خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » مدرن و شیک ترین ویلا در تهران / عکس های جالب
 

 

مدرن و شیک ترین ویلا در تهران / عکس های جالب

جذاب ترین ویلا در تهران + عکس ویلای بسیار شیک در تهران

عکس ویلای آنا و سعید در تهران

مدرن و شیک ترین ویلا در تهران / عکس های جالب

ویلای آنا و سعید یکی از خاص ترین و متفاوت ترین ویلاهایی است که در ایران و در یکیاز مناطق شهر اصفهان ساخته شده است.در این مقاله شما را با این ویلای خاص و متفاوت آشنا می کنیم.
با ویلای خاص و متفاوت آنا و سعید آشنا شوید

داشتن  ویلایی در دل شهر تاریخی اصفهان در دهکده ای زیبا با بافتی متراکم، از آن ویلاهای مدرن و متفاوت آدم را به سمت چالشی می برد که بنایی داشته باشد متمایز، مدرن و در عین حال مناسب  فرهنگ و معماری غنی شهر اصفهان… چالشی که  احسان حسینی، الهام گرامیزاده نائینی از دفتر فرایند منطقی در طراحی معماری از آن سربلند بیرون آمدند و رتبه دوم جایزه معمار در بخش ساختمان های مسکونی تک واحدی، سال ۱۳۹۴، را از آن خود کردند. با ما همراه باشید تا با هم به گوشه و کنار این فضای بی نظیر سری بزنیم.

مشخصات عمومی پروژه ویلای آنا و سعید

نام پروژه: ویلای آنا و سعید
موقعیت: ایران،اصفهان، مرق، دهکده زیتون
شرکت مشاوره: دفتر فرایند منطقی در طراحی معماری
معماران مسئول: احسان حسینی، الهام گرامیزاده نائینی
تیم طراحی: مرجان صادقیان
تاریخ شروع و اتمام اجرا: ۹۳

مساحت زمین: ۱۰۰۰ متر مربع
مساحت ساخته شده: ۴۲۰ متر مربع
نوع ساختمان: مسکونی
مشاوره سازه: هوشنگ اشرفی
مهندس تاسیسات مکانیکی و الکتریکی: حسینی، شاهنظری
مدیر اجرا: عباس جبیری

پرزانته :  نیلوفر موسوی، حسین حسینی، حمیدرضا گوگردچیان
عکاس : پرهام تقی اف، فرشید نصرآبادی
کارفرما : سعید صادقیان، آنا قدسی
جوایز : رتبه دوم جایزه معمار در بخش ساختمان های مسکونی تک واحدی، سال ۱۳۹۴

زمین ۱۰۰۰متری پروژۀ ویلای آنا و سعید که در شهریور۱۳۹۱ به ما پیشنهاد شد در شهرک زیتون در۱۰ کیلومتری شهر تاریخی اصفهان در ایران میباشد. شهرک زیتون، مجموعۀ مسکونی- ویلایی کوچکی است که پلاکهای آن عمدتاً متعلق به پزشکان است و بافت ویلایی بسیار پرتراکمی دارد. در این پروژه سعی کردیم تا با طراحی فضاهای باز – به عنوان بستر اصلی شکل گیری رفتارهای جمعی – ، جاری کردن آن در ترازهای مختلف و سپس تعریف دسترسی ها و فضاهای ارتباطی به مانند حلقه های اتصالی و  فضاهای بازی پویا ،  بنا را به مانند درختی درآوریم که می توان از ان بالا رفت .

از این طریق به جای تک فضاهای مستقل ، شبکه ای در هم تنیده از فضاهای باز ; گودال باغچه ،حیاط مرکزی و مهتابی ، با قابلیت اتفاق رفتارهای متنوع فردی و جمعی  شکل می گیرد و  فضای بیرون نیز در ارتباطی زنده با  درون به صورت سه بعدی مورد استفاده قرار می گیرند.

احجام پر پروژه با شکل گیری در اطراف فضاهای باز ،آنها را در برمی گیرند و ضمن ایجاد درونگرایی و محرمیت ، ارتباط فضاهای بسته ، بازو نیم باز را به حداکثر می رسانند. فضاهای بسته پروژه همگی رو به خالی میانی کرده ، از خلال آن با بیرون ارتباط بر قرار می نمایند و اینگونه الگوی فضاهای آشنای معماری ایرانی (حیاط مرکزی، مهتابی و گودال باغچه) را زنده می کنند.

زیر بنای تقریبی این پروژه ۴۲۰ مترمربع در سه طبقه می باشد، سازه اسکلت فلزی و سقف کامپوزیت، گرمایش از طریق رادیاتور و پکیج  و سرمایش آن کولر آبی است .این پروژه در شهریور ۱۳۹۳ به اتمام رسید.

مدرن و شیک ترین ویلا در تهران / عکس های جالب مدرن و شیک ترین ویلا در تهران / عکس های جالب مدرن و شیک ترین ویلا در تهران / عکس های جالب مدرن و شیک ترین ویلا در تهران / عکس های جالب مدرن و شیک ترین ویلا در تهران / عکس های جالب مدرن و شیک ترین ویلا در تهران / عکس های جالب مدرن و شیک ترین ویلا در تهران / عکس های جالب

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>