای اجرایی در آن با ضابطه انجام گیرد؛ گفت: میبد یکی از شهرهای تاریخی کشور عزیزمان ایران است که از قدمت تاریخی بالایی برخوردار هست. از همین رو، جهت حفاظت از این بافت تاریخی ارزشمند، طرح ساماندهی و احیای میبد را در فاز نخست با در نظر گرفتن مبلغی بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان در دستور کار قرار دادیم.

وی افزود: در فاز نخست این طرح که با هدف احیای محورهای تاریخی بافت شارستان انجام می‌گیرد، قرار است محور دروازه غربی تا مسجد جامع میبد ساماندهی شود که این ساماندهی شامل کف سازی، بدنه سازی و دیگر تاسیسات است.

طرح ساماندهی و احیای میبد شروع شد

مدیر پایگاه تاریخی میبد به فاز بعدی این طرح ساماندهی اشاره کرد و گفت: امیدواریم بعد از اتمام فاز نخست، فاز بعدی که شامل مسجد جامع تا دروازه شمالی می شود با همکاری شهرداری انجام گیرد.

آنطور که ریاحی مقدم می افزاید: طرح حفاظت و بازآفرینی شهری نیز از دیگر طرح هایی است که جهت حفاظت از میبد در دستور کار قرار گرفته که در آن طرح طرح های موضعی و ساماندهی بافت شهری تهیه می شود.

وی گفت: این طرح هم اکنون در مرحله مطالعه واقع شده است است که خوشبختانه ۷۰ درصد پیشرفت داشته و در مرحله اول نیز شامل محدوده شارستان می شود.

ریاحی همچنین اوضاع بافت تاریخی میبد را مناسب و قابل کنترل ارزیابی کرد و گفت: درحال حاضر اوضاع بافت تاریخی میبد مناسب است به طوری که تمامی ساخت و ساز با استعلام از پایگاه تاریخی میبد و از طریق شهرداری و بر اساس ضابطه صورت می‌گیرد.

طرح ساماندهی میبد با هدف احیای بافت شارستان شروع شد و در فاز نخست دروازه غربی تا مسجد جامع میبد بدنه‌سازی می‌شود.

انتهای پیام/

احیای بافت تاریخی شارستان کلید خورد

واژه های کلیدی: میراث فرهنگی | میراث فرهنگی | شهرستان میبد | شهرداری | شهرهای | ایران | تاریخی | میراث فرهنگی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>