خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » جزییات توزیع سبد کالایی ماه مبارک رمضان
 

 

جزییات توزیع سبد کالایی ماه مبارک رمضان

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از امروز به مناسبت ماه مبارک رمضان نخستین سبد حمایت غذایی در سال ۹۶ از فردا توزیع می‌کند.

جزییات توزیع سبد کالایی ماه مبارک رمضان

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از امروز به مناسبت ماه مبارک رمضان نخستین سبد حمایت غذایی در سال ۹۶ از فردا توزیع می‌کند.

نخستین سبد حمایت غذایی در سال ۹۶ از فردا توزیع می شود

روند توزیع سبد غذایی بین محرومان و اقشار ضعیف جامعه در روزهای ابتدایی ماه مبارک رمضان شروع و به همین منظور وزارت تعاون به عنوان متولی امر روند توزیع مرحله تازه اقلام طرح حمایت غذایی بین مشمولان از امروز شروع کرد.

عبارات مهم : وزیر تعاون – فروشگاه
ربیعی وزیر تعاون اعتبار آینده نگری شده است جهت توزیع این مرحله از سبد حمایت غذایی نیازمندان را ۲۲۰ میلیارد تومان دانست و از مشمولان اجرای این طرح خواست از امروز با مراجعه به فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی اقلام مورد نیاز خود را خریداری کنند.

خانوارهایی که تحت پوشش قرار می‌گیرند سه میلیون و ۸۸۸ هزار و ۵۷۴ خانوار هستند که با بعد خانوار تقریبا بیش از ۱۰ میلیون نفر می شوند. علاوه بر آن زنان باردار و کودکان دارای سوء تغذیه نیز از قبل شناسایی شده است اند که آنها در این پوشش حمایتی قرار می گیرند .

این اعتبار جهت تهیه گوشت قرمز، گوشت مرغ، تخم مرغ، برنج، ماکارونی، حبوبات، لبنیات، روغن مایع، رب و خرما قابل استفاده هست. البته در این مرحله روی مقدار کالاها قید خاصی گذاشته نشده هست؛ یعنی خانوارها می توانند همه اعتبارشان را فقط صرف برنج یا گوشت قرمز کنند.

ارزش ریالی سبد حمایت غذایی جهت خانوارهای نیازمند یک نفره را کمی زیاد از ۳۰ هزار تومان و جهت خانوارهای ۶۰ هزار تومان است و این میزان جهت خانوارهای ۴ نفره و زیاد ۱۲۰ هزار تومان است.

به گفته وزیر تعاون افراد می توانند به فروشگاه هایی که قبلا در سایت اعلام شده است مراجعه کنند و با اختیار خود می توانند نه یک بار بلکه چند بار خرید خود را انجام دهند . مطالعه ای انجام شده است که نشان می دهد معمولا خرید ها در سه ماه انجام می شود و سه ماه نیز وقت دارند .

جزییات توزیع سبد کالایی ماه مبارک رمضان

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: میزان

واژه های کلیدی: وزیر تعاون | فروشگاه | اعتبار | خبر | اقتصادی |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>