خانه » خبری و خواندنی » اخبار چهره ها » هما روستا هزینه ۱۰۰ میلیونی درمان بازیگر سرطانی را داد+ عکس
 

 

هما روستا هزینه ۱۰۰ میلیونی درمان بازیگر سرطانی را داد+ عکس

هما روستا هزینه ۱۰۰ میلیونی درمان بازیگر سرطانی را داد

هما روستا هزینه 100 میلیونی درمان بازیگر سرطانی را داد+ عکس

روايت شبنم فرشاد جو از کار خير اين کارگردان فقید و تازه درگذشته کشور:شبنم فرشادجو مي‌گويد که سه سال پيش قرار بود در نمايش «آناکارنينا» به کارگردانی هما روستا بازی کند، اما درنهايت بيماري سرطان اجازه نمي‌دهد که روستا اين نمايش را به صحنه ببرد.

اين بازيگر که امروز در نمايشنامه‌خواني «آناکارنينا» نوشته محمد چرمشير به اجراي نقش خواني پرداخت، در مورد اتفاقات سه سال پيش و همکاري با زنده‌ ياد هما روستا به خبرآنلاين مي‌گويد: «سه سال پيش قرار بود اين نمايشنامه را با کارگرداني هما روستا اجراي عمومي کنيم اما پس از يک ماه تمرين که در اين مدت حتي ميزانسن‌ها مشخص شده بود، به علت بيماري زنده‌ياد هما روستا، تمرين‌ها تعطيل شد و به نمايشنامه‌خواني اين اثر بسنده کرديم.»

 

فرشادجو که معتقد است حس براي هما روستا از همه چيز مهمتر بوده، درباره خصوصيات اين باازيگر شناخته شده در مقام کارگردان مي‌گويد: «هما روستا ارتباط حسي بسيار قوي‌اي با بازيگرانش برقرار مي‌کرد و ميزانسن‌ها و ديالوگ‌ها را بر اساس حس بازيگران آماده مي‌کرد.»

 

اين بازيگر تئاتر درمورد سومين نمايشنامه‌خواني «آناکارنينا» و حضور محمد چرمشير در مقام سرپرست گروه مي‌گويد: «حضور محمد چرمشير به‌عنوان سرپرست گروه، کاملا منطقي است. او هم نويسنده متن است و هم در دوره‌هاي قبلي اين نمايشنامه‌خواني با کارگرداني هما روستا در مقام نقش‌خوان به‌جاي رضا مولايي در اين نمايشنامه‌خواني‌ها حضور داشته است. از همين‌رو تذکرات و بسيار به‌جا و مناسب است.

 

البته تغييراتي جزئي را به سبب تغيير بازيگر در کار شاهد هستيم. به‌عنوان مثال در تمريناتي که براي نمايشنامه‌خواني جديد انجام داده‌ايم، احساس مي‌کنم «آناکارنينا» کمي به‌سمت کمدي رفته‌است.»

 

بازيگر نمايش «هملت» از دو دوره نمايشنامه‌خواني «آناکارنينا» به کارگردانيهما روستا به عنوان دو اجراي پر مخاطب نام مي‌برد و مي‌گويد: «سال نخست هما روستا اين نمايشنامه را به نفع زلزله‌زدگان بم نمايشنامه‌خواني کرد و در سال دوم مانند اين دوره، به نفع هنرمندان مبتلا به سرطان اجرا شد.

 

در آن سال زنده‌ياد مجيد بهرامي براي تآمين هزينه‌هاي درمان خود، مبلغ هنگفتي به بانک بدهکار بود. البته اين بانک بخش اعظمي از بدهي‌مجيد را بخشيده بود اما حدود ۱۰۰ ميليون از اين بدهي باقي مانده بود که طي آن نمايشنامه‌خواني اين مبلغ فراهم شد و توانستين بدهي مجيد بهرامي را صاف کنيم.»

هما روستا هزینه 100 میلیونی درمان بازیگر سرطانی را داد+ عکس

فرشادجو مي‌افزايد: «اين توجه به خود بچه‌هاي تئاتر، اتفاق بسيار مثبتي است. بسياري از اين عزيزان ناچارند خانه و زندگي خود را براي تامين هزينه‌هايي نظير مبلغ آمپول‌هايشان که ماهانه بالغ بر شش ميليون تومان هزينه دارد، بفروشند.

 

هما جان هميشه به اين مسائل حساس بود و از ما مي‌خواست نمايشنامه‌هاي استاد سمندريان يا ديگر دوستان را براي مقاصد خيريه اجرا کنيم. از اين پس گروه ما تصميم گرفته است برنامه‌هاي سالانه براي نمايشنامه‌خواني نمايش‌هاي متفاوت به نفع هنرمندان بيمار در نظر مي‌گيريم.»

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>