خانه » پزشکی و سلامت » توصیه های بهداشتی به زنان شناگر
 

 

توصیه های بهداشتی به زنان شناگر

توصیه های بهداشتی به زنان شناگر
توصیه جدید به شناگران زن

توصیه جدید به شناگران زن

برای پیشگیری از افزایش میزان کلرامین در آب استخر و برای حفظ سلامت محیط استخر، نقش اصلی را افرادی که وارد آب می‌شوند، دارند. در صورتی که آلاینده‌ای وارد آب نشود، کلرامین ایجاد نخواهد شد.

شناگر ان باید قبل از ورود به آب دوش بگیرند و مو و بدنشان را با شامپو بشویند تا ضایعات ارگانیک ترشح‌شده از بدن مثل عرق و سلول‌های مرده پوست و چربی و تمام ترکیب‌های بهداشتی و آرایشی روی پوست پاک شود. در صورتی که این مواد از روی پوست پاک نشوند، با کلر واکنش نشان می‌دهند و کلرامین یا تریکلرامین ایجاد می‌کنند.

کلرامین علت بوی تند کلر است که در استخرها به مشام می‌رسد و در کوتاه‌مدت باعث التهاب چشم، حلق و مخاط بینی و در درازمدت باعث حساسیت، آسم و اگزمای پوستی به ویژه در افرادی می‌شود که پوست حساس‌تری دارند. کودکان را باید قطعا قبل از ورود به آب به دستشویی برد.

کودکانی که توانایی کنترل ادرار را ندارند، باید با پوشک‌های یکبار استفاده ویژه شنا وارد آب شوند و اگر فردی مبتلا به بیماری ‌های گوارشی یا پوستی است، باید از ورود به آب خودداری نماید . افراد باید حوله و دمپایی شخصی داشته باشند و قطعا وقت ی اطراف استخر راه می‌روند، دمپایی بپوشند.

بعد از خروج از استخر نیز برای پاک کردن ترکیب‌های کلر از روی پوست باید قطعا دوش گرفت. کلر باعث خشکی پوست و مو می‌شود. مصرف از ژل‌های معطر حتی باعث از بین رفتن بوی کلر می‌شود که بسیار ‌ها بعد از خارج شدن از استخر از آن شکایت دارند.

قبل از ورود به آب باید موها را بالای سر جمع کرد و با کلاه مناسبی آنها را پوشش داد. حتی می‌توان قبل از ورود به استخر، موها را با روغن چرب کرد تا یک لایه محافظ رویشان ایجاد شود بعد مو را داخل کلاه گذاشت. هفته‌ای یک بار نیز باید از ماسک مو مصرف کرد.

پوست نیز در مواجهه با کلر خشک می‌شود پس برای شستشوی آن باید از شامپوهای خنثی مصرف کرد و آن را مرطوب نگه داشت. اگر از استخرهای رو باز مصرف می‌کنید باید وقت ی بیرون از آب هستید، از ضدآفتاب مصرف بکنید و قبل از ورود به آب آن را بشویید.

حفاظت از ناخن را نیز نباید فراموش کرد. بهتر است قبل از ورود به آب لاک را پاک کرد و ناخن‌های کوتاه داشت. مرطوب کردن ناخن نیز بعد از شنا فراموش نشود.

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>