خانه » خبری و خواندنی » سرزنش بازندگان انتخابات به وسیله پیروزان!
 

 

سرزنش بازندگان انتخابات به وسیله پیروزان!

مجلس آینده با دولت تعامل نزدیک و خوبی خواهد داشت و اگر مجلس در تعامل کامل با دولت نباشد، کارآمد نخواهد بود.

سرزنش بازندگان انتخابات به وسیله پیروزان!

سرزنش بازندگان انتخابات به وسیله پیروزان!

مجلس آینده با دولت تعامل نزدیک و خوبی خواهد داشت و اگر مجلس در تعامل کامل با دولت نباشد، کارآمد نخواهد بود

بخش سیاست تبیان

منیره نوبخت (فعال سیاسی اصولگرا) در تحلیل خود از انتخابات هفتم اسفندماه، اظهار کرد: در انتخابات همواره یک فضای رقابتی وجود دارد و طبیعی است که در فضای رقابتی نیز یک طرف برنده و طرف دیگر هم به اصطلاح بازنده خواهد بود.

عبارات مهم : نمایندگان مجلس – انتخابات
وی افزود: بعد از انتخابات، فضا، فضای همکاری و تلاش جهت همه است و بعد از انتخابات کسانی که به مجلس می روند باید بدانند که نماینده گروه و جریانی که با حمایت آن وارد مجلس شده است اند، نیستند و باید مطالبات تمامی مردم را پیگیری کنند و اهداف خود را بر پایه تأمین مصالح همه مردم کشور قرار دهند.
این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه گروه ها و جریان هایی که توانسته اند در انتخابات پیروز شوند نباید به سرزنش سایر گروه های مغلوب بپردازند، گفت: نه هوادارن یک جناح و نه نمایندگان راه یافته به مجلس نباید فضای رقابتی را بعد از انتخابات ادامه دهند و یا به سرزنش گروه های بازنده در انتخابات بپردازند و از سوی دیگر کاندیداهایی که از ورود به مجلس باز مانده اند نیز باید مسیر قانون و اخلاق را پیگیری کنند تا همه گروه ها در کنار یکدیگر به سمت تعامل و توافق نظر حرکت کرده و جامعه را به سمت تعالی و توسعه پیش برند.
نوبخت در ارزیابی خود از ترکیب مجلس آینده با توجه به نتیجه های اعلام شده است در دور نخست انتخابات، اظهار کرد: چون ترکیب مجلس آینده، یک ترکیب تقریباً نزدیک به هم است و از تمامی جریان ها در مجلس، نمایندگانی حضور یافته اند. احتمال آنکه جو سنگین سیاسی به سمت یک جریان خاص برود کم است و لذا می توان آینده نگری کرد که تعاملی نیرومند بین نمایندگان ایجاد شود و همه جریان ها در فعال سازی هرچه زیاد مجلس دهم نقش داشته باشند.
وی مهمترین اولویت مجلس دهم را جدیت در حل مسائل معیشتی مردم دانست و گفت: با توجه به وعده هایی که کاندیداها جهت ورود به مجلس داده بودند، به نظر می رسد که همه نمایندگان مجلس دهم متوجه شده است اند که مردم به شدت درصدد حل مسائل معیشتی خود هستند و از همین منظر می توان اولویت نخست و مهم مجلس دهم را حل مسائل معیشتی مردم با توجه به فضای عمومی کشور دانست.
نوبخت تأکید کرد: کشور عزیزمان ایران به این علت که در یک فضای حساس منطقه ای و جهانی قرار گرفته است به هوشیاری نمایندگان مردم در مجلس نیازمند است تا با موضع گیری های خوب خود شأن مجلس و نیز عزت و اقتدار ملی را حفظ کنند.
این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه مجلس دهم قطعاً همکاری خوبی با دولت خواهد داشت، اظهار کرد: مجلس آینده قطعاً با دولت همکاری خوبی خواهد داشت و اگر تعامل مناسب و پایداری بین قوای مقننه و مجریه وجود داشته باشد بسیاری از مسائل کشور حل خواهند شد.
نوبخت تأکید کرد: مجلسی که تعاملش با دولت ضعیف و حداقلی باشد، یک مجلس کارآمد نخواهد بود ولی ترکیب مجلس دهم تا این لحظه نشان از یک همکاری مناسب میان قوا در کشور دارد و با توجه به اینکه تاکنون زیاد افرادی به مجلس وارد شده است اند، پیش از این تجربه حضور در قوه مقننه را نداشته اند، به همین علت خود را وکیل الدوله نمی دانند و تلاش خواهند کرد در سایه یک تعامل سازنده و اعتماد دوطرفه به دولت کمک کرده تا بر مسائل کشور فائق آید.
وی در آخر افزود: امروز مسائل کشور فراوان است و اگر مجلس دست به دست دولت دهد و از درگیر شدن در مسائل جناحی پرهیز کند، می توان بر مسائل پیروز شد و کشور را به سمت توسعه حرکت داد.


منبع: ایسنا

سرزنش بازندگان انتخابات به وسیله پیروزان!

واژه های کلیدی: نمایندگان مجلس | انتخابات | اصولگرا | سیاسی | همکاری |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>