خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » در برابر برجام، هر کاری انجام می دهم/ ترامپ
 

 

در برابر برجام، هر کاری انجام می دهم/ ترامپ

رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه گفت اوباما با زیر پا گذاشتن خط قرمزی که ترسیم کرده بود، وقت حل بحران سوریه را از دست داد.

در برابر برجام، هر کاری انجام می دهم/ ترامپ

رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه گفت اوباما با زیر پا گذاشتن خط قرمزی که ترسیم کرده بود، وقت حل بحران سوریه را از دست داد.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه گفت داعش در وقت کوتاهی شکست خواهد خورد.وی که در نشست خبری یکسان با عبدالله دوم پادشاه اردن در واشنگتن صحبت می‌کرد، گفت: «ما داعش را شکست خواهیم داد و از تمدن محافظت می‌کنیم. چاره و گزینه‌ای جز این نداریم.»

عبارات مهم : ایالات متحده – مداخله نظامی
ترامپ افزود: «این نبرد از آنچه تصور می‌کنید کوتاه‌تر خواهد بود.»

او در مورد بحران سوریه گفت: «رئیس‌جمهور اوباما این وقت را داشت که بحران سوریه را مدت‌ها پیش از این حل کند.»

رئیس‌جمهور آمریکا در پاسخ به این پرسش که آیا پیش از این از مداخله در سوریه انتقاد کرده بود و حالا از اوباما انتقاد می‌کند، گفت: «من آدم بسیار انعطاف‌پذیری هستم و به این امر افتخار می‌کنم. آنچه دیروز در سوریه اتفاق افتاد، نگاه من به اسد و سوریه را عوض کردن داد.»

ترامپ در مورد احتمال مداخله نظامی در سوریه، گفت: «در عنوان نظامی، من نمی‌گویم که چه کاری انجام می‌دهم. در موصل دیدید که گفتنِ این که قرار است چه کار کنیم، نبرد را دشوارتر کرد. من از اختیاراتم استفاده می‌کنم، چون خط قرمزهای زیادی نقض شده، ولی نمی‌گویم که قصد دارم چه کنم.»

برجام یکی از بدترین توافق‌هاست

وی در مورد توافق هسته‌ای هم گفت: «توافق هسته‌ای که به وسیله دولت سابق به دست آمد، یکی از بدترین توافق‌هایی است که من به عمرم دیده‌ام… هرگز نباید چنین توافقی صورت می‌گرفت. این توافق کاملا یک سویه، علیه ایالات متحده و رک بگویم، علیه بخش اعظم خاورمیانه است.»

ترامپ ادامه داد: «من هرآنچه مورد نیاز باشد انجام می‌دهم. توافقی است و بعضی می‌گویند که حتی در روند نهایی شدن آن هم درست عمل نشده است و کنگره به آن رأی نداده است و واقعا تصویب نشده است.»

وی افزود: «اما در ارتباط با توافق هسته‌ای، هر کاری مورد نیاز باشد انجام خواهم داد. در ارتباط با داعش هم ایالات متحده با هرکسی که مورد نیاز باشد، کار خواهد کرد تا این گروه و دیگر گروه‌های تروریستی را نابود کند.»

در برابر برجام، هر کاری انجام می دهم/ ترامپ

منبع: فارس

واژه های کلیدی: ایالات متحده | مداخله نظامی | دونالد ترامپ | رئیس جمهور | اوباما | ارتباط | آمریکا | سوریه | توافق | انتقاد

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>