خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » آمریکایی‌ها نسبت به ترامپ و کشورشان بدبین هستند
 

 

آمریکایی‌ها نسبت به ترامپ و کشورشان بدبین هستند

رئیس‌جمهور آمریکا مرتبا از نخستین سال ریاست جمهوری خود به عنوان زنجیره‌ای از موفقیت‌ها و تحقق وعده‌های انتخاباتی سخن می‌گوید ولی نظرسنجی تازه صورت گرفته نشان می‌دهد که کمتر

آمریکایی‌ها نسبت به ترامپ و کشورشان بدبین هستند

رئیس جمهور آمریکا مرتبا از نخستین سال ریاست جمهوری خود به عنوان زنجیره ای از موفقیت ها و تحقق وعده های انتخاباتی سخن می گوید ولی نظرسنجی تازه صورت گرفته نشان می دهد که کمتر از یک چهارم آمریکایی ها فکر می کنند که دونالد ترامپ به وعده هایی که در جریان مبارزات انتخاباتی ارائه کرده بود به خوبی عمل کرده است.

این نظرسنجی که به وسیله خبرگزاری آسوشیتدپرس و مرکز NORC جهت مطالعات مسائل عمومی صورت گرفته نشان می دهد که در بین جمهوری خواهان تنها نیمی معتقدند دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا به وعده های خود از جمله تجدیدنظر راجع به قانون خدمات بهداشتی مدیر جمهور سابق آمریکا، خروج واشنگتن از توافق اتمی با کشور عزیزمان ایران و سرمایه گذاری میلیونی در پروژه های تازه جهت اصلاح تاسیسات زیربنایی قدیمی این کشور عمل کرده هست؛ وعده هایی که به هیچ یک از آنها عمل نشده است.

عبارات مهم : ریاست جمهوری – دونالد ترامپ
همزمان با نزدیک شدن به آخر سال ۲۰۱۷ میلادی اکثر آمریکایی ها نسبت به ریاست جمهوری ترامپ، سیاست کشور و مسیر کلی کشورشان ابراز بدبینی شدید کردند. از هر ۱۰ آمریکایی سه نفر می گویند آمریکا در مسیر درست گام برمی دارد در حالی که ۵۲ درصد معتقدند اوضاع کنونی آمریکا از وقت روی کارآمدن ترامپ بدتر شده است هست؛ اینها نشانه های دلواپس کننده ای جهت کاخ سفید و جمهوری خواهان محسوب می شوند که هر دو در سال انتخابات میان دوره ای گام برمی دارند که ممکن است در پی آن کنترل کنگره به خطر افتد.

علاوه بر ۲۳ درصدی که فکر می کنند ترامپ به وعده های خود عمل کرده است ۳۰ درصد دیگر معتقدند ترامپ خسته و درمانده شده است و ۴۵ درصد دیگر معتقدند وی به هیچ عنوان به وعده های انتخاباتی خود عمل نکرده است.

در دومین نظرسنجی که به وسیله خبرگزاری آسوشیتدپرس و مرکز NORC در ماه جاری میلادی صورت گرفت میزان تایید شغلی ترامپ ۳۲ درصد ارزیابی شد؛ آماری که باعث می شود ترامپ نامحبوب ترین مدیر جمهور آمریکا در نخستین سال ریاست جمهوری در تاریخ این کشور باشد. یک چهارم جمهوری خواهان می گویند جزء افرادی هستند که ترامپ را تایید نمی کنند.

اما یکی از نقطه های روشن در ریاست جمهوری ترامپ اصلاح اوضاع اقتصادی هست. با توجه به اوضاع بازار بورس و قیمت بیکاری که حدود چهار درصد است ۴۰ درصد از آمریکایی ها نحوه عملکرد ترامپ در اوضاع اقتصادی را قبول کرده اند. این آمار بالاتر از آماری است که نشان می دهد از هر ۱۰ آمریکایی سه تن نحوه پیگیری مدیر جمهور به مساله خدمات درمانی، سیاست خارجه یا مالیات را تایید می کنند.

با این حال ترامپ همچنان درخصوص ریاست جمهوری خود متکبرانه صحبت و مدعی شده است است که نخستین ماه های ریاست جمهوری اش نسبت به روسای پیشین آمریکا از موفقیت و تحقق وعده های انتخاباتی بیشتری برخوردار بوده است ولی شکی وجود ندارد که سال ۲۰۱۷ علی رغم تلاش جمهوری خواهان جهت تصویب اصلاح سیستم مالیاتی آمریکا از هیچ موفقیت قانونی چشمگیری برخوردار نبوده است.

آمریکایی‌ها نسبت به ترامپ و کشورشان بدبین هستند

این نظرسنجی نشان می دهد که بدون اصلاح سیستم مالیاتی ترامپ باید جهت متقاعد کردن مردم نسبت به اینکه ریاست جمهوری اش به نفع آنهاست به شدت تلاش کند. تنها ۲۵ درصد از آمریکایی فکر می کنند که اوضاع کشورشان از وقت روی کارآمدن ترامپ بهتر شده است و تنها ۲۰ درصد معتقدند شخصا در شرایط و اوضاع بهتری کار می کنند.

این در حالی است که نظرسنجی پایگاه آسوشیتدپرس و مرکز NORC که سال گذشته صورت گرفت نشان داد ۴۶ درصد از آمریکایی ها در آن وقت معتقد بودند که کشورشان در جریان ریاست جمهوری باراک اوباما بهتر شده است است.

براساس نظرسنجی تازه تنها ۹ درصد معتقدند که به دنبال ریاست جمهوری ترامپ کشورشان متحدتر شده است در حالی که ۶۷ درصد معتقدند آمریکا به خاطر ترامپ دچار تفرقه و اختلافات بیشتری شده است هست. این در حالی است که در نظرسنجی سال گذشته کمتر از ۴۴ درصد از آمریکایی ها فکر می کردند که ریاست جمهوری اوباما باعث ایجاد اختلافات زیاد در کشورشان شده است است.

حتی جمهوری خواهان نیز از چنین نظری برخوردارند به طوری که ۴۱ درصد می گویند ترامپ، زیاد از آنکه آمریکا را متحد کند باعث تفرقه در آن شده است و تنها ۱۷ درصد خلاف این نظر را دارند.

به طور کلی حدود نیمی از آمریکایی ها نسبت به جوامع محلی ارزش احساس خوش بینی دارند: ۵۵ درصد از دموکرات ها و ۵۰ درصد از جمهوری خواهان نسبت به روند پیشرفت مسائل به صورت محلی احساس خوش بینی می کنند.

نظرسنجی های خبرگزاری آسوشیتدپرس و مرکز NORC در تاریخ های ۳۰ نوامبر تا چهار دسامبر و هفتم تا یازدهم دسامبر صورت گرفته که به ترتیب در آنها ۱۴۴۴ و ۱۰۲۰ بزرگسال شرکت داشتند. درصد خطای نظرسنجی اول مثبت و منفی ۳.۷ درصد خطای نظرسنجی دوم مثبت و منفی ۴.۳ درصد برآورد شده است است.

این نظرسنجی ها به صورت آنلاین و با استفاده از گوشی انجام شده است اند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:isna.ir


واژه های کلیدی: ریاست جمهوری | دونالد ترامپ | رئیس جمهور | رئیس جمهور | آمریکایی | موفقیت | آمریکا | خبر

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>