خانه » خبری و خواندنی » آغاز مراسم تکریم و معارفه مدیران کانون پرورش فکری
 

 

آغاز مراسم تکریم و معارفه مدیران کانون پرورش فکری

مراسم تکریم علیرضا حاجیان زاده و معارفه فاضل نظری، مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حال برگزاری است.

آغاز مراسم تکریم و معارفه مدیران کانون پرورش فکری

به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ مراسم تکریم علیرضا حاجیان زاده و معارفه فاضل نظری، مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، عصر امروز در سینما تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با حضور محمد بطحایی، وزیر اموزش و پرورش، علیرضا حاجیان زاده، مدیرعامل سابق کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و فاضل نظری، مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

عبارات مهم : کتابخانه – یادگیری
در این مراسم، علیرضا حاجیان زاده، مدیرعامل سابق کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به اینکه فاضل نظری، شخصیتی خوشنام در فرهنگ و ادب هست، گفت: امیدوارم حضور نظری در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، حرکت را سریع تر کند. چهارسال پیش در چنین روزی معارفه بنده بود. در آن روز جمله ای را گفتم و امروز آن را ادامه می دهم. آن روز گفتم امانتی به من سپرده شده است است و امروز بعد از یک دوره چهار ساله امانت را به امانتدار دیگری تحویل می دهم. امروز من این امانت را با ارزش افزوده تحویل می دهم. کانون در طول ۵۲ سال فعالیت یک رشد تدریجی را داشته و در هر دوره این فعالیت به ثبت رسیده است.

وی افزود: ارزش افزوده ایجاد شده است در این ۴ سال، این بوده که در سه دوره به عنوان ناشر برتر گزینش شدیم. این درحالی است که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در طی ۵۲ سال فقط در ۱۳ دوره به عنوان ناشر برتر برگزیده شده است است.

آغاز مراسم تکریم و معارفه مدیران کانون پرورش فکری

حاجیان زاده راجع به سایر برنامه های اجرا شده است در کانون پرورش فکری گفت: در حوزه تئاتر و هنرهای نمایشی جهت نخستین بار پخش فیلم را در ۸۰ سالن شروع کردیم. با محتوای کتاب های درسی درسی و کانون دست به تولید زدیم. طرح سامان بخشی اسباب بازی کشور را نیز برگزار کردیم. در حوزه لوازم التحریر با نمادهای ایرانی اسلامی هر سال ۴۰ طرح تازه را طراحی کردیم. تعداد کتابخانه ها از ۸۵۰ به ۱۰۱۲ کتابخانه زیاد کردن پیدا کرد. کتابخانه های سیار را از ۸۵ کتابخانه به ۱۷۰ کتابخانه رساندیم. مراکز فراگیر جهت کودکان با شرایط خاص از ۶ مرکز به ۵۰ مرکز رسید. ۵۴ فروشگاه کانون به ۲۵۰ فروشگاه توسعه پیدا کرد و فروش کتاب های کانون در ۴ سال گذشته ۴ برابر شده است است.

در این مراسم محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: بسیار متاسفم که امروز این مراسم در شرایطی برگزار می شود که خانواده آموزش و پرورش سوگوار اتفاقی است که جهت دانش آموزان افتاد. در بحث آموزش مهمترین و مهم ترین محیط فراگیری، مدرسه است و مدرسه به عنوان رکن مهم جهت یادگیری تلقی می‌شود. دانش آموزان در این محیط یادگیری دانش هایی را که به آن نیاز دارند، می آموزند. این محیط یادگیری آنقدر فراگیر و پر مسئولیت است که همه انتظارات و توقعات در نظام آموزش و پرورش متوجه مدرسه هست. البته این محیط یادگیری با محدودیت ها و مضایقی مواجه هست. مدارس ما با شرایطی مواجهند که امکان پاسخگویی به این توقعات وجود ندارد.

وی افزود: ایامی که دانش آموزان در مدرسه حضور پیدا می کنند، محدود هست؛ از طرف دیگر محتواهایی که از مدرسه توقع آموزش آنها را داریم در گستره وسیعی پراکنده هستند. اینکه به ظن ما مدارس‌مان در تربیت دانش آموزان موفق نیستند، به خاطر محدودیت ها و مضایقی است که مدرسه دارد. دانش آموز ما بعد از فارغ التحصیلی مورد نقد فراوان هست. امروز در نظام پیشرفته، مدرسه به عنوان تنها محیط یادگیری تصور نمی شود.

مراسم تکریم علیرضا حاجیان زاده و معارفه فاضل نظری، مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حال برگزاری است.

در حال تکمیل…

واژه های کلیدی: کتابخانه | یادگیری | نوجوانان | کودکان | مدرسه | آموزش | فعالیت | کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>