خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » قیمت طلا در مدار صعودی قرار گرفت
 

 

قیمت طلا در مدار صعودی قرار گرفت

پس از آنکه آمارهای ضعیف بخش اشتغال آمریکا موجب تضعیف احتمال زیاد کردن قیمت بهره به وسیله فدرال رزرو شد، و همچنین به علت حمله موشکی آمریکا به

قیمت طلا در مدار صعودی قرار گرفت

پس از آنکه آمارهای ضعیف بخش اشتغال آمریکا موجب تضعیف احتمال زیاد کردن قیمت بهره به وسیله فدرال رزرو شد، و همچنین به علت حمله موشکی آمریکا به پایگاه هوایی ارتش سوریه، دیروز قیمت طلا زیاد کردن یافت.

افزایش قیمت طلا

به نقل از رویترز، بعد از آنکه آمارهای دولت آمریکا نشان داد که میزان وقت های شغلی ایجاد شده است در ماه گذشته کمتر از حد انتظار بوده است و این موجب تضعیف احتمال زیاد کردن قیمت بهره به وسیله فدرال رزرو شد، قیمت طلا دیروز به بالاترین رقم در طی ۵ ماه گذشته رسید؛ ولی با زیاد کردن ارزش دلار و کم کردن تقاضا جهت سرمایه گذاری در بازار طلا، بخش عمده ای از زیاد کردن قیمت های اوایل جلسه دیروز خنثی شد.

عبارات مهم : سرمایه گذاری – پایگاه هوایی
آمارهای دولت آمریکا نشان داد، کارفرمایان آمریکایی در ماه مارس کمترین میزان استخدام ها در طی ۱۰ ماه اخیر را داشته اند. این مسئله موجب زیاد کردن قیمت طلا شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در آخر معاملات دیروز با ۰٫۳۲ درصد زیاد کردن به ۱۲۵۷ دلار و ۳۰ سنت رسید. قیمت طلا دیروز تا رقم ۱۲۷۰ دلار و ۴۶ سنت، یعنی بالاترین رقم از ۱۰ نوامبر تاکنون بالا رفته بود. قیمت طلای آمریکا نیز در آخر معاملات دیروز با ۰٫۳ درصد زیاد کردن به ۱۲۵۷ دلار و ۳۰ سنت رسید.

دیگر عامل زیاد کردن قیمت طلا، زیاد کردن نگرانی ها بعد از حمله موشکی آمریکا به یک پایگاه هوایی ارتش سوریه بود که موجب بالا رفتن تقاضا جهت سرمایه گذاری امن در بازار طلا شد.

اما در آخرهای جلسه دیروز، تقاضا جهت سرمایه گذاری در بازار طلا کم کردن یافت، و شاخص دلار به بالاترین رقم در طی ۳ هفته گذشته رسید.

راب هاوورث، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «اگر نشانه هایی از استمرار تشدیدی تنش های ژئوپلتیک مشاهده نشود، من تردید دارم که این روند افزایشی قیمت طلا ادامه پیدا کند.»

سرمایه گذاران همچنین در آستانه دیدار روسای جمهور آمریکا و چین رویکری محتاطانه را در پیش گرفته بودند، ولی ترامپ روز جمعه گفت که وی در مذاکرات با همتای چینی اش به پیشرفت هایی دست پیدا کرده و انتظار دارد که آنها بر بسیاری از مسائل غلبه کنند.

منبع: میزان

قیمت طلا در مدار صعودی قرار گرفت

واژه های کلیدی: سرمایه گذاری | پایگاه هوایی | سرمایه گذار | ارتش سوریه | آمریکایی | آمریکا | سوریه | بازار

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>