خانه » ورزشی » وحشت و بی‌اعتمادی کار دست «ایگور» داد! ، بی رمق، بی‌انگیزه و پراشتباه
 

 

وحشت و بی‌اعتمادی کار دست «ایگور» داد! ، بی رمق، بی‌انگیزه و پراشتباه

اصرار بیش از حد سرمربی تیم ملی والیبال به استفاده از بازیکنان مهم موجب شد شکست دیگری در کارنامه تیم ملی کشور عزیزمان ایران ثبت شود.

وحشت و بی‌اعتمادی کار دست «ایگور» داد! ، بی رمق، بی‌انگیزه و پراشتباه

به گزارش خبرنگار توپ و تور گروه ورزش گروه تحریریه سایت جوان، تیم ملی والیبال کشور عزیزمان ایران با نمایشی ضعیف و بی انرژی برابر تیم ملی لهستان و قبول شکست ۳ بر صفر برابر این تیم شانس صعود به فینال لیگ جهانی را از دست داد تا در پنجمین حضورش در این مسابقه های نتواند آخر خوشی را جهت خود رقم بزند.
در بازی گذشته و زمانی که مردان والیبال کشور عزیزمان ایران برابر تیم ملی امریکا نمایشی پراشتباه را داشتند و به آسانی با حساب ۳ بر صفر مغلوب شدند، هنوز امیدهایی وجود داشت تا شاید در دیدار با لهستان نمایشی پرانگیزه تر و قدرتمندانه تر داشته باشیم و با شکست دادن این تیم شانس صعود به فینال لیگ جهانی ۲۰۱۷ را تا روز آخر حفظ کنیم.

عبارات مهم : تیم ملی والیبال – لیگ جهانی

انتظار شکست دادن لهستان به وسیله بازیکنان کشور عزیزمان ایران انتظار بیهوده ای نبود. همین دو هفته پیش بود که شاگردان دجورجی در ایتالیا برابر کشور عزیزمان ایران تن به شکست داده بودند و شاید همان نتیجه موجب شده است بود توقع داشته باشیم نمایش بهتری از شاگردان کولاکوویچ ببینیم.
این انتظار ولی در همان ست نخست بازی رنگ باخت. همان جایی که شاهد تیمی کم رمق ، خسته و بی انگیزه بودیم. تیمی که در تمامی فاکتورها از سرویس گرفته تا دفاع روی تور ، از دریافت اول و تصویر العمل روی توپ های برگشتی و حتی در حملات نمایشی ضعیف و خارج از حد انتظار ظاهر شد.
در آن طرف میدان ولی لهستانی ها با انگیزه بالا و با بهره مندی از تشویق هواداران خود، نمایشی با انگیزه و منسجم را برابر کشور عزیزمان ایران ارائه دادند. برنامه های تدوین شده است دجورجی در زمین به خوبی به وسیله بازیکنان لهستان پیاده می شد و تعدد خطای بازیکنان کشور عزیزمان ایران شرایط را بهتر و زیاد جهت کسب نتیجه از سوی لهستانی ها فراهم می کرد.
ایگور کولاکوویچ ولی بر خلاف تصورات همه در شرایط بحرانی تصمیمات درست نمی گرفت و به جای انگیزه دادن به بازیکنان در وقت های استراحت تنها به گفتن چند توصیه کوتاه بسنده می کرد. وقت های استراحتی که کمتر موجب عوض کردن در روند کار ملی پوشان کشور عزیزمان ایران شده است بود.
اصرار کولاکوویچ به استفاده از همان ترکیب قدیمی بازیکنان و میدان ندادن به جوانان تا آخرهای ست دوم ادامه داشت. مشخص نبود هنگامی ترکیب همیشگی نتیجه بخش نیست به چه دلیل همچنان اصرار بر این است که همان بازیکنان در زمین باشند. آن هم در شرایطی که می شد از بازیکنان جوان تر سریعتر استفاده کرد.
سامان فائزی که در آخرهای ست سوم به بازی آمد؛ آماده و کارآمد نشان داد. او به تنهایی سه امتیاز متوالی جهت کشور عزیزمان ایران گرفت تا این پرسش پیش بیاید که ایگور به چه دلیل سریعتر به این بازیکن میدان نداد؟ در مجموع سه ستی که تیم کشور عزیزمان ایران به لهستان واگذار کرد، در ست سوم نمایش بهتری داشتیم. درست در همان ستی که بازیکنان جوان نظیر فرهاد سال افزون، رضا قرا و سامان فائزی در ترکیب مهم به میدان رفتند. فرهاد نظری افشار هم در این ست به میدان رفته بود و توانست بهتر از دریافت کننده های دو ست اول و دوم عمل کند.
با این تفاسیر کشور عزیزمان ایران نتوانست آنطور که باید و شاید در ست سوم هم به بازی مسلط شود، هرچند در این ست نسبت به ست های اول و دوم شانس و وقت بیشتری جهت پیروزی داشت.
تیم ملی والیبال کشور عزیزمان ایران هر چند در هفته دوم با تکیه بر هواداران پرشور خود دو پیروزی خانگی بدست آورد ولی در ایتالیا و حالا در لهستان نشان داد که خبری از آن تیم دو سه سال قبل نیست.
بازیکنان بزرگ کشور عزیزمان ایران نظیر سعید معروف و سید محمد موسوی با روزهای اوج خود بسیار فاصله دارند و اصرار بیش از حد سرمربی تازه به استفاده از این بازیکنان موجب می شود نه تنها نتیجه دلخواه کسب نشود بلکه بستر مورد نیاز جهت جوان ترها فراهم نشود.
ایگور کولاکوویچ و دستیارانش باید تکلیفشان را با خودشان مشخص کنند. انگار آن ها می ترسند که از ابتدا به جوان تر ها میدان دهند و این روند پوست اندازی تیم ملی والیبال کشور عزیزمان ایران و تزریق قطره چکانی بازیکنان با انگیزه تر و جوان تر به تیم ملی را با وقفه مواجه می کند.
تیم ملی والیبال کشور عزیزمان ایران حالا شانس صعود به فینال لیگ جهانی ۲۰۱۷ را از دست داده است و شاید دیگر کمتر تیمی در دنیا به کشور عزیزمان ایران به چشم حریفی قدرتمند نگاه کند. این کشور عزیزمان ایران آن تیمی که ملت کشور عزیزمان ایران و علاقه مندان به والیبال انتظارش را دارند نیست. تیمی که چه از نظر جسمی و فنی و چه از نظر ذهنی و روانی نیاز به آسیب شناسی و ترمیم دارد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: تیم ملی والیبال | لیگ جهانی | استفاده | بازیکنان | لهستان | والیبال | ایران | لهستان | انگیزه

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>