خانه » سبک زندگی » خانه داری » آموزش تصویری دوخت تاپ دخترانه + عکس
 

 

آموزش تصویری دوخت تاپ دخترانه + عکس

آموزش دوخت تاپ دخترانه شیک + عکس + تصویر + آموزش برش و دوخت بدون الگو + دوخت لباس زنانه

این مطلب را برای علاقه مندان به دنیای خیاطی در نظر گرفته ایم. امیدواریم این آموزش ساده را در منزل عملی کنید و ار نتیجه کار راضی باشید.

 

آموزش دوخت تاپ دخترانه شیک

وسایل مورد نیاز: برای دوخت این تاپ تقریبا یک و نیم متر پارچه احتیاج داریم و نخی همرنگ با پارچه. دوخت این تاپ احتیاجی به الگوی خاص ندارد و کاملا بدون الگو و با اندازه‌های حدسی هم می‌توانید آن را بدوزید.

top-zananeh2

 

مراحل دوخت تاپ: ابتدا باید اندازه عرض شانه‌ها و همچنین نصف دور سینه را محاسبه کنید. عرض مستطیلی که برای پشت و جلوی تاپ برش می‌زنید نباید کمتر از نصف دور سینه و یا عرض شانه باشد. البته باید چند سانتی متر هم بیشتر باشد. این لباس با سایز آزاد است، پس نباید تنگ و چسبان شود.
برای اندازه‌گیری دست‌تان را باز بگذارید و از هر طرف حدود ۵ سانتی متر اضافه بگیرید. به یک نوار مستطیلی بلند هم احتیاج داریم. این نوار قرار است از دور یقه رد شود و به عنوان بند آستین روی شانه قرار بگیرد. اندازه را کمی بلندتر از عرض مستطیل اول بگیرید.

top-zananeh3

آموزش تصویری دوخت تاپ دخترانه + عکس

top-zananeh4

از هر کدام از مستطیل‌ها دو تا برش می‌زنیم. ضلع بالایی مستطیل‌های بزرگ را به اندازه یک و نیم سانتی متر بر می‌گردانیم و می‌دوزیم (نوار بند آستین از داخل رد می‌شود). حالا دو ضلع کناری مستطیل‌ها را به هم می‌دوزیم. قسمتی که در الگو مشخص است باید باز بماند. پس آن را به هم ندوزید ( قسمت باز برای زیر بغل هست و باید به اندازه فاصله زیر بغل تا استخوان گردن‌تان باز بگذارید).

top-zananeh5

آموزش تصویری دوخت تاپ دخترانه + عکس

حالا هم ضلع پایینی مستطیل‌ها را دورگیری کنید و بدوزید. بعد هم نوارها را دولا کنید و از داخل بدوزید و برگردانید. حالا از داخل حاشیه‌ای که در بالا به اندازه دو و نیم سانتی متر در مستطیل‌های تنه اصلی نگه داشتیم رد کنید. و بعد از پوشیدن تاپ به اندازه مناسب دو نوار را به هم گره بزنید. به همین راحتی شما یک تاپ زیبا برای خودتان  دوختید.

top-zananeh6

آموزش تصویری دوخت تاپ دخترانه + عکس

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>