خانه » پزشکی و سلامت » پیشگیری و معرفی بیماری ها » اپاندیس خوب است یا بد؟+فوائد اپاندیس
 

 

اپاندیس خوب است یا بد؟+فوائد اپاندیس

۳۰۰۹۳۶

اپاندیس خوب است یا بد؟+فوائد اپاندیس

 

وظیفه اصلی آپاندیس که ظاهرا تا کنون آن را زایده ای پردردسر و بی مصرف می خواندند توسط گروهی از دانشمندان کشف شد.ده ها سال مردم، آپاندیس را عضوی زائد و زیادی تلقی کرده اند. پزشکان تصور می کردند که آپاندیس هیچ فایده ای ندارد و جراحان مرتب آنها را درمی آوردند و مردم هم بدون آپاندیس مشکلی نداشتند.

اپاندیس خوب است یا بد؟+فوائد اپاندیس

دانشمندان سرانجام موفق شده اند کارکرد اصلی آپاندیس را دریابند تا عنوان «بی خاصیتی محض» از جلوی نامش پاک شود! حال سوال این است که آپاندیس واقعا به چه دردی می خورد؟ آپاندیس انسان چیز خاصی نیست و در حقیقت حتی اضافی است؛ دانشمندان می گویند که آپاندیس، پناهگاهی برای باکتری های سالم است.

آپاندیس به بدن کمک می کند تا بتواند در صورت بروز دیسانتری (اسهال خونی) و وبا، مسیر گوارشی را مجدد راه اندازی کند.

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه دوک در کارولینای شمالی می گویند که بدن انسان، باکتری های سالم مورد نیاز در روده ها را در آپاندیس نگهداری می کند. دیسانتری و وبا باعث از بین رفتن باکتری های ضروری می شود. بنابراین اگر بدن نیاز داشته باشد تا مسیر گوارشی را دوباره احیا کند، از باکتری های موجود در آپاندیس استفاده خواهد کرد.

پروفسور بیل پارکر اما می گوید: «اگر آپاندیس ملتهب شود، نباید آن را به این دلیل که کارایی دارد حتما نگه داشت.»

یافته حاضر نتیجه چندین مطالعه بود که شامل تحقیق روی کوآلا هم می شد. گفتنی است کوآلا آپاندیس کشیده ای دارد که در چرخه گوارشی کوآلاها که مبتنی بر گیاه اکالیپتوس است، نقش به سزایی دارد.

نیکولاس وارداکسیس، دانشیار دپارتمان علوم پزشکی دانشگاه رویال ملبورن نیز با تئوری مطرح شده پیرامون کارکرد آپاندیس هم نظر است.

اپاندیس خوب است یا بد؟+فوائد اپاندیس

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>