خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » مایکروسافت سرفیس‌فون در سال ۲۰۱۷ با تاکید بر امنیت و بازدهی معرفی می‌شود
 

 

مایکروسافت سرفیس‌فون در سال ۲۰۱۷ با تاکید بر امنیت و بازدهی معرفی می‌شود

ر اساس ایمیلی که منتشر شده، مایکروسافت تعهد خود را به ویندوز ۱۰ موبایل دوباره تاکید کرده است، اما راجع به محصولات آینده چه می‌توان گفت؟ تری مایرسون از مایکروسافت می‌گوید:

در حال توسعه نسل بعدی محصولاتمان هستیم.

windows-10-mobile-maps-tile-heroبر اساس ایمیلی که منتشر شده، مایکروسافت تعهد خود را به ویندوز ۱۰ موبایل دوباره تاکید کرده است، اما راجع به محصولات آینده چه می‌توان گفت؟ تری مایرسون از مایکروسافت می‌گوید:

در حال توسعه نسل بعدی محصولاتمان هستیم.

حال، اطلاعات منتشرشده سرنخ‌های بیشتری از سرفیس‌فون به ما می‌دهد.

از زمان معرفی لومیا ۹۵۰ و ۹۵۰XL، مشخص بود که این دو گوشی با فلسفه طراحی مایکروسافت همخوانی ندارند. این موضوع،‌ همان روز رونمایی نیز مشخص بود، اگر طراحی و خلاقیت آن را با سرفیس بوک مقایسه می‌کردید. ظاهرا مایکروسافت نیز با این نظر موافق است و چندان از این دو گوشی خشنود نیست. منتقدان، نظر منفی داشتند و حتی طرفداران مایکروسافت و لومیا نیز حس خوبی نداشتند. این امر، در فروش کم این دو گوشی و سیاست «یکی بخر، دو تا ببر» مشخص است.

lumia-950-continuum-display-dockمایکروسافت در حال برنامه‌ریزی برای ارایه سرفیس فون در آوریل ۲۰۱۷ است. دلیل این تاخیر برای ارایه سخت‌افزار جدید این است که مایکروسافت می‌خواهد تا ارایه آپدیت Redstone 2 برای ویندوز ۱۰ منتظر بماند. این آپدیت ویژگی‌های جدیدی را برای PC و بخصوص موبایل به ارمغان می‌آورد.

در حال حاضر، مایکروسافت در حال توسعه Redstone 1 است که به آپدیت سالگرد مشهور است. جالب‌تر اینکه اولین بار است که از آپدیت Redstone 3 آگاه می‌شویم. Redstone 2 و Redstone 3 بر خلاقیت در موبایل‌ها اهمیت می‌دهند. البته همه اینها را باید در کنار این گفته مایرسون قرار دهیم که در سال ۲۰۱۶ ویندوز موبایل در اولویت قرار ندارد. او همچنین گفته است که زمانی ویندوز موبایل نیز در اولویت قرار خواهد گرفت. این نشان از آن دارد که مایکروسافت بر خلاف نظر برخی ار تحلیلگران، ویندوز موبایل را به حال خود رها نکرده است.

مایکروسافت در توسعه سرفیس‌فون دو هدف دارد: امن‌ترین گوشی دنیا و بهترین گوشی برای بازدهی! ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، بازدهی را نقطه قوت مایکروسافت در بازار کامپیوتر می‌داند.

علاوه بر اینها، مایکروسافت به توسعه ویژگی Continuum برای ویندوز ۱۰ موبایل ادامه می‌دهد. در حال حاضر، لومیا ۹۵۰، لومیا ۹۵۰XL، ایسر Jade Primo و VAIO Phone Biz از این ویژگی پشتیبانی می‌کنند. این ویژگی این امکان را به شما می‌دهد که گوشی خود را به نمایشگر بزرگتری متصل کنید و ویندوز خود را با این نمایشگر تطابق می‌دهد و تجربه یک کامپیوتر شخصی را به شما می‌دهد. البته یکی از نقاط ضعف،‌ Continuum، عدم توانایی در اجرای برنامه‌های Win32 است. اچ‌پی با برنامه Elite x3 mega-smartphone که در تابستان امسال ارایه می‌شود، سعی کرده است که این گپ را پر کند. مایکروسافت این ویژگی را آینده‌دار می‌بیند و در حال کار بر روی اجرای Win32 بر روی Continuum است. اطلاعات درباره این استراتژی جدید است و مایکروسافت آن را تلاشی برای تبدیل اسمارت فون به بدیل کامپیوتر می‌داند.

خبر بد برای طرفداران مایکروسافت این است که آنها باید یک سال دیگر برای ارایه سخت‌افزار جدید منتظر بمانند. البته ایمیل منتشرشده نشان از آن دارد که سازندگان،‌ محصولات بیشتری برای ویندوز ۱۰ موبایل خواهند ساخت.

بعلاوه مایکروسافت، صرف نظر از اینکه رسانه‌ها و بازار چه می‌گویند، به تکامل ویندوز ۱۰ موبایل ادامه می‌دهد. مایکروسافت، فقط در پنج ماه،‌ ۱۱ آپدیت برای ویندوز ۱۰ موبایل ارایه کرده است و احتمالا تا معرفی Redstone 2، بیش از ۱۲ آپدیت دیگر نیز ارایه کند.

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>