خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » اختلاس گران بانک سرمایه بانک دی را هم غارت کردند
 

 

اختلاس گران بانک سرمایه بانک دی را هم غارت کردند

امیر خجسته رئیس هیات تحقیق و تفحص از بنیاد شهید،  گفت:  افرادی که بانک دی را غارت کردند در بانک سرمایه‌ هم اختلاس کردند.

اختلاس گران بانک سرمایه بانک دی را هم غارت کردند

امیر خجسته رئیس هیات تحقیق و تفحص از بنیاد شهید، گفت: افرادی که بانک دی را غارت کردند در بانک سرمایه هم اختلاس کردند.

صحبت های امیر خجسته راجع به اختلاس در بانک سرمایه و دی

امیر خجسته رئیس هیات تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، گفت: افرادی که بانک دی را غارت کردند در بانک سرمایه هم اختلاس کردند. این ۳۱ نفر در تمام بانک ها دست انداخته اند. یکی از مبالغ اختلاس در بانک سرمایه ۱۱۰۰ میلیارد تومان بوده که به اسم یک شرکت، زمینی که ارزش آن ۱۰۰ میلیارد بود را به عنوان وثیقه، سندسازی کردند و روی آن ۱۱۰۰ میلیارد تومان وام گرفتند. این مبلغ دیگر غیرقابل وصول هست، این ۳۱ نفر باید هر چه سریعتر تعیین وظیفه شوند.

عبارات مهم : بیت المال – خانواده
امیر خجسته، درخصوص آخرین اوضاع تحقیق و تفحص از پرونده بنیاد شهید، گفت: این پرونده به شعبه ۷ دادسرای کارکنان دولت ارجاع داده شده است هست، ما در مجلس دهم با آقای لاریجانی صحبت کردیم. من ۳۰ هزار سند خدمت ایشان نشان داده ام و بعد پیش آقای آملی لاریجانی رفتیم که در نهایت به آقای دولت آبادی، دادستان تهران، دستوراتی دادند و تعدادی دستگیر شدند.

این تفحص در حال عملی شدن است و من چه در مجلس باشم یا نباشم این عنوان را پیگیری می کنم تا حقوق خانواده شهدا و ایثارگران احیا شود. اینها خیلی بی انصاف هستند که اموال یتیم و صغیر را که جزو خانواده شهدا و جانبازان هستند، این گونه دزدی می کنند.

این عالی ترین تحقیق و تفحصی بود که در مجلس، صورت گرفت و جواب داد. فقط در یک قلم، ۵۰۰ میلیارد تومان از صرافی بانک دی اختلاس شده است و به دوبی انتقال شده است بود، ولی ما ایستادگی کردیم تا این مبلغ برگشت داده شد. تا کنون کدام تحقیق و تفحص توانسته پولی را به بیت المال باز گرداند؟

هتل سفید، کنار بندر انزلی از دست رفته بود، ولی ما آن را بازگرداندیم، این هتل الان ۲۰۰ میلیارد تومان ارزش دارد.

وام های کلانی که از این مجموعه صادر شده است از رقم ۱۰۰ میلیارد تا ۳۰۰ میلیارد بوده هست. ۳۱ نفر مفسد اقتصادی در بانک های دیگر هم دست برده بودند و وثایق مشکوک الوصول و غیرقابل وصول نیز داشتند و اصلا معلوم نیست این پول ها برگردد یا خیر.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: ilna.ir

اختلاس گران بانک سرمایه بانک دی را هم غارت کردند

واژه های کلیدی: بیت المال | خانواده | لاریجانی | پرونده | اختلاس | خبر | اقتصادی |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>