خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » واکنش رهبر به شهادت شیخ نمر
 

 

واکنش رهبر به شهادت شیخ نمر

واکنش رهبر به شهادت شیخ نمر
واکنش توييتری رهبری در پی شهادت شيخ نمر

واکنش توييتری رهبری در پی شهادت شيخ نمررژیم جنایتکار آل سعود ، روحانی برجسته شیعه و رهبر شیعیان کشور عربستان را اعدام کرد .

به گزارش کدر رهبر شیعیان عربستان شنبه در عربستان اعدام شد.اساس بیانیه وزارت کشور عربستان، حکم اعدام شیخ نمر به همراه ۴۶ متهم دیگر که اغلب آنها تروریست معرفی شده‌اند روز شنبه در ۱۲ منطقه در عربستان اجرا شده است.

در همین راستا دفتر مقام معظم رهبري در يک پيام توييتري به زبان انگليسي به شهادت شيخ نمر باقر النمر بدست آل سعود واکنش نشان داد. در اين پيام توييتري با انتشار عکسي از شيخ نمر به همراه سمير قنطار و شيخ زاکزاکي (رهبر شيعيان نيجريه) با اشاره به بيداري اسلامي آمده است: «بيداري سرکوب شدني نيست»

واکنش توييتری رهبری در پی شهادت شيخ نمر

صبح (شنبه) وزارت کشور عربستان با صدور بيانيه‌اي از اجراي حکم اعدام شيخ نمر باقر النمر رهبر شيعيان اين کشور خبر داد.اين خبر به تيتر يک رسانه‌هاي غربي تبديل شد و آنها جملگي اذعان کردند که اين اقدام غيرانساني عربستان مي‌تواند به تداوم درگيري‌هاي فرقه‌اي منجر شود.

گفتنیست شهید شیخ نمر به گزارش پارسناز در پی اعتراضات شیعیان عربستان در سال ۲۰۱۲ بازداشت شد و در ۲۳ مهرماه ۱۳۹۳ دادگاه جنایی عربستان سعودی شیخ نمر را به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و محاربه، به «اعدام با شمشیر و به صلیب کشیده شدن در انظار عمومی» محکوم کرد.

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>