خانه » خبری و خواندنی » هایپرلوپ+اولین سیستم شناور و فشار در جهان
 

 

هایپرلوپ+اولین سیستم شناور و فشار در جهان

کانادا اولین هایپرلوپ کاربردی با سیستم شناور و فشار در جهان را اول نوامبر آزمایش خواهد کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اینهبیتت، دانشگاه واترلو اولین هایپرلوپ کاربردی با سیستم شناور و فشار بنام “واترلوپ” را هفته آینده در اونتاریو آزمایش خواهد کرد. همچنین گروه مذکور نمونه اولیه پوشش هایپرلوپ موسوم به GOOSE I را با سرعت بیشتر و وزن کمتر ساخته است.
style=height:329px;
 هایپرلوپ+اولین سیستم شناور و فشار در جهان
هایپرلوپ یک سیستم حمل‌ونقل آینده نگرانه است که مسافران یا بار را در کپسول‌هایی با سرعت چند صد کیلومتر در ساعت از میان لوله‌های آلومینیومی بدون هوا(خلاء) منتقل خواهد کرد. این سیستم مفهومی حمل‌ونقل زمینی از یک سیستم رانشگر بر اساس الکترومغناطیس استفاده می‌کند.
گروه واترلوپ به کاهش وزن وسایل نقلیه و سرعت بیشتر توجه کرده و در حال حاضر هدف این گروه رسیدن به سرعت ۳۴۰ مایل در ساعت است.

style=height:329px;

 هایپرلوپ+اولین سیستم شناور و فشار در جهان

اما در آزمایش اولیه هایپرلوپ فقط با نیمی از سرعت تئوری اعلام شده حرکت خواهد کرد، اما با اجرای کامل این پروژه سرعت واقعی آن به حقیقت خواهد پیوست. محافظ GOOSE I با تلاش‌های زیادی طراحی شده و با توجه به مقیاس و عملکرد آن ارائه شده است.

style=height:329px;

 هایپرلوپ+اولین سیستم شناور و فشار در جهان

بعد از رونمایی از ایده نخستین هایپرلوپ در سال ۲۰۱۳،‌ اسپیس ایکس و شرکت تسلا به سرعت در این طرح مشارکت کردند. مدیرعامل شرکت تسلا به طور مستقیم در ارائه طرح هایپرلوپ اسپیس ایکس در رقابت‌های ۲۰۱۵ نظارت داشته است.
این نمایشگاه در ۲۷ و ۲۹ ژانویه ۲۰۱۷ برگزار خواهد شد و گروه واترلو اولین هایپرلوپ را از کانادا ارائه خواهد کرد.

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>