خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » خودروسازان همچنان به تولید این محصولات بی کیفیت ادامه می دهند
 

 

خودروسازان همچنان به تولید این محصولات بی کیفیت ادامه می دهند

خودروهای سایپا ۱۳۱، سایپا ۱۳۲، تیبا، تیبا هاچ‌بک، ساینا (محصولات سایپا)، پژو ۴۰۵ خراسان (ایران ماشین خراسان) و لیفان ایکس‌۶۰ (کرمان موتور) همچنان در پایین‌ترین سطح کیفی تولید می‌شوند.

خودروسازان همچنان به تولید این محصولات بی کیفیت ادامه می دهند

خودروهای سایپا ۱۳۱، سایپا ۱۳۲، تیبا، تیبا هاچ بک، ساینا (محصولات سایپا)، پژو ۴۰۵ خراسان (ایران ماشین خراسان) و لیفان ایکس ۶۰ (کرمان موتور) همچنان در پایین ترین سطح کیفی تولید می شوند.

بررسی گزارش ارزیابی کیفیت خودروهای تولیدی در آبان ماه امسال نشان می دهد که خودروسازان همچنان به تولید خودروهای بی کیفیت خود ادامه می دهند.

عبارات مهم : خودروهای داخلی – خودروسازان
این خودروها شامل سایپا ۱۳۱، سایپا ۱۳۲، تیبا، تیبا هاچ بک، ساینا، پژو ۴۰۵ خراسان و لیفان ایکس ۶۰ هستند که تنها یک ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده اند.

در مدل ارزیابی کیفیت خودروهای داخلی این محصولات بسته به کیفیت خود یک تا پنج ستاره کسب می کنند. یک ستاره پایین ترین سطح کیفی و پنج ستاره بالاترین سطح کیفی را نشان می دهد.

از سال گذشته جهت نخستین بار مطرح کرد که حدود ۱۰ مدل از خودروهای داخلی در پایین ترین سطح کیفی قرار داشته و تنها یک ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده اند بنابراین تولید آنها باید متوقف شود.

در آن وقت سلسله گزارش هایی در تحلیل اوضاع کیفیت خودروهای داخلی انتشار شده است و در گفت وگو با کارشناسان به نقد کیفیت این محصولات پرداخته شد. عنوان محوری مطرح شده است در این سلسله گزارشات این بود که تولید خودروهای بی کیفیت (تک ستاره) باید متوقف شود.

انتشار این گزارشات و مطرح کردن مطالبه مصرف کنندگان و کارشناسان از وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) و شرکت های خودروسازی آخر حدود سه ماه پیش به نتیجه رسیده و مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد کشور عزیزمان ایران اعلام کرد که براساس تصمیم تازه وزارت صمت؛ تا انتهای امسال تولید خودروهای تک ستاره متوقف خواهد شد.

وزارت صنعت، معدن و تجارت به خودروسازان اولتیماتوم داده که تنها تا آخر امسال وقت دارند کیفیت محصولات بی کیفیت خود را به سطح کیفی حداقل دو ستاره ارتقاء دهند در غیر این صورت باید از ابتدای سال آینده (۱۳۹۷) تولید این خودروها را متوقف کنند.


خودروسازان همچنان به تولید این محصولات بی کیفیت ادامه می دهند

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:isna.ir


واژه های کلیدی: خودروهای داخلی | خودروسازان | محصولات | ستاره | خراسان | انتشار | خبر | اقتصادی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>