خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » تکلیف سپرده‌گذاران موسسه فرشتگان چه میشود ؟
 

 

تکلیف سپرده‌گذاران موسسه فرشتگان چه میشود ؟

با وجود این که وقت تعیین وظیفه سپرده‌گذاران تعاونی منحله فرشتگان در مرحله دوم و تا سقف ۲۰ میلیون تومان ۲۳ خرداد ماه اعلام شده است بود، ولی

تکلیف سپرده‌گذاران موسسه فرشتگان چه میشود ؟

با وجود این که وقت تعیین وظیفه سپرده‌گذاران تعاونی منحله فرشتگان در مرحله دوم و تا سقف ۲۰ میلیون تومان ۲۳ خرداد ماه اعلام شده است بود، ولی با اتمام این وقت همچنان سپرده‌گذاران می‌توانند جهت مشخص کردن اوضاع حساب‌های خود به شعب مهم موسسه کاسپین مراجعه کنند.

تعیین وظیفه سپرده‌گذاران فرشتگان ادامه دارد/ مراجعه به شعب مجاز

از ماه جاری و طی فرآیندی مرحله‌ای و همزمان با ارزیابی و کارشناسی املاک و دارایی‌های تعاونی اعتبار فرشتگان پیگیری به حساب‌های سپرده‌ گذاران آن شروع شد. فرشتگان از جمله هشت تعاونی زیرمجموعه اعتباری کاسپین و البته بزرگ‌ترین آنها با نزدیک به ۵۰۰ هزار سپرده گذار هست. از این تعداد تا ۴۰۰ هزار نفر کمتر از ۲۰ میلیون تومان و مابقی دارای ارقام کلان تری هستند. در عین حال که در فرشتگان حدود ۷۳۰ هزار فقره حساب وجود دارد که تا ۶۵۰ هزار مورد متعلق به حساب‌های زیر ۲۰ میلیون و مانده به ارقام بالاتری تخصیص داده شده است دارد.

عبارات مهم : میلیون – مجموعه
بر این اساس اولویت تعیین وظیفه حساب‌ها به ارقام تا سقف ۲۰ میلیون تومان تخصیص داده شده است پیدا کرده و در دو مرحله در حال انجام هست. اول از ۲۸ اردیبهشت‌ ماه تا هشتم خرداد ماه ارقام کمتر از ۱۰ میلیون مهلت مراجعه به شعب کاسپین را داشتند و در آخر این ۱۰ روز در مجموع حدود ۱۳ میلیارد تومان پرداختی انجام شد. همچنین در مرحله دوم که از نهم خرداد ماه تا ۲۳ این ماه اعلام شده است بود، مجموع سپرده گذاران زیر ۲۰ میلیون تومان می‌توانستند با مراجعه به شعب کاسپین حساب‌های خود را تعیین وظیفه کنند که آخرین آمار اعلامی-کمره‌ای- مدیر کل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی- از این حکایت داشت که در روزهای نهایی مهلت داده شده، حدود ۲۷ میلیارد تومان پرداختی انجام شده است است.

اما با اتمام این مهلت در روز گذشته (۲۳ خرداد ماه)، روال پرداخت همچنان جهت سپرده‌گذاران تا سقف ۲۰ میلیون ادامه خواهد داشت و می‌توانند با مراجعه به ۲۰ شعبه مجاز کاسپین در این باره اقدام کنند.

البته با در نظرگرفتن این که تاکنون حجم بسیار اندکی در قیاس با حدود ۴۰۰ هزار نفری که سپرده تا سقف ۲۰ میلیون دارند جهت دریافت منابع خود مراجعه کرده‌اند، در این شرایط فعلا ورود جهت تعیین وظیفه حساب‌های کلان تر انجام نخواهد شد.

این در حالی است که به گفته مدیر کل نظارت بانک‌ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی، در صورت مراجعه و تعیین وظیفه سپرده‌های زیر ۲۰ میلیون تومان در مرحله بعدی سپرده‌های با مبالغ زیاد مرحله به مرحله در اولویت تعیین وظیفه قرار می‌گیرد.

روند کند تعیین اوضاع سپرده‌های فرشتگان در چند مورد عنوان می‌شود؛ تعداد کم شعب کاسپین که فقط ۲۰ شعبه در سراسر کشور هست، از سویی دیگر تجمعاتی اعتراضی که در برابر شعب انجام می‌شود خود عاملی جهت عدم ورود سپرده‌گذاران خرد جهت تعیین وظیفه آنها شده است هست. در این بین البته عنوان می‌شود که سپرده‌گذاران کلان و با سرمایه‌های کلان در اعتراض به روند موجود جهت ورود سپرده گذاران خرد نیز مانع تراشی کرده و مانع مراجعه آنها می‌شوند.

اکنون عدم پرداخت سود متعلق به سپرده‌های فرشتگان از وقت انحلال (شهریورماه ۱۳۹۴) تاکنون از عوامل اعتراض سپرده‌گذاران این تعاونی محسوب شده است و جهت دریافت وجوه چندان تمایلی نشان نمی‌دهند.

تکلیف سپرده‌گذاران موسسه فرشتگان چه میشود ؟

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: میلیون | مجموعه | خبر | اقتصادی |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>