خانه » خبری و خواندنی » «نقش بهشت» با هایکوهای خاطره‌انگیز
 

 

«نقش بهشت» با هایکوهای خاطره‌انگیز

کتابی از مجموعه طرح‌های رنگ‌آمیزی خلاقانه و آرامش‌بخش با همراهی مجموعه‌ای از هایکوهای خاطره‌انگیز انتشار شد.

«نقش بهشت» با هایکوهای خاطره‌انگیز

به گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ «نقش بهشت» نام کتابی است حاوی حدود هفتاد طرح رنگ‌آمیزی بزرگسالان (آرت‌تراپی) که طرح‌های آن به‌ همراه هایکوهایی از علیرضا بهرامی انتشار شده است هست. این هایکوها زیاد خاطره‌های کودکی و نوجوانی ایرانی‌ها را مانند دوران مدرسه، تعطیلات تابستان و عید نوروز، شامل می‌شود.

در مقدمه‌ این کتاب با گردآوری فاطمه فرقانی که به وسیله نشر آرادمان انتشار شده، آمده است:

«نقش بهشت» با هایکوهای خاطره‌انگیز

عبارات مهم : زندگی – تمرکز
«رنگ‌آمیزی نه‌ تنها یک فعالیت مهم آرامش‌بخش و خلاقیت‌ساز جهت کودکان و نوجوانان، بلکه جهت بزرگسالان هم فرصتی است جهت رسیدن به آرامشی مؤثر که به زندگی جلوه بهتری می‌بخشد.

در تفکرات کهن نیز رنگ تسکین‌دهنده است و آرامش‌بخش؛ حال هنگامی وقت رنگ‌آمیزی ده‌ها صفحه طرح‌های استاندارد، هنرمندانه و علمی جهت همگان فراهم می‌شود، علاوه بر افزودن رنگ بهتر به زندگی، این وقت هم فراهم می‌شود که هنرمند درون هر فردی کشف شود.

این طرح‌ها طوری طراحی شده‌اند که انگار علاقه را، هم در داخل و هم در خارج خطوط، جست‌وجو و در نهایت کشف می‌کنید.

ارتباط نوستالژیک با مدادهای رنگی و کاغذ سفید، هنگامی با الگوهای قشنگ و گسترة انتخابی عظیم از رنگ‌ها آمیخته می‌شود، یک وقت استثنایی به‌وجود می‌آورد؛ فرصتی تا سرکشی روح را با خیال‌انگیزی چنان درآمیزیم که انگار آهوی خوش نقش و نگار و چابکی در درون هر کدام از ما متولد می‌شود و به اعتلا می‌رسد.

کتابی از مجموعه طرح‌های رنگ‌آمیزی خلاقانه و آرامش‌بخش با همراهی مجموعه‌ای از هایکوهای خاطره‌انگیز انتشار شد.

این شیوه اکنون در جوامع توسعه‌یافته بیش از هر وسیلة‌ دیگری توصیه می‌شود؛ لیکن یک واکنش‌ باوقار هنرمندانه را تجویز می‌کند که هدف و دستاورد آن تنها یک وقت سرگرمی نیست، بلکه وجوهی از انسان معاصر را بیدار و نمایان می‌کند که شاید در لابه‌لای لایه‌های سنگین و ضخیم زندگی پراضطراب ماشینی ما، هیچ‌گاه وقت بروز نیافته‌اند. ضمن آن‌که با ایجاد وقت تمرکز، شهروندانِ زندگی پرشتاب و پرتنش امروز را نرم و آرام، به تمرکز و آرامش رهنمون می‌کند.

این الگوهای جادویی آسمانی، انسان را به خاص بعد از یک روز یا هفتة کاری سخت، مانند آلیس به سرزمین دیگر می‌برد؛ آن‌جا که ساحل سکون و آرامش است و هر طرف را نگاه می‌کنی، همه‌چیز به زیباترین و هنرمندانه‌ترین شکل، ترسیم شده است است.

این الگوهای دلربا به زندگی ما رنگ دیگری می‌دهند و جریان دیگری می‌بخشند. دنیای شگفت‌انگیزی می‌سازند که انگار عینیت یافتن خیال‌های ماست. آهسته آهسته ما را به جایی می‌رسانند که تا به حال خود را این‌قدر به رؤیاهایمان نزدیک حس نکرده‌ایم.

با این شیوه، ذهن خود را به سمت رؤیاهای لذت‌بخشمان هدایت می‌کنیم و به زندگی‌مان اصلاح می‌بخشیم. علاوه بر این، یک نوع حس خاطره‌انگیز بازگشت به عقب در زمان، ما را سرگرم رنگ‌های بی‌پایانی می‌کند که انگار یک شورشیِ خفته را به‌شکلی جسورانه و محترم در درون ما بیدار می‌سازد.»

نشر آرادمان پیش‌تر از این سری آثار، کتاب‌های «رؤیای رنگی»، «باغ مونه»، «باغ ون‌گوگ»، «باغ مشاهیر» و «خواب‌های طلایی» (با عاشقانه‌های علیرضا بهرامی) را انتشار کرده است و آثاری را در دست انتشار دارد.

انتهای پیام/

«نقش بهشت» با هایکوهای خاطره‌انگیز

واژه های کلیدی: زندگی | تمرکز | انتشار | نقش بهشت | علیرضا بهرامی | شعر هایکو | نشر آرادمان |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>