خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » مبلغ عیدی کارمندان دولت نوروز ۱۳۹۵ / عیدی کارمندان
 

 

مبلغ عیدی کارمندان دولت نوروز ۱۳۹۵ / عیدی کارمندان

مبلغ عیدی کارمندان دولت نوروز ۱۳۹۵ / عیدی کارمندان
ميزان عیدی کارمندان دولت در سال ۱۳۹۴ + عیدی کارمندان
مبلغ عیدی کارمندان دولت نوروز 1395 / عیدی کارمندان
در حالي ميزان عیدی کارکنان دولت بر اساس قانون و درنهايت تصويب هيات وزيران تعيين و اعلام مي شود که شواهد نشان مي دهد براي سال جاري، عیدی کارکنان رقمي حدود ۶۸۸ هزار تومان خواهد بود.

ميزان عیدی کارکنان دولت بر اساس قانون
با نزديک شدن به روزهاي پاياني سال و اتفاقا هاي خاص اين ايام، ميزان عیدی و پاداش پايان سال کارمندان از اهميت ويژه‌اي هم براي آنها و هم براي دولت براي تامين منابع آن که البته در بودجه سنواتي پيش بيني شده است برخوردار خواهد بود.

ميزان عیدی امسال گرچه هنوز در هيات وزيران مورد بررسي قرار نگرفته و تصويب نشده است، اما به هر حال اين رقم بر اساس فرمول خاص خود تعيين شده و با پيشنهاد سازمان مديريت و برنامه ريزي در نهايت در هيات دولت بررسي و نهايي مي شود اما ميزان عیدی سالانه با ضرب ضريب حقوق هر سال در ميزان امتياز عیدی پايان سال بدست مي آيد.

بر اساس ماده (۷۵) قانون مديريت خدمات کشوري ميزان امتياز عیدی پايان سال ???? است. در عين حال که بر اساس بند (۲) ابلاغيه معاون اول رييس جمهور درباره تعيين ضريب حقوق کارمندان و بازنشستگان براي سال ۱۳۹۴، ضريب حقوق شاغلين مشمول قانون مديريت خدمات کشوري، کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت و بازنشستگان موضوع بند (ج) ماده (۵۰) قانون برنامه پنجم توسعه براي سال جاري ۱۳۷۶ ريال تعيين شده است.

بر اين اساس با ضرب اين دو رقم (۵۰۰۰ *۱۳۷۶) رقمي حدود ۶۸۸ هزار تومان محاسبه خواهد شد که مبناي عیدی امسال است. اين در حالي است که چندي پيش هم نوبخت در اين باره اشاره کرده بود که عیدی کارمندان دولت در سال گذشته ۶۰۳ هزار تومان بود که امسال اين مبلغ ۶۸۷ هزار تومان است و در بودجه سال آينده به ۷۵۰ هزار تومان خواهد رسيد.

با اين وجود، وي در رابطه با ميزان عیدی امسال کارکنان اخيرا عنوان کرده که به زودي در اين مورد در هيات وزيران تصميم گيري خواهد شد. اين در حالي است که ميزان عیدی کارکنان دولت در سال ۱۳۹۰، حدود ۳۵۰ هزار تومان، در سال ۱۳۹۱ حدود ۴۰۲ هزار تومان و در سال ۱۳۹۲ نيز ۵۰۳ هزار تومان بوده است. براي سال ۱۳۹۳ هم دولت براي کارکنان خود ۶۰۳ هزار تومان عیدی واريز کرد. عیدی کارکنان عموما همراه با حقوق بهمن ماه و يا با چند روز تاخير واريز مي شود.

 

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>