خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » عکس+ تفسیر حالات عجیب ترامپ در دیدار با پوتین
 

 

عکس+ تفسیر حالات عجیب ترامپ در دیدار با پوتین

تایم در گزارشی به تفسیر حالات نشستن و رفتارهای دونالد ترامپ در دیدار با رئیس‌جمهور روسیه پرداخت.

عکس+ تفسیر حالات عجیب ترامپ در دیدار با پوتین

تایم در گزارشی به تفسیر حالات نشستن و رفتارهای دونالد ترامپ در دیدار با رئیس‌جمهور روسیه پرداخت.

رفتارهای دونالد ترامپ در دیدار با رئیس‌جمهور روسیه

به نقل از تایم، روز جمعه تمام نگاه ها به نخستین دیدار روسای جمهور آمریکا و روسیه در حاشیه نشست گروه ۲۰ در آلمان بود. ملاقات این دو مقام عالی‌رتبه که قرار بود ۳۰ دقیقه طول بکشد بیش از ۲ ساعت طول کشید.

عبارات مهم : ولادیمیر پوتین – دونالد ترامپ

گزارش‌ها حاکی از آن است که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا عنوان مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ این کشور را مطرح کرد؛ ولی همتای روسی او هرگونه مداخله از سوی مسکو را انکار کرد. آسوشیتدپرس گزارش داد روسای جمهور آمریکا و روسیه در این جلسه راجع به موضوعاتی از جمله «تنش‌های سوریه، اوکراین و مسائل دو جانبه دیگر» بحث کردند. آنها همچنین درباره‌ی مقابله با تروریسم و توجه به امنیت سایبری نیز به گفتگو پرداختند.

ترامپ و پوتین پیش از شروع گفتگوی خود یک صحبت کوتاه داشتند. ترامپ پیش از شروع بحث با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه گفت: «ما امیدواریم اتفاقات مثبتی جهت روسیه، آمریکا و تمام کسانی که این مسائل برایشان مهم است اتفاق بیافتد. باعث افتخار من است که در کنار شما باشم». پوتین نیز گفت: «از اینکه می توانم با شما شخصا ملاقات کنم خوشحال هستم و امیدوارم همانطورکه شما گفتید جلسه ما نتیجه های مثبتی در پی داشته باشد».

تایم در مصاحبه با «پتی وود» که یک کارشناس شناخته شده است در زمینه «زبان بدن» است تلاش کرد حالات بدن ترامپ را در وقت دیدار با پوتین در آلمان تفسیر کند. در ادامه نظر این کارشناس را می‌خوانید.

وود می‌گوید یک مسئله غیرمعمول در ویدیویی که کابینه «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان از لحظه دست دادن ترامپ و پوتین انتشار کرده است وجود دارد. در این دیدار ترامپ علی رغم هر لحظه که با دیگر سران دنیا ملاقات می‌کرد، در دست دادن به پوتین پیشقدم شد. او پیش از پوتین دستش را جلو می‌آورد تا با همتای روسی خود دست بدهد. کف دست ترامپ به سمت بالا متمایل است و حالات او نشان از تضرع و استدعا دارند. این نوع دست دادن جهت ترامپ غیر معمول است چون او معمولاً کف دستش را به سمت پایین نگه میدارد تا دستش به نشانه تحکم بالای دست طرف برابر قرار بگیرد. همچنین اگر به حالات و واکنش‌ او توجه کنید متوجه می‌شوید که او خوشحال است.

ترامپ همچنین علی رغم عادت معمول خود از فشار دادن یا کشیدن دست طرف برابر خودداری کرد.

دست ترامپ در زیر دست پوتین قرار دارد

عکس+ تفسیر حالات عجیب ترامپ در دیدار با پوتین

حال جالب اینجاست که در دیدار ترامپ و مرکل، صدراعظم آلمان جهت دست دادن پیشقدم شد. به نظر می‌رسید ترامپ تمایلی جهت دست دادن به مرکل ندارد و فقط جهت عکاسان ژست گرفته هست. این در حالیست که مرکل هنگام دست دادن کف دستش به سمت بالا بود و این اجازه میداد دست ترامپ در بالا قرار بگیرد و این در واقع بخشی از قدرت مرکل در برابر ترامپ را کم کردن داد.

ترامپ تمایلی به دست دادن با صدراعظم آلمان ندارد

دست مرکل زیر دست دونالد ترامپ قرار دارد

وود در ادامه می‌گوید ترامپ هنگام دست دادن با پوتین پیش از نشست رسمی با او با دست چپش چندبار به ساعد پوتین می‌زند و در ادامه گفتگویشان یکبار هم دستش را به پشت شانه پوتین می‌زند که هر دوی این حالات نشانه‌ حمایت از او هستند.

تایم در گزارشی به تفسیر حالات نشستن و رفتارهای دونالد ترامپ در دیدار با رئیس‌جمهور روسیه پرداخت.

ترامپ با دست چپش سه مرتبه به ساعد ولادیمیر پوتین می زند

وود در این خصوص میگوید: «زمانیکه شما از دست چپ در دست دادن استفاده می‌کنید این حرکت قدرت و تسلط شما را نشان میدهد. ولی تفاوت های ظریفی در استفاده از دست چپ وجود دارد. جهت مثال ترامپ دست چپش را سه بار زیر ساعد پوتین می‌زند که نشانه‌ی حمایت هست. ولی جالب اینجاست که عدد ۳ در ارتباط‌های غیر کلامی نمادی نیرومند و مهم هست. این عدد نشان‌دهنده‌ احساسات واقعی آدمها هست. در واقع ترامپ با این حرکت خود می‌گوید من واقعاً تو را حمایت می‌کنم».

وود در ادامه می‌گوید: «اگر این حرکت ترامپ را با حرکات دیگرش در ملاقات با سران دنیا مقایسه کنیم تفاوت آن مشخص می‌شود. جهت مثال زمانیکه او به بالای آرنج طرف برابر یا به بازوی او ضربه می‌زند می خواهد به طور نمادین بگوید «من می توانم همینجا تو را بزنم. می توانم در برابر تمام دنیا تو را بزنم». در نتیجه این دو حرکت کاملاً معناهای متفاوتی دارند».

یکی از تصویرهای ترامپ در گذشته که با زدن به پشت رقیب انتخاباتی خود نشان می‌دهد که می تواند او را تحت تسلط خود بگیرد

دست دادن ترامپ با «امانوئل مکرون» مدیر جمهور فرانسه در نشست ناتو مورد توجه قرار داده شد و ناخوشایند و تهاجمی توصیف شد.

وود می‌گوید زمانیکه ترامپ و پوتین قبل از برگزاری ملاقات خصوصی‌شان دقایقی را به گفتگو نشستند واکنش‌ او تفاوتی با رفتارش در حضور سران دیگر کشورها نداشت.

این کارشناس می‌گوید: «ترامپ هنگام نشستن یک حالت ثابت دارد که معمولاً به چشم می‌خورد. او اندکی به جلو خم می‌شود. پاهایش را با فاصله از هم قرار می‌دهد و دستانش را بین پاهایش به هم می‌چسباند. این حالت نشستن مردانه است».

اما تفاوت نشستن ترامپ در این دیدار این بود که زمانیکه پوتین حرف میزد روی ترامپ به سوی او بود. به گفته وود: «فاصله‌ی پاها از یکدیگر نشان‌دهنده‌ی میزان قدرت فرد هست، حال می‌بینیم که ترامپ در دیدار با پوتین فاصله پاهایش را کمتر کرده هست. حتی ترامپ در مقایسه با قبل به میزان بیشتری به سمت پوتین خم می‌شود».

حالت معمول نشستن ترامپ در دیدار با سران جهان

ترامپ در وقت صحبت کردن پوتین رو به او می‌ایستاد

عکس+ تفسیر حالات عجیب ترامپ در دیدار با پوتین

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: کلوب خبرنگاران


واژه های کلیدی: ولادیمیر پوتین | دونالد ترامپ | آمریکا | پوتین | نشستن | روسیه | آلمان | خبر

عکس+ تفسیر حالات عجیب ترامپ در دیدار با پوتین

عکس+ تفسیر حالات عجیب ترامپ در دیدار با پوتین

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>