خانه » دنیای مد » گالری شیک ترین مدل عینک طبی ۲۰۱۷ | مدل عینک طبی ۹۶
 

 

گالری شیک ترین مدل عینک طبی ۲۰۱۷ | مدل عینک طبی ۹۶

استفاده | استفاده | مدل عینک طبی جدید | مدل عینک طبی زنانه ۲۰۱۷

گالری شیک ترین مدل عینک طبی ۲۰۱۷ | مدل عینک طبی ۹۶

گالری شیک ترین مدل عینک طبی ۲۰۱۷ | مدل عینک طبی ۹۶

همه ی ما در دور و برمان افرادی را میشناسیم که از عینک طبی به عنوان یک اکسسوری جهت شیک بودن استفاده میکنند و گزینش عینک ارزش طوری است که با عینک زیباتر و خوش صورت تر دیده میشوند. جهت گزینش مدل عینک طبی چه فاکتورهایی را باید در نظر بگیریم؟ در مجموعه ی زیر مجموعه ای از زیباترین مدل فرم های عینک طبی از سال ۲۰۱۷ را گرد اوری کرده ایم.

هفت شکل و ظاهر صورت

۱- بیضی: نوع ایده آل شکل صورت به شمار می رود.

گالری شیک ترین مدل عینک طبی ۲۰۱۷ | مدل عینک طبی ۹۶

۲- مستطیلی: از حالت طبیعی باریک تر و درازتر می باشد و سطوح جانبی صورت نسبت به حالت بیضی، نسبت به یکدیگر موازی هستند.

۳- گرد: نسبت به حالت بیضی، کروی تر می باشد.

استفاده | استفاده | مدل عینک طبی جدید | مدل عینک طبی زنانه ۲۰۱۷

۴- مربعی: نسبت به حالت بیضی، جانبین صورت با یکدیگر زیاد موازی هستند به علاوه صورت کوتاه و پهن تر نیز می باشد.

۵- مثلثی: قسمت پائینی صورت نسبت به قسمت بالای صورت پهن تر هست.

۶- مثلثی وارونه: که ناحیه پیشانی پهن تر از ناحیه فک هست.

گالری شیک ترین مدل عینک طبی ۲۰۱۷ | مدل عینک طبی ۹۶

۷- لوزی: قسمت مرکزی صورت پهن تر است و در بالا و پائین، صورت به طور قابل توجهی باریک می شود.

تاثیرگذاری در طول صورت

در گزینش فریم اندازه عمومی و افقی فریم، میزان گردی و یا مربع بودن شکل فریم و رنگ قسمت قدامی فریم اهمیت دارند. بمنظور سادگی زیاد در بحث شکل های متفاوت فریم، می توان آن را در دو مقوله مورد بررسی قرار داد:

استفاده | استفاده | مدل عینک طبی جدید | مدل عینک طبی زنانه ۲۰۱۷

راهنمای گزینش قاب عینک

۱- ابعاد فریم و اینکه آیا تاکید بیشتری بر قسمت بالا یا پایین فریم صورت گرفته است مثل فریم های با رنگ گرادیان عمودی و یا در تمامی قسمت های فریم تاکید یکسانی وجود دارد مثل فریم های با رنگ یکنواخت. این ملاحظات در ارتباط با درازا و پهنای صورت قرار می گیرد.

گالری شیک ترین مدل عینک طبی ۲۰۱۷ | مدل عینک طبی ۹۶

۲- چگونگی زاویه دار بودن و میزان گردی شکل فریم که در ارتباط با زاویه ها و میزان گردی صورت و چگونگی خط ابرو قرار می گیرد.

پهنای مناسب جهت فریم برابر با پهن ترین قسمت ساختار استخوانی صورت هست.

۳- به عنوان یک قاعده عمومی، هرچه صورت کشیده تر باشد، عمق فریم نیز باید زیاد باشد. در این حالت فریم قسمتی از صورت را می پوشاند و به نظر می رسد که کشیدگی صورت کم کردن پیدا کرده هست.

۴- فریم های تیره تر که دارای رنگ یکنواخت هستند نسبت به فریم های گرادیان عمودی به کوتاه نمودن صورت های کشیده زیاد کمک می کنند. مورد نیاز به تذکر است که هر فریمی که توجه شخص نظاره گر را به قسمت بالایی آن جلب نماید، جزء فریم های گرادیان عمودی محسوب می شود، نظیر فریم نخ نایلونی که قسمت بالای آن مشکی رنگ هست. این فریم ها در کشیده نمودن صورت های پهن بافایده هستند. در این حالت نواحی مرجع در تعیین ارتفاع صورت قسمت تیره بالای فریم و خط چانه صورت خواهند بود و بنابراین این فریم ها صورت را کشیده تر به نظر می رسانند.

هرچه دسته فریم بالاتر قرار گرفته باشد صورت را کشیده تر نشان می دهد و بالعکس. بعد جهت صورت های کشیده فریم عینکی که بخش انتهایی آن پایین تر قرار گرفته است بافایده خواهدبود.

۵- در صورت های چاق و فربه، علاوه بر رعایت نکاتی که جهت صورت های پهن رعایت می شود بهتر است از فریمی استفاده شود که حضور آن بر روی صورت کمتر نمایان باشد، نظیر فریم های ریملس، نخ نایلونی و یا فلزی نازک. همچنین به اندازه عمودی فریم نیز باید توجه داشت.

تاثیرگذاری بر بالانس صورت

در صورت هایی که قسمتی از آن پهن تر از سایر نواحی است می توان با گزینش فریم مناسب تعادل صورت را دوباره برقرار نمود. به عنوان نمونه در صورت های مثلثی با قاعده پایین که ناحیه فک پهن تر از پیشنی است ملاحظات زیر را بایستی مدنظر داشت:

صرف استفاده کردن از عینک به علت جلب توجه به قسمت بالای صورت بر تعادل صورت می افزاید.

عبارات مهم : استفاده – استفاده
پهنای فریم طبق قاعده کلی بایستی تقریبا برابر با پهنای ناحیه فک باشد.

بهتر است از فریم های بیضی و یا فریم هایی که قسمت پایین آن شیب دار است استفاده گردد، به چه دلیل که فریمی که مستطیلی است خط صاف چانه را زیاد تاکید می کند.

بهتر است فریم، رنگ تیره تری داشته باشد. اگر صورت کشیده است رنگ یکنواخت داشته باشد و اگر صورت کوتاه است در بالای فریم، رنگ تیره تری وجود داشته باشد.

از طرف دیگر در صورت های مثلثی با قاعده بالا فیت فریم مسئله تر است به چه دلیل که حضور فریم، توجه را به سمت قسمت پهن صورت متوجه می کند. به منظور کم کردن توجه، فریم باید حداقل جلب توجه را داشته باشد. بایستی حداقل پهنا را داشتهب اشد به چه دلیل که اگر پهنای آن از پهنای سر زیاد باشد توجه بیشتری به ناحیه بالای صورت جلب می گردد.

بهتر است ظریف باشد و رنگ ملایمی داشته باشد. فریم های ریملس و یا فلزی نازک با رنگ ملایم گزینه های خوبی می توانند باشند. فریم با شکل گرد می تواند حالت مثلثی صورت را خراب کند. این نوع صورت ظرافت جذابی به صورت ناتوان می دهد و بهتر است فریم انتخابی نیز ظرافت خاص ای داشته باشد.

خطوط فریم

تکرار کردن خطوط صورت بوسیله خطوط فریم، باعث تاکید بر خطوط صورت می شود که می تواند تاثیر مثبت یا منفی بر قشنگی صورت فرد داشته باشد.

قسمت بالایی فریم بایستی شکلی مشابه حالت ابروهای فرد داشته باشد و قسمت پایینی آن پیروی کننده خطوط گونه و فک باشد در غیر اینصورت هارمونی صورت از بین می رود.

بهترین فریم جهت مردان طاس فریمی است که ریم بالایی آن در ناحیه ابرو مستقیم باشد، به این علت که ریم بالایی قسمتی از ناحیه پیشانی را می پوشاند و بنابراین کمی از ارتفاع زیاد پیشانی می کاهد.

مهمترین کاری که قسمت پایینی فریم می تواند انجام دهد اثر بالابرندگی صورت در اشخاص پیری است که صورت افتاده ای دارند. در صورتی که فریم پایینی نسبت به فریم بالایی توجه بیشتری جلب نماید چینهای پایین رونده موجود در صورت های پیر را کمتر بنظر می رساند. اثر مهم دیگر فریم پایینی پوشاندن چین های زیر پلک در بعضی افراد است که در این حالت می توان از طریق گزینش فریمی با فریم پایینی ضخیم و تیره این ناحیه را پوشاند.

عواملی که در گزینش رنگ فریم می توانند مدنظر قرار بگیرند

رنگ مو:

۱- جهت موهای سفید، فریم های با رنگ آبی و قرمز کم رنگ مناسب می باشد.

۲- افراد با موهای ضخیم و تیره می توانند از فریم های تیره تر و جالب تر استفادهنمایند ولی افراد با موهای نازک و روشن بهتر است از فریم های ظریف و با رنگ روشن استفاده کنند به چه دلیل که یک عینک تیره و جالب بر روی صورت فردی با موهای روشن و نازک جلب توجه بسیار بیشتری نسبت به صورت شخصی که دارای موهای تیره و ضخیم است می نماید.

۳- در ارائه فریم های فلزی، افراد با موهای بلوند، قهوه ای روشن و قرمز می توانند از فریم طلایی رنگ استفاده کنند و افراد با موهای سفید از فریم نقره ای رنگ. افرادی که دارای رنگ موی تیره یا مشکی هستند از هرکدام از این رنگ ها می توانند استفاده نمایند. جهت شخصی که دارای موهای سفید کمی در اوایل میانسالی هست، استفاده از فریم نقره ای رنگ تاکید بیشتری بر موهای سفید فرد کرده و وی را مسن تر جلوه می دهد بنابراین در اینگونه افراد استفاده از فریم با رنگ تیره تر توصیه می شود.

چشمان دارای PD زیاد یا کم

در افرادی که چشم های آنها نسبت به پهنای صورت بسیار نزدیکتر به یکدیگر هستند بایستی از فریمی استفاده کنند که توجه کمتری را به قسمت مرکزی فریم جلب نماید بعد بهتر است فریمی با پل بی رنگ و نواحی تمپورال مشخص استفاده گردد تا توجه شخص نظاره گر به نواحی تمپورال صورت جلب گردد. بالعکس جهت شخصی که چشمانش نسبت به یکدیگر فاصله زیادی دارند، عالی ترین فریم، فریمی است که دارای پل بینی تیره رنگ و ضخیم می باشد که کمی پایین تر نیز قرار می گیرد.

ضخامت فریم

هرچه صورت ظریف تر و کوچک تر باشد، می توان رنگ روشن تری جهت فریم گزینش کرد و بالعکس. همانند رنگ فریم، ضخامت های درشت و زیاد (heavy) فریم جهت صورت های با خصوصیات جدی تر و فریم های با ضخامت کم و نازک (light) جهت صورت های لطیف و ظریف تر مناسب هست.

مخصوصا کودکان و بانوان دارای صورت های ظریف را می توان با فیت کردن فریم های نازک و ظریف زیباتر جلوه داد ولی در صورت فیت فرمی با رنگ تیره و ظاهری درشت تر، در صورت این افراد بسیار کوچک و ضعیف تر به نظر خواهدرسید. هنگامیکه در گزینش فریم درشت تر یا ظریف تر جهت بیمار مردد هستید، هر لحظه فریم ظریف تر را به وی پیشنهاد دهید.

صورت های بیضی

هر نوع فریم با هر سبکی می توانند استفاده کنند. عالی ترین فریم جهت اینها فریمی است که کمی پهن تر از پهن ترین قسمت صورت باشد. فریم های خیلی باریک یا خیلی پهن تعادل صورت را بهم می زند و مناسب نیستند.

صورت های مستطیلی

فریم پهن همراه با اتصال دسته پایین تر در صورت های مستطیلی بهتر است فریم دارای رنگ یکنواخت باشد. دو قاعده کل:

۱- هرچه دسته فریم بالاتر قرار گیرد، صورت را کشیده تر نشان می دهد و هرچه دسته فریم پایین تر قرار گیرد کشیدگی صورت کمتر نمایان می شود.

۲- فریم هایی که قسمت بالایی تیره تری دارند در کشیده نمودن صورت مفیدترند نظیر فریم های نخ نایلونی.

صورت های گرد

فریم باریک و زاویه دار همراه با اتصال دسته بالاتر در صورت های گرد و مربعی بهتر است پل عینک باریک و براق باشد تا باعث شود چشم ها درشت تر دیده شوند.

صورت مثلثی

صورت مثلثی با قاعده بالا (فریم با حداقل پهنا با رنگ ملایم)

فریم های ریملس و یا فلزی نازک با رنگ روشن عالی ترین گزینه هستند. این نوع صورت ظرافت جذابی به صورت بانوان می دهد و بهتر است فریم انتخابی نیز ظریف باشد.

راهنمای گزینش قاب عینک

صورت مربعی

فریم باریک و موازی با زاویه های صورت. گوشه های عینک کشیده و زاویه دار باشد، در صورتهای مربعی نیز فریم با اتصال دسته بالاتر بهتر هست. ترجیحا فریم مربعی نباشد، عرض فریم زیاد از عمق فریم باشد.

صورت مثلثی قاعده پایین Triangle (فریم پهن با رنگ تیره)

در اینگونه صورت ها صرف استفاده از عینک، بر تعادل صورت می افزاید. بهتر است پهنای فریم تقریبا برابر پهنای ناحیه فک باشد. فریم بیضی یا مربعی مناسب تر است لیکن فریم مستطیلی، خط صاف چانه را زیاد تاکید می کند.

صورت های لوزی

مانند صورت های مثلثی با قاعده بالا، فریمی که حداقل جلب توجه را داشته باشد.

مدل عینک طبی

واژه های کلیدی: استفاده | استفاده | مدل عینک طبی جدید | مدل عینک طبی زنانه ۲۰۱۷

گالری شیک ترین مدل عینک طبی ۲۰۱۷ | مدل عینک طبی ۹۶

گالری شیک ترین مدل عینک طبی ۲۰۱۷ | مدل عینک طبی ۹۶

گالری شیک ترین مدل عینک طبی ۲۰۱۷ | مدل عینک طبی ۹۶

گالری شیک ترین مدل عینک طبی ۲۰۱۷ | مدل عینک طبی ۹۶

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>