خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » آغاز فعالیت پلیس دوچرخه سوار با علائم مشخص در یزد
 

 

آغاز فعالیت پلیس دوچرخه سوار با علائم مشخص در یزد

خلاصه خبر:

به زودی پلیس دوچرخه سوار با علائم مشخص و کادر مجرب در یزد فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

در ادامه با کدر همراه باشید

توضیحات تکمیلی:

آغاز فعالیت پلیس دوچرخه سوار با علائم مشخص در یزد

به نقل از خبرنگار گروه استان های سایـت کـدر از یزد  ؛ ️ جمشیدی رئیس پلیس راهنمایی ورانندگی استان با بیان اینکه خود پلیس هم به جمع دوچرخه سواران خواهد پیوست گفت: به زودی پلیس دوچرخه سوار با علائم مشخص و کادر مجرب در یزد فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.   جمشیدی در ادامه سخنانش با اشاره به اهمیت ورزش به خصوص پیاده رهمچنین او ادامه داد: در سالهای اخیر مسیرهای پیاده روی در یزد بهسازی شده است و این مردم را ترغیب به ورزش و قدم زدن می کند و امیدوارم زیرساخت های کار به طور کامل فراهم شود.    سرهنگ منصور جمشیدی افزود: دوچرخه سواری در سال ۹۶ به حد قابل توجه ای رشد خواهد کرد و ما اطمینان می دهیم در صورتی که لازم باشد ما هر روز خیابان ها را برای دوچرخه ها می بندیم.   امیرعظیم صحت مند، سرپرست هیئت ورزشهای همگانی استان نیز در سخنانی نیت خیر مسئولین راهنمایی و رانندگی را نشان از بزرگ منشی آنان دانست و گفت:  هدف خیر که باشد انرژی مثبت ایجاد و ما را به هدف می رساند.

سیدحسین سیدعربی، رئیس هیئت ورزشهای همگانی شهرستان در سخنانی ضمن تقدیر از همراهی همیشگی فرماندهی راهنمایی و رانندگی استان با هیئت ورزشهای همگانی یزد ادامه داد: ما شاهد حضور فعال و هر هفته ای اکیپ های پلیس راهور در همایشهای سه شنبه های بدون خودرو هستیم، که این جای تقدیر و سپاسگذاری دارد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به رشد دوچرخه سواری در یک سال اخیر خاطرنشان کرد: این رشد بدون شک با همراهی و تلاش همه ارگان ها بالاخص راهنمایی و رانندگی بوده است.   سیدعربی همچنین پیشنهاد داد در همایشهای دوچرخه سواری حتی المقدر در زمان تردد دوچرخه سواران، آن خیابان به مدت نیم ساعت بسته شود تا دوچرخه سواران امنیت بیشتری داشته باشند.    محمدرضا شفیعی، معاون امور زیربنایی و ترافیک شهرداری یزد نیز در سخنانی با اشاره به همایش های سه شنبه های بدون خودرو گفت: این همایش های ابتدا با  ۴ نفر شروع و الان به حدود ۴۰۰ نفر رسیده است.
وی ادامه داد: در بحث زیرساخت دوچرخه سواری در حال مکان یابی و احداث مسیرهای ویژه دوچرخه هستیم و با اسپانسر قراردادهای لازم امضا شده است، به گونه ای که تا ۶ سال آینده به وسیله اسپانسر ۷۰ کانکس دوچرخه در یزد احداث می شود.
داوود فتح آبادی، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان یزد دیگر سخنران این جلسه بود که در سخنانی با تقدیر ویژه از تلاشهای راهنمایی و رانندگی یزد در همراهی با ورزش ادامه داد: شهر ما فرهنگ دوچرخه سواری را از سالیان دور داشته است و اکنون باید با تشکیل کارگروهی از ارگان های مختلف استان، این فرهنگ تقویت شود.
فتح آبادی معظل دوچرخه سواری در یزد را نبود امنیت دوچرخه سوار دانست و افزود: امیدواریم در آینده زیرساخت های لازم برای دوچرخه سواری مانند مسیرهای مخصوص دوچرخه، علائم راهنمایی و رانندگی و ایستگاه ها و پارکینگ های دوچرخه در سطح شهر افزایش یابد.
وی در پایان با اشاره به فعالیت های انجام شده، انها را ناکافی دانست و گفت: مردم باید به چشم ببیمید و لمس کنند که اهمیت دوچرخه چقدر است و آنها می توانند با امنیت و آرامش از آن استفاده کنند.
در پایان این نشست با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از سوی هیئت ورزشهای همگانی یزد و دوچرخه سواری از سرهنگ منصور جمشیدی و سروان دستدار تقدیر شد.
انمتهای پیام/ آغاز فعالیت پلیس دوچرخه سوار با علائم مشخص در یزد

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>