خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » از سوی رژیم‌های سرکشی مثل کشور عزیزمان ایران ترساندن می‌شویم/ ترامپ
 

 

از سوی رژیم‌های سرکشی مثل کشور عزیزمان ایران ترساندن می‌شویم/ ترامپ

ماکرون گفت: «رویه ما در قبال سوریه عوض شده است و رفتن بشار اسد، دیگر پیش‌شرط ما نیست. در سیاست تازه ما در قبال سوریه، یک هدف مهم

از سوی رژیم‌های سرکشی مثل کشور عزیزمان ایران ترساندن می‌شویم/ ترامپ

ماکرون گفت: «رویه ما در قبال سوریه عوض شده است و رفتن بشار اسد، دیگر پیش شرط ما نیست. در سیاست تازه ما در قبال سوریه، یک هدف مهم وجود دارد و آن هم از بین بردن تروریست ها است.

دیدار ترامپ و ماکرون

«دونالد ترامپ» مدیر جمهور آمریکا  و «امانوئل ماکرون» همتای فرانسوی وی فرانسه در کنفرانس خبری یکسان در خصوص محورهای مورد بحث در گفت وگوهای دوجانبه با خبرنگاران سخن گفتند.

عبارات مهم : ولادیمیر پوتین – دونالد ترامپ
ابتدا ماکرون سخن گفت و از تلاش یکسان با آمریکایی ها جهت ترسیم نقشه راهی جهت سوریه بعد از جنگ خبر داد.

وی گفت فرانسه خواهان تشکیل گروه تماس نیرومند تری جهت هماهنگی بهتر با شرکت ملل در طی دوره انتقال قدرت است.

وی سپس به یکی از نقاط اختلاف طرفین یعنی لغو عضویت آمریکا در معاهده اقلیمی پاریس به وسیله ترامپ سخن گفت و افزود: «من می دانم که این کار در جهت عمل به قول های انتخاباتی پرزیدنت ترامپ انجام شد و به آن احترام می گذارم ولی ما به این معاهده پایبند خواهیم ماند.»

ماکرون باز هم در خصوص سوریه سخن گفت و در اظهارنظری جالب، از عوض کردن چشمگیر رویه پایس در قبال این کشور جنگ زده خبر داد.

ماکرون گفت: «رویه ما در قبال سوریه عوض شده است و رفتن بشار اسد، دیگر پیش شرط ما نیست. در سیاست تازه ما در قبال سوریه، یک هدف مهم وجود دارد و آن هم از بین بردن تروریست ها هست. هفت سال است که سفارت ما در دمشق تعطیل است و هنوز به هیچ راه حلی نرسیده ایم. ما و ایالات متحده یک خط قرمز یکسان داریم و آن هم استفاده سوریه از تسلیحات شیمیایی است.»

یکی از خبرنگاران به روابط نزدیک ترامپ با روس ها اشاره کرد و از ماکرون، نظر پاریس در خصوص این رابطه را خواستار شد.

رئیس جمهور فرانسه پاسخ داد: «ما اختلاف نظرهای بسیاری با روسیه داریم ولی در شرایط فعلی و بخصوص با درنظر گرفتن شرایط خاورمیانه، مهم است که با یکدیکر همکاری کنیم، با هم تبادل اطلاعات داشته باشیم و حتی اختلافاتمان با با هم به اشتراک بگذاریم تا بتوانیم آنها را حل کنیم.»

رئیس جمهور آمریکا هم در این کنفرانس خبری به عنوان مقام میهمان سخن گفت.

وی ابتدا در خصوص نقاط اتصال ملت آمریکا و فرانسه پرداخت و ضمن یادآوری کمک ارتش آمریکا به آزادی فرانسه از دست نازی ها، گفت که اختلافات مقطعی کنونی، در برابر این اتصال نیرومند فرهنگی، هیچ است.

منظور ترامپ از اختلافات جزئی، بحث خروج آمریکا از معاهده اقلیمی پاریس بود. ترامپ البته گفت که فردا در این خصوص با ماکرون سخن خواهد گفت و شاید آمریکا تصمیم جدیدی در خصوص این معاهده بگیرد.

رئیس جمهور آمریکا در این خصوص گفت: «اگر اتفاقی بیفتد، عالی است و اگر اتفاقی هم نیفتد، خوب است.»

ترامپ در خصوص سوریه هم سخن گفت. وی با تمجید دوباره از اعلام آتش بس در جنوب سوریه به عنوان دستاورد دیدارش با «ولادیمیر پوتین» همتای روسی، گفت: «یک نتیجه مهم دیدارم با پوتین، آتش بسی بود که در سوریه به دست آمد. پنج روز است که این آتش بس برقرار شده است و جان های زیادی حفظ شده است هست. پنج روز، در سوریه مدت بسیار طولانی است و در این مدت یک گلوله هم شلیک نشده هست. در حال کار بر روی آتش بس دیگری در بخشی از سوریه هستیم.»

ترامپ در خصوص رسوایی تازه دیدار فرزندش «دونالد ترامپ جونیور» با یک وکیلی فرانسوی در جهت تلاش جهت تخریب «هیلاری کلینتون» پیش از برگزاری انتخابات هم سخن گفت.

وی گفت: «اولاً پسر من با یک وکیل روس دیدار کرده و نه یک مقام روس. من فقط دو سال است که وارد عالم سیاست شده است ام ولی می بینم که تحقیق در خصوص رقبای سیاسی، امر معمولی هست. البته در این دیدار (جونیور و وکیل روس) اطلاعات مهمی هم دریافت نشده و رسانه ها این مطلب را بزرگ کرده اند.»

ترامپ در خصوص کشور عزیزمان ایران هم سخن گفت.

رئیس جمهور آمریکا در حین پرداختن به موضع یکسان فرانسه و واشنگتن در قبال لزوم ریشه کن شدن تروریسم گفت: «ما (آمریکا و فرانسه) با ترساندن جدیدی از سوی رژیم های سرکش ایران، سوریه و کره شمالی و دولت هایی که آنها را تأمین مالی می کنند، مواجه هستیم.»

 

از سوی رژیم‌های سرکشی مثل کشور عزیزمان ایران ترساندن می‌شویم/ ترامپ

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: فارس

 

واژه های کلیدی: ولادیمیر پوتین | دونالد ترامپ | رئیس جمهور | رئیس جمهور | اختلافات | آمریکایی | فرانسه | آمریکا | پوتین | پاریس | سیاست

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>