خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » واکنش ها به اعدام بابک زنجانی + اعدادم بابک به نفع کیاست؟
 

 

واکنش ها به اعدام بابک زنجانی + اعدادم بابک به نفع کیاست؟

صدور حکم اعدام برای بابک زنجانی، واکنش‌ های مختلفی را به همراه داشته است.
با حذف فیزیکی بابک زنجانی منافع وزارت نفت حفظ خواهد شد؟

اعدام بابک زنجانی به نفع چه کسی است اعلام جکم بابک زنجانی بایک زنجانی حکم اعدام بابک زنجانی حکم بابک زنجانی نظر حسن روحانی در رابطه با اعدام بابک زنجانی واکنش بابک زنجانب به حم اعدام شدنش واکنش بابک زنجانی به حکم اعدامش واکنش بابک زنجانی به حکمش

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

 

اعدام بابک زنجانی به نفع چه کسی است ؟

اعدام بابک زنجانی به نفع چه کسی است

اعدام بابک زنجانی به نفع چه کسی است ؟

اعدام بابک زنجانی به نفع چه کسی است ؟

اعدام بابک زنجانی به نفع چه کسی است

در این قسمت از جزقل اعدام بابک زنجانی به نفع چه کسی است را برای شما عزیزن قرار داده ایم.

صدور حکم اعدام برای بابک زنجانی، واکنش‌ های مختلفی را به همراه داشته است.
با حذف فیزیکی بابک زنجانی منافع وزارت نفت حفظ خواهد شد؟

نعمت احمدی  نوشته است : حکم اعدام برای بابک زنجانی، حکمی است که از نظر کیفر‌ خواست و مواد استنادی آن به طور صحیح صادر شده است. باتوجه به اینکه عملکرد آقای زنجانی به صورت باندی و جمعی صورت گرفته است، از همان ابتدا پیش‌بینی می‌ شد که حکم صادره، اعدام باشد اما پرسش این است، صدور این حکم به نفع کیست و آیا با حذف فیزیکی بابک زنجانی منافع شرکت ملی و وزارت نفت حفظ خواهد شد ؟

پرونده‌ای که از ابتدای دستگیری بابک زنجانی، بنده با این شیوه برخورد با وی و بازداشت و قطع ارتباط او با کسانی که پول حاصل از فروش نفت را در تصرف داشتند و در خارج از مرزها به سر می‌ برند، مخالف بودم و در نوشته‌ها و هشدارها پی‌ در‌پی، به این شیوه رسیدگی به افراد از قماش آقای زنجانی که درواقع امین بیت‌ المال هستند، مخالفت کرده‌ام. حتی پرونده معروف به سه هزار میلیاردی و اعدام مه‌ آفرید امیر خسروی، باری از آن پرونده معروف چندان کم نکرد و اجرای حکم در بخش مالی را دچار پیچ‌ و‌ خم اداری نمود.

موضوع بابک زنجانی با دیگر متهمان کاملاً متفاوت است. در شرایط خاص به هر علت مسئولان وقت بدون بررسی سوابق فردی مانند او اعتماد کردند و او تنها حلقه وصلی بود که ادعا می‌ کرد می‌ تواند در ایام تحریم، محموله‌ های نفتی را از ایران تحویل گرفته و پول آن را با توجه به تحریم سیستم بانکی و دیگر تحریم‌ها به کشور وارد کند. وقتی که مابه‌ازای نفت دریافتی را به کشور وارد نکرد، حذف او از توقیف و بازداشت و سپس اعدام، سرنوشت پول‌ها را مشخص نمی‌کند.

نگاهی گذرا به چندین جلسه محاکمه آقای زنجانی و آنچه از مسائل اتفاقی در دادگاه به مطبوعات درز پیدا کرد، نشانگر آن بود که به وی نمی‌توان فقط به عنوان متهم نفتی نگاه کرد، وقتی که در دادگاه گفت: زمانی که به من اعتماد داشتید دلارها را در اختیارم می‌ گذاشتید تا برایتان تبدیل کنم، یا زمانی که از خرید طلا یاد کرد، این بخش و رسیدگی به این بخش پرونده به کجا رسیده است؟ به باور من پرونده بابک زنجانی فقط درباره ادعای وزارت نفت، فقط بخشی از اتهامات وی در قیاس با دیگر اعمال مجرمانه اوست. آیا بابک زنجانی در نقل و انتقال ارز آن‌ گونه که در دادگاه اعلام کرده دخالت داشته است ؟ در پرونده فساد بانکی که در «هالک‌بانک» استانبول اتفاق افتاد و پای چند نفر از مسئولان رده بالای دولت ترکیه به این پرونده باز شد و قضیه رضا ضراب که خود را کار گزار آقای زنجانی نامید به کجا رسید ؟ دیگر بخش اعمال آقای زنجانی، یعنی مداخله وی در وضعیت ارز و طلا به کجا انجامیده است ؟ مهم‌تر از آن سرشاخه‌ هایی که در داخل کشور بستری فراهم آوردند تا بابک زنجانی در این فضای مه‌ آلود نشو و نما کند و به غول فساد قرن تبدیل شود، چه کسانی هستند؟ اینها مسائل و سؤالاتی است که در کنار این حکم باید قابل توجه و بررسی قرار گیرد.

***

اعدام بابک زنجانی به نفع چه کسی است

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>