خانه » خبری و خواندنی » اخبار و حوادث » سقوط بالگرد شرکت نفت در خلیج فارس
 

 

سقوط بالگرد شرکت نفت در خلیج فارس

بالگرد شرکت نفت در خلیج فارس سقوط کرد

خبر

مدیر روابط عمومی سازمان امداد و نجات هلال احمر از سقوط یک فروند بالگرد در آبهای خلیج فارس خبر داد و گفت: متاسفانه از سرنوشت سرنشینان این بالگرد اطلاعی در دست نیست.

با اشاره به سقوط یک فروند بالگرد در آب‌های خلیج فارس اظهار کرد: در ساعت ۲۳ شب گذشته یک فروند بالگرد شرکت نفت، برای حمل مصدوم از اسکله جلالی در ۸ مایلی سکوی نفتی ابوذر در پرواز بود که متاسفانه در راه بازگشت به بیمارستان بوشهر و حدود ۲۰ مایل پیش از بوشهر از رادارها خارج می‌شود.

مرتضوی درباره سرنشینان این بالگرد که ۲ نفر خدمه، یک نفر بیمار و یک نفر همراه بیمار بود.

جزئیات حادثه:

شرکت نفت فلات قاره اعلام کرد: آخرین خبرها از منطقه جستجوی بالگرد ناپدید شده، متاسفانه حاکی از سقوط آن در ۱۵ مایلی سکوی ابوذر دارد.

تعدادی از قطعات این بالگرد که ساعت ۲۲:۲۰ دقیقه شب گذشته (دوشنبه ۲۲ تیرماه) ناپدید شده بود توسط یکی از شناورهای شرکت نفت فلات قاره ایران پیدا شد.

این بالگرد از نوع آگوستا متعلق به شرکت هلی‌کوپتری تارا و در اجاره شرکت نفت فلات قاره ایران بود که در حال انتقال بیمار از سکوی ابوذر به بوشهر سقوط کرد.

بر اساس این گزارش، ۱۰ دقیقه پس از برخاستن بالگرد، خلبان با بوشهر ارتباط برقرار و اعلام کرده تا ۲۰ دقیقه دیگر نقطه بعدی را اعلام خواهد کرد اما بعد از آن، ارتباط بالگرد با رادار فرودگاه بوشهر و پدافند هوایی قطع می‌شود.

در این راستا، بلافاصله ستاد بحران تشکیل و گروه‌های مختلف عملیاتی از خارگ و بوشهر وارد عمل شده‌اند و در حال حاضر ۱۶ فروند شناور و دو فروند بالگرد نیروی دریایی و شرکت نفت فلات قاره در منطقه حضور دارند.

کاپیتان علی عزتی خلبان، صفر پایخوان کمک خلبان، خورشید حسینی و رسول شجرات از همکاران شرکت ملی حفاری در این بالگرد ناپدید شده هستند.
اسامی مفقود شدگان بالگرد شرکت فلات قاره

ایسنا: بخشدار خارگ گفت: یک فروند بالگرد که ساعت ۲۲و ۱۰ دقیقه دیشب قصد داشت بیماری را از خارگ به بوشهر منتقل کند پس از ۱۰ دقیقه از پرواز با ۴ نفر سرنشین ناپدید می‌شود.

عسگر زارعی در خارگ با بیان اینکه یک فروند بالگرد از سکوی نفتی فروزان در خلیج فارس حوزه خارگ ساعت ۲۲ و ۱۰ دقیقه در حین انتقال بیمار ناپدید شد اظهار داشت: این بالگرد به اتفاق خلبان، کمک خلبان، بیمار و مسئول اسکله نفتی ابوذر ۱۰ دقیقه پس از پرواز در مسیر دریایی اسکله نفتی فروزان به بوشهر ناپدید می‌شود.

وی با بیان اینکه خلبان پس از پرواز با کنترل برج مراقبت بوشهر تماس برقرار کرده بود بیان کرد: خلبان اعلام کرده بود که وضعیت در حالت عادی است و هیچ مشکلی وجود ندارد ولی پس از ۱۰ دقیقه ارتباط خلبان با برج مراقبت فرودگاه بوشهر قطع می‌شود.

زارعی با بیان اینکه دیشب ستاد بحران در فرودگاه خارگ تشکیل شد خاطرنشان کرد: پس از تشکیل این ستاد ۹ تیم شناور دریایی مربوط به نیروی دریایی سپاه، ارتش، هلال احمر و اداره بندر خارگ برای جستجو و نجات راهی مسیر دریایی یاد شده شدند که تاکنون هیچ اثری از بالگرد و سرنشینان یافت نشده است.

وی افزود: با توجه به اینکه امکان پرواز بالگرد جستجو و نجات در شب مهیا نبود صبح امروز یک بالگرد جستجو و نجات برای بررسی این بحران در حال گشت زنی است که متاسفانه تاکنون اثری یافت نکرده است.

کاپیتان علی عزتی خلبان، صفر پایخوان کمک خلبان، خورشید حسینی و رسول شجرات از شرکت ملی حفاری در این بالگرد ناپدید شده هستند.

خبرگزاری تسنیم

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>