خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » بازگشت اوباما به مسیر مهم سیاست
 

 

بازگشت اوباما به مسیر مهم سیاست

رئیس‌جمهور سابق آمریکا قرار است با به عهده گرفتن رهبری یک کمیته به مسیر مهم سیاست بازگردد و به دموکرات‌ها یاری کند تا با عوض کردن حدود حوزه‌های انتخاباتی، حزب جمهوری‌خواه را به چالش بکشند.

بازگشت اوباما به مسیر مهم سیاست

رئیس جمهور سابق آمریکا قرار است با به عهده گرفتن رهبری یک کمیته به مسیر مهم سیاست بازگردد و به دموکرات ها یاری کند تا با عوض کردن حدود حوزه های انتخاباتی، حزب جمهوری خواه را به چالش بکشند.

اوباما به سیاست باز می گردد

به نوشته روزنامه اکسپرس، باراک اوباما، مدیر جمهور سابق آمریکا از قدرت و نفوذ خود جهت حمایت از یک کمیته دموکراتیک استفاده خواهد کرد که قصد دارد از طریق تنظیم شکایت نامه، تقسیم بندی “غیرمنصفانه” حوزه های انتخاباتی را به چالش بکشد. این تقسیم بندی حوزه های انتخاباتی روند عوض کردن حدود حوزه های انتخاباتی است تا یک حزب با تضمین اینکه طرفداران حزبش در یک منطقه متمرکز هستند بتوانند در انتخابات مزایایی به دست آورند.

عبارات مهم : ریاست جمهوری – باراک اوباما
دموکرات ها، قانونگذاران جمهوری خواه را به تقسیم بندی غیرمنصفانه حوزه های انتخاباتی در ایالت هایی چون اوهایو متهم کرده اند؛ جایی که در سال ۲۰۱۴ میلادی علی رغم آنکه ۴۰ درصد رای دهندگان از نامزدهای حزب دموکرات حمایت کردند، ۱۲ کرسی از ۱۶ کرسی به قانونگذاران جمهوری خواه اعطا شد.

کوین لوئیس، سخنگوی باراک اوباما گفت: چهل و چهارمین مدیر جمهور کشورمان می خواهد از تلاش های این کمیته جهت پیگیری به تقسیم بندی غیرمنصفانه حوزه های انتخاباتی که باعث شده است بسیاری از رای دهندگان آمریکایی احساس کنند که دیگر امکان مطرح کردن رای و عقیده خود را در روند انتخابات ندارند، حمایت کند.

وی افزود: احیای عدالت و انصاف در دموکراسی کشور ما با حمایت از نقشه های ناحیه ای جامع تر و منصفانه تر در سراسر کشور یکی از اولویت های باراک اوباما محسوب می شود.

اریک هولدر، مدیر کمیته ملی تقسیم بندی دموکراتیک که در وقت ریاست جمهوری اوباما به عنوان دادستان کل کشور خدمت کرده بود مرتبا اوباما را از برنامه هایش جهت عوض کردن حدود حوزه های انتخاباتی مطلع ساخته است.

وی گفت: کمیته ملی تقسیم بندی دموکراتیک مفتخر است که از حمایت باراک اوباما برخوردار است چراکه ما در تلاشیم تا تقسیم بندی غیرمنصفانه حوزه های انتخاباتی را عوض کردن داده و اوضاع عادلانه تری را در دموکراسی مان ایجاد کنیم.

در حالی که این نخستین اقدام اوباما جهت بازگشت به مسیر مهم سیاست محسوب می شود وی از وقت خروج از کاخ سفید جهت دفاع از برنامه درمانی “اوباماکر” و زیر پرسش بردن رهبری دونالد ترامپ، مدیر جمهور کنونی آمریکا استفاده کرده است.

به دنبال خروج ترامپ از توافقنامه آب وهوای پاریس، اوباما به شدت از این آدم “فتنه انگیز” جمهوری خواه و عدم رهبری آمریکا در عرصه جهانی انتقاد کرده است.

 

بازگشت اوباما به مسیر مهم سیاست

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

 

واژه های کلیدی: ریاست جمهوری | باراک اوباما | رئیس جمهور | دموکرات ها | دموکرات | اوباماکر | انتخابات | آمریکایی | برنامه | اوباما | آمریکا

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>