خانه » علم و تکنولوژی » موبایل و تبلت » مقایسه ریز بینانه پیکسل با آیفون+عکس
 

 

مقایسه ریز بینانه پیکسل با آیفون+عکس

یکی از بخش های مهمی که همواره طرفداران دو پلتفرم محبوب اندروید و iOS بر سر آن بحث داشته اند و سعی بر تحمیل نظرات خود بر یکدیگر دارند، بخش امنیت این سیستم عامل ها است. به هر حال طرفداران اندروید نیز بر این موضوع واقفند که iOS در این بخش از نسخه های قدیمی اندروید بسیار بهتر عمل میکرد اما گوگل همان طور که طی سال های گذشته اندروید را از نظر ویژگی ها و امکانات بسیار پیشرفته کرده است، امنیت این سیستم را هم متعاقبا افزایش داده است.
title=پیکسل
مقایسه ریز بینانه پیکسل با  آیفون+عکس
از جمله اقدامات گوگل برای ارتقای امنیت اندروید میتوان به ارائه ی بسته های امنیتی ماهانه برای دستگاه های اندرویدی در نسخه ی مارشملو اشاره کرد که حفره های امنیتی را پوشش میدهند. از سوی دیگر اپل نیز یکی از نقاط قوت سیستم عامل خود را بیش از پیش بهبود بخشیده است. حال مدیر امنیتی اندروید گوگل صحبت های جالبی در این مورد کرده است.
Adrian Ludwig، مدیر بخش امنیتی اندروید گوگل، گفته است که امنیت گوشی های پیکسل این کمپانی به اندازه ی آیفون های اپل است و قابلیت های این دو پلتفرم در این بخش بسیار نزدیک به یکدیگر هستند. همچنین Ludwig خاطر نشان کرده است که از آنجا که اندروید بر خلاف iOS یک سیستم عامل متن باز است، امنیت این سیستم عامل در آینده ی نزدیک حتی بیشتر از iOS اپل نیز خواهد شد.
iOS به لطف دریافت زودهنگام بروزرسانی ها و پچ های امنیتی از سوی اپل، همواره از نظر امنیتی یک گام جلوتر از اندروید گوگل بوده است. به هر حال بروزرسانی های امنیتی اندروید نیز مانند بروزرسانی های اصلی با تاخیر نسبتا زیادی برای این دستگاه ها عرضه میشوند و حتی این اقدام نیز به سرعت عمل سازندگان بستگی دارد.
پیش از پا به میدان گذاشتن پیکسل، نکسوس های گوگل همواره بروزرسانی ها را سریع تر از دیگر دستگاه ها دریافت میکردند و در بین دیگر سازندگان نیز در حال حاضر سامسونگ و موتورولا با سرعت خوبی بروزرسانی های امنیتی را برای دستگاه های خود منتشر میکنند. این در حالیست که دیوایس های مجهز به iOS تنها به فاصله ی چند روز به جدیدترین نسخه از این سیستم عامل مجهز میشوند.
بر اساس گفته ی مدیر امنیتی اندروید گوگل، امکان آسیب دیدن دستگاه های اندرویدی به واسطه ی اپلیکیشن های نصب شده کمتر از یک در صد است. با این حال عدم یکپارچگی در ارائه ی بروزرسانی های امنیتی اندروید، نگرانی مشترکی برای گوگل و کاربران است.  Ludwig در ادامه گفته است که ما در حال جستجو برای پیدا کردن راهی هستیم که این مشکل در سراسر اکوسیستم مرتفع شود تا نحوه ی ارائه ی بروزرسانی ها توسط اوپراتور ها و سازندگان مشخص شود.
در هر صورت گوگل اقدامات مثبتی را در راستای افزایش امنیتی اندروید انجام داده است. به خصوص در اندروید مارشملو این اقدامات جدی تر شد و در اندروید نوگا نیز کامل تر از قبل شده است. تمرکز گوگل بیشتر بر روی کاهش تهدید از سوی اپلیکیشن ها بوده است. بدین ترتیب اپلیکیشن های گوگل پلی با دقت بیشتری تائید میشوند و دسترسی های اپلیکیشن ها در نسخه های جدید با کنترل بیشتری اعمال میشوند.
اما مطمئنا کاربردی ترین راه حل همان پچ های امنیتی ماهانه ی گوگل است که در حال حاضر با مشکل نحوه ی انتشار از سوی سازندگان مواجه است. باید صبر کرد و دید که آیا گوگل چاره ای کار ساز برای این مشکل میاندیشد یا خیر. نظر شما در این خصوص چست؟ امنیت اندروید و iOS را در مقابل یکدیگر چگونه ارزیابی میکنید؟
منبع: مجله سخت افزار

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>