خانه » علم و تکنولوژی » سامسونگ در پی مهاجرت از اندروید به تیزن
 

 

سامسونگ در پی مهاجرت از اندروید به تیزن

سامسونگ در پی مهاجرت از اندروید به تیزن

یکی از معروف ترین، محبوبترین و پرفروشترین تولیدکنندگان گوشی ها هوشمند که به بیشتر به دستگاه های اندرویدی خود مشهور است، تصمیم گرفته تا تکیه بر سیستم عامل متن باز گوگل را کاهش داده و در عوض سرمایه گذاری هنگفتی بر روی پلتفرم خود داشته باشد.

سامسونگ مدت ها است که از پروژه خود مبنی بر ارائه سیستم عامل انحصاریش پرده برداری کرده و هرازگاهی اخباری از آن منتشر می کند.درست مانند امروز که سخنگوی این کمپانی عظیم اعلام کرد که سامسونگ به احتمال خیلی زیاد به زودی روال اپل در تولید گوشی های هوشمند را در پیش خواهد گرفت، به این معنی که دستگاه های هوشمندش را با سیستم عامل انحصاری ارائه کند.

سامسونگ در پی مهاجرت از اندروید به تیزن


چرا اندروید نه؟

اعتقاد آن ها به این است که از شرکتی روال و متد خود را داشته باشد و سیستم خود را انحصاری نکند، آینده ای نخواهد داشت.همانطور که می دانید سامسونگ یکی از کمپانی های پیشرو در زمینه IOT (اینترنت اشیاء) است، مفهومی که ارتباط هوشمند تمامی ابزار از لوازم خانگی گرفته تا خودروی شخصی و… را فراهم خواهد کرد.از این رو برای توسعه این مفهوم نیاز دارد تا پلتفرم مخصوص به خود را توسعه و پرودرش دهد تا دستی باز برای رشد و بالندگی این مقوله بسیار عظیم داشته باشد.

در نظر داشته باشید که انتخاب Tizen برای این موضوع بی دلیل نبوده و سامسونگ ریسک پذیری پایینی در این باره خواهد داشت، چون از زمان ارائه این سیستم عامل حتی در سطح کوچک و محدود استقبال خوبی از آن شده است.به عنوان نمونه گوشی های مبتنی بر تایزن سری Z سامسونگ تنها در کشور هند تاکنون حدود ۶۴ میلیون دستگاه به فروش رفته اند.

به جرات می توان گفت که سامسونگ یکی از کمپانی ها و برندهای پیشرو در زمینه توسعه فناوری در سطح جهانی است، پس هرگونه قدم بزرگ آن در راستای تکنولوژی نوید اتفاقی جدید در این دنیا برای جهانیان خواهد بود.

سامسونگ در پی مهاجرت از اندروید به تیزن

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>