خانه » خبری و خواندنی » تمرکز اجراها بزرگ‌ترین حسن جشنواره تئاتر شهر است
 

 

تمرکز اجراها بزرگ‌ترین حسن جشنواره تئاتر شهر است

رضا بهرامی گفت: این‌که اجراهای جشنواره تئاتر شهر به‌صورت متمرکز در یک مکان برگزار شود، اتفاق بسیار خوبی است.

تمرکز اجراها بزرگ‌ترین حسن جشنواره تئاتر شهر است

به گزارش حوزه تئاتر گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ رضا بهرامی که با نمایش «بیست متری» نوشته کهبد تاراج به‌عنوان کارگردان در بخش صحنه‌ای ششمین جشنواره تئاتر شهر حضور دارد، راجع به داستان این نمایش گفت: این نمایش راجع به منطقه بیست‌متری جوادیه هست. چهار روایت از چهار نفر از اعضای این محله که در دهه شصت گم شده‌اند، روایت می‌شود. مدت‌زمانی در اختیار این چهار نفر قرار گرفته است تا در محله خود بچرخند و خودشان را تعریف کنند. سیاست جشنواره تئاتر شهر بر این اساس است که در آثار، به مباحث شهری توجه شود و این نمایشنامه در جوادیه اتفاق می‌افتد و عنوان شهری دارد.

این هنرمند عرصه تئاتر برگزاری جشنواره تئاتر شهر را اتفاقی مثبت دانست و گفت: در دوران گذشته جشنواره تئاتر کانون‌های نمایش سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار می‌شد. چند سال این جشنواره برگزار نشد و بعد از مدتی جشنواره تئاتر شهر برگزار شد. جشنواره تئاتر باید محیطی را فراهم کند تا افرادی که در این عرصه کار می‌کنند، بتوانند با یکدیگر گپ‌وگفت داشته باشند و یکدیگر را نقد کنند. جشنواره موقعیت بسیار خوبی است که آثار یکدیگر را ببینیم. از سویی دیگر می‌توان افراد خوش‌فکری که موقعیت مناسبی جهت مطرح شدن پیدا نکرده‌اند را شناخت و ارتباط خوبی به‌وجود می‌آید.

وی در ادامه افزود: متاسفانه بعضی از اتفاق‌های ناخوشایند جشنواره را از اهداف خود دور می‌کند. به‌عنوان‌مثال بعضی از گروه‌ها با توجه به اعضای هیات داوران نمایش‌های خود را آماده می‌کنند درحالی‌که گروه‌ها باید با ذهن و خلاقیت خود نمایششان را آماده کنند!

تمرکز اجراها بزرگ‌ترین حسن جشنواره تئاتر شهر است

رضا بهرامی برگزاری جشنواره در پردیس تئاتر پایتخت کشور عزیزمان ایران را مثبت دانست و گفت: این‌که جشنواره به‌صورت متمرکز در یک مکان برگزار شود، اتفاق بسیار خوبی هست. در جشنواره‌های خارج از کشور عزیزمان ایران که شرکت کردم هم همین شرایط را داشتند. زمانی‌که جشنواره در یک مکان برگزار شود، گروه‌ها می‌توانند برنامه‌ریزی داشته باشند و آثار یکدیگر را ببینند. نقدی که من به جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک‌ونوجوان در همدان داشتم این بود که جشنواره به‌مدت پنج الی شش روز برگزار می‌شود ولی ما در روز سوم به همدان می‌آییم. در دو روزی که ما حضور نداشتیم، نمی‌توانستیم در ورک‌شاپ‌ها شرکت کنیم و یا آثار کارگردان‌های ایرانی و خارجی را ببینیم. هنگامی برگزاری جشنواره متمرکز باشد، جهت گروه‌ها بسیار شرایط راحت‌تری به‌وجود می‌آید و امیدوارم این روند ادامه داشته باشد. همچنین سالن‌هایی که در پردیس تئاتر پایتخت کشور عزیزمان ایران ساخته شده‌اند، از عالی ترین و حرفه‌ای‌ترین سالن‌های تئاتر کشور عزیزمان ایران محسوب می‌شوند. باید از شهرام کرمی قدردانی کنیم که این مکان را راه‌اندازی کرد و در ابتدای راه این پردیس، اتفاق‌های خوبی را رقم زد.

انتهای پیام/

رضا بهرامی گفت: این‌که اجراهای جشنواره تئاتر شهر به‌صورت متمرکز در یک مکان برگزار شود، اتفاق بسیار خوبی است.

واژه های کلیدی: نمایشنامه | جشنواره | ایرانی | جشنواره | برگزاری | همدان | نمایش | تئاتر | ایران

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>