خانه » سرگرمی » بیوگرافی » بیوگرافی بازیگران + احمد آقالو
 

 

بیوگرافی بازیگران + احمد آقالو

احمد آقالو در سال ۱۳۲۸ خورشیدی در قزوین به‌دنیا آمد. او دانش‌آموختهٔ تئاتر در دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران بود. با بازی در فیلم دادشاه در ۱۳۶۲ به‌عنوان بازیگر به سینما وارد شد. آخرین فیلم سینمایی‌اش پاداش بود که در سال ۱۳۸۷ در آن بازی کرد.

وی در سحرگاه سوم آذر ۱۳۸۷ در ۵۹ سالگی بر اثر بیماری سرطان مغز استخوان در منزل خود درگذشت.
اقالو

یکی از به‌یادماندنی‌ترین نقش‌های آقالو، بازیگری در نقش «کاتب» در مجموعهٔ تلویزیونی افسانهٔ سلطان و شبان به کارگردانی داریوش فرهنگ بود.

آقالو در دوبلاژ، رادیو، بازی در تئاتر و مجموعه‌های مختلف تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی فعالیت داشت. صدای گرم و دلنشین او از پویانمایی گرفته تا دوبلهٔ انواع برنامه‌ها و مجموعه‌ها یکی از برتری‌های این هنرمند بود. وی از ارادتمندان سلسله نعمت اللهی گنابادی بود.

احمد آقالو در سال ۱۳۲۸ در قزوین به‌دنیا آمد.

 

 

وی دانش‌آموختهٔ تئاتر در دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران است. با بازی در فیلم دادشاه در ۱۳۶۲ به عنوان بازیگر به سینما وارد شد.

یکی از به یادماندنی‌ترین نقش‌های آقالو، بازی در نقش کاتب در مجموعه تلویزیونی سلطان و شبان به کارگردانی داریوش فرهنگ بود.

آقالو در دوبلاژ، رادیو، بازی در تئاتر و مجموعه‌های مختلف تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی فعالیت داشت. صدای گرم و دلنشین او از پویانمایی گرفته تا دوبله انواع برنامه‌ها و مجموعه‌ها، یکی از برتری‌های این هنرمند بود.

 

وی هنرمند سرشناس تئاتر و رادیو بود و در چند فیلم سینمایی و مجموعه‌ٔ تلویزیونی هم بازی کرد.

gahi_beaseman_negahkon_5

 

 

دو بار نامزد جایزه جشنوارهٔ بین‌الملی فجر شد. یک بار در سال ۱۳۸۱ به‌عنوان نقش اول مرد در گاهی به آسمان نگاه کن و یک بار هم در سال ۱۳۶۸ به عنوان نقش دوم مرد در تمام وسوسه‌های زمین.

آخرین فیلم سینمایی‌اش پاداش نام دارد که در سال ۱۳۸۷ بازی کرد. وی در سحرگاه ۳ آذر ماه سال ۱۳۸۷ در سن ۵۹ سالگی بر اثر بیماری سرطان مغز استخوان در منزل خود درگذشت [احمد آقالو در گذشت] و ۵ آذر ماه پس از تشییع از میدان ۱۵ خرداد در قطعه هنرمندان [احمد آقالو در قطعه هنرمندان آرام می‌گیرد] بهشت زهرا آرام گرفت.

کارنامه هنری احمد آقالو:

پاداش، ۱۳۸۷
شهریار، ۱۳۸۵
یک تکه نان، ۱۳۸۳
گاهی به آسمان نگاه کن، ۱۳۸۱
دارا و ندار، ۱۳۷۸
مهره، ۱۳۷۷
عبور از تله، ۱۳۷۲
کودکانی از آب و گل، ۱۳۷۲
پاتال و آرزوهای کوچک، ۱۳۶۸
یک مشت پر عقاب، ۱۳۶۸
تمام وسوسه‌های زمین، ۱۳۶۸
زنجیرهای ابریشمی، ۱۳۶۴
دادشاه، ۱۳۶۲
سلطان و شبان، ۱۳۶۳

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>