خانه » علم و تکنولوژی » خودرو » ساخت خودرویی با سوخت آب توسط یک مکانیک / عکس
 

 

ساخت خودرویی با سوخت آب توسط یک مکانیک / عکس

ساخت خودرویی با سوخت آب توسط یک مکانیک / عکس
اختراع خودرویی با سوخت آب توسط مکانیک بیسواد +عکس

اختراع خودرویی با سوخت آب توسط مکانیک بیسواد +عکس

مرد مکانيکی که ۱۵ سال به این شغل مشغول بوده بتازگی  خودرويي اختراع کرد که با کمتر از ۲ ليتر آب کار مي‌کند !

این مرد که محمد مرکاني ۴۴ ساله است خودرويي ساخت که با تغيير موتور ۸۰۰ cc موفق به اين کار شده است.او براي اين کار ۵ سال وقت صرف کرد و معتقد است اين کار موفقيت علمي بزرگي محسوب مي‌شود.سوخت اين خودرويي که يا محيط زيست سازگار است با آب و کربيد ساخته شده‌است.

ارزان بودن سوخت مورد نیاز این خودرو توجه بسیاری را برانگیخته است ! شایان ذکر است به گزارش پارسناز  يک ليتر ترکيب سوخت اين محصول قيمتی  حدود ۲ پني دارد و اين موضوع باعث شده نسبت به سوخت سنتي مقرون به صرفه‌تر باشد. آقای مرکانی اهل پرادش مي‌گويد: ماشين با گاز استيلن کار مي‌کند که از واکنش شيميايي کلسيم کربيد و آب حاصل مي‌شود.

این مرد مخترع اگرچه ۱۵ سال مکانيک بوده ولي هيچ وقت به مدرسه نرفت و سواد خواندن و نوشتن ندارد به همين دليل اين اختراع از اهميت زيادي برخوردار است و او را به يک فرد بسيار مشهور تبديل کرده است.

اختراع خودرویی با سوخت آب توسط مکانیک بیسواد +عکس

شایان ذکر است محمد اختراعش را به ثبت رسانده و باعث شده کشورهای زیادی به او پیشنهاد تولید انبوه بدهند. ثبت این اختراع به صرفه سبب شده اين موضوع مورد استقبال کشورهاي مختلف قرار گیرد. او از طرف شرکت‌هاي ماشين‌سازي چيني دعوت به کار شده‌است تا طرح خودرو آبي اش را با چيني‌ها در مقياس انبوه عملي کند.

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>