خانه » خبری و خواندنی » روایتی تلخ از تنهایی زندانیان و چشم امیدی که به خیرین دارند ، خبر خوش احسان علیخانی به مهمانان ماه عسل
 

 

روایتی تلخ از تنهایی زندانیان و چشم امیدی که به خیرین دارند ، خبر خوش احسان علیخانی به مهمانان ماه عسل

شب گذشته، ماه عسل میزبان چند تن از زندانیان جرایم مالی بود. مهمانان ماه عسل | مسائل مالی | خانواده | زندانی |

به روایت گروه خبری حوزه رادیو تلویزیونگروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ مهمانان نوزدهمین برنامه ماه عسل از زندان به صورت تحت الحفظ به برنامه آمده بودند. در این برنامه، دو زن و دو آقا راجع به زندگی خود با علیخانی صحبت کردند.
يكی از مهمانان گفت: هفت سال است كه در زندان هستم. در یک شرکت کار می کردم. به خاطر اعتماد و امضای یکسری از اسناد رسمی، بعد از مسائل شرکت من به عنوان کسی که آنها را امضا کرده بود، راهی زندان شدم. فقط يك زندانی می داند كه چقدر در آنجا ماندن سخت است و برنامه ماه عسل حالا يك حماسه بزرگ را با مردم راه انداخته است.

عبارات مهم : مهمانان ماه عسل – مسائل مالی

خانم دیگری که مهمان «ماه عسل» بود، گفت: شش ماه است که در زندان هستم. من سه فرزند دارم و پسرم هم ازدواج کرده و سرپرستی او هم بر عهده من بود. مدت ۱۵ سال مغازه لباس فروشی داشتم. تا این که هنگامی نوه ام به دنیا آمد، فلج مادرزاد بود. او را چند مرتبه عمل کردیم و در این دوران ناچار شدم چک های بسیاری بکشم و با ۳۲ چک برگشتی ورشکست شدم.
وی ادامه داد: به نظر من هر زنی یک مثلث خوشبختی به نام های خانواده، اعتبار و آبرو دارد. زمانی که وارد زندان می شود، خوشبختی خود را از دست می دهد. من اکنون به خاطر ۱۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در زندان هستم.
در ادامه ، خانمی که ۷ سال در زندان به سر می برد، فوق لیسانس مدیریت داشت و خود را مقصر می دانست؛ به چه دلیل که در مجموعه ای که مشغول به فعالیت بود بدون آگاهی اسنادی را امضا می کند که بعد از بروز مسائل مالی، مسئولیت امضاها به عهده او می افتد و به خاطر شاکی شخصی راهی زندان می شود.
علیخانی در خصوص نداشتن ملاقاتی از خانمی که شش ماه زندان بود، پرسش کرد. او گفت: هیچ کس کاری جهت من انجام نداد و بعد از ورود به زندان متوجه شدم چقدر تنها هستم. تقاضا می کنم که حداقل اعضای خانواده یک تماسی با ما داشته باشند و یا به ملاقات ما بیایند؛ متاسفانه من در این مدت هیچ ملاقاتی نداشتم. البته از دست فرزند هایم نیز هیچ کاری برنمی آید. به چه دلیل که من سرپرست آن ها بودم.حتی در این مدت منزل ای که اجاره کرده بودم را از دست دادم. اکنون اگر از زندان آزاد شوم، سرپناهی ندارم.
خانمی که هفت سال در زندان بود در خصوص فوت عزیزان خود گفت: در این هفت سال مادرم و دوتن از عزیزانم را از دست دادم ولی به علت بودن در زندان، نتوانستم در مراسم آن ها شرکت کنم. این لطمه ها که در این مدت زندان تحمل می کنیم، غیر قابل جبران هست. به نظر من فرزندان کسانی که غیر عمد در زندان هستند، گناهی ندارند و بیشترین آسیب به آنها وارد می شود.
عليخانی ادامه داد: كسی كه تعدد جرم دارد و كلاهبردار هست، با كسی كه جهت اولين بار به زندان رفته تفاوت دارد. خيلی از اين افراد به خاطر عدم اطلاع از قانون به زندان می افتیم.
این دو زن در ادامه زیاد راجع به خانواده هایی صحبت کردند که فرزند دارند و بیشترین آسیب به آنها وارد می شود. حتی گفتند بعضی از زن ها با فرزندان کوچک خود در زندان به سر می برند و آن اوضاع دردناك است.
در بخش دیگر دو آقا در قاب ماه عسل حضور پیدا کردند.
مردی که ۷۰ ساله بود، درخصوص ۱۱ سال زندانی بودن خود گفت: به خاطر ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در زندان هستم. این مسئله به علت یکسری بحث های مربوط به گارانتی ایجاد شده است است و بعد از این که راهی زندان شدم، خانواده ام با من قهر کردند. زن من ٦ سال است ملاقاتم نيامده. به نظرم حق دارد، من اشتباه كردم من نه همسر خوبی بودم و نه پدر خوبی.
همچنین آقای دیگری که مهمان ماه عسل بود، به این توصیه اشاره کرد که از سال ۱۳۸۶ به علت مسائل مالی و نداشتن علم قضایی در زندان است و هیچ کمکی در این مدت دریافت نکرده.
خانمی که هفت سال زندان بود در خصوص حق شاکی گفت: باید در نظر بگیریم که شاکی حق دارد ولی زندان رفتن ما هم در این مدت مشکلی را حل نکرد. به نظرم در این موارد، بیرون آمدن از زندان بهتر هست، به چه دلیل که فرد می تواند کار کند.
در بخش دیگر برنامه، فیلم آزادی زندانیان به کمک مردم پخش شد.
بعد از این آیتم مهمانان این برنامه نسبت به آزادی زندانیان ابراز خوشحالی کردند و آزادی خود را منوط به خیرین دانستند؛ به چه دلیل که اگر خودشان می توانستند حتما آزاد می شدند.
علیخانی در آخر گفت: مفتخر هستم که این خبر را بدهم که به خواست مردم، نامه آزادی شما دست من است و شما از این جا به منزل خود می روید. این اتفاق به خاطر کمک های مردم افتاده هست.
در آخر ، مهمانان ماه عسل با چشمان خیس از مردم تقدیر کردند.
گفتنی هست؛ تاكنون بيش از سه و نیم ميليارد تومان جهت كمك به محکومان مالی جمع آوری و به شرکت زندان ها تحویل داده شده است است.
گزارش از الهام قبادی
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: مهمانان ماه عسل | مسائل مالی | خانواده | زندانی | برنامه | فرزندان | علیخانی | خوشبختی | خانواده | مهمان | فرزند

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>