خانه » خبری و خواندنی » کتاب «باغ‌های امید» انتشار شد
 

 

کتاب «باغ‌های امید» انتشار شد

دل نوشته‌ها و نقاشی‌های بچه‌های غزه در قالب کتابی با عنوان «باغ‌های امید» از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انتشار شد.

کتاب «باغ‌های امید» انتشار شد

به گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ دل‌نوشته‌ها و نقاشی‌های بچه‌های غزه در قالب کتابی با عنوان «باغ‌های امید» از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انتشار شد.

ترجمه این اثر را غلامرضا امامی بر عهده داشته و کتاب در قطع بیاضی انتشار شده است است.

«رویایی زیبا»، «گفت‌وگو در سردخانه»، «آیا یک زندگی شاد حق من نیست؟»، «نمایشگاه خواهر کوچولوی من»، «من کیستم؟»، «آرزوهای بچه‌های غزه» بخشی از داستان‌ها و شعرهای انتشار شده است در این کتاب است.

کتاب «باغ‌های امید» انتشار شد

همچنین «باغ‌های امید» مجموعه‌ای از نقاشی‌های کودکان این سرزمین را جهت مخاطبان به نمایش گذاشته است.

در شعر «من کیستم؟» اثر «اشواق الهسی» 16 ساله می‌خوانیم:

«من کیستم؟ تو کیستی؟/ من را می‌شناسی؟/ امکان دارد وقتت را به من بدهی؟/ من کودکی بی‌خانه و بی‌وطنم./ سرزمینم را دزدیدند،‌ حقم را دزدیدند!/ من کودکی هستم که در سرزمینم مبارزه می‌کنم./ می‌دانی سرزمین من کجاست؟/ ای مردم!/ از خواب خوش بیدار شوید!/ ای مردم!/ از خواب خوش بیدار شوید!/ نمی‌خواهید از قدس دفاع کنید؟/ نمی‌خواهید از کودکان فلسطین دفاع کنید؟/ سال‌ها است که بچه‌های فلسطین رنگ صلح را ندیده‌اند./ آیا دیدن زخم‌هایمان شما را نمی‌آزارد؟/ آیا دیدن غم‌هایمان شما را نمی‌رنجاند؟/ نمی‌دانید من کیستم؟/ من را نمی‌شناسید؟ من کودکی فلسطینی هستم!/ حالا چه‌طور؟ من را شناختید؟»

گفتنی هست؛ این کتاب ۳هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دارد و شمارگان آن ۲۰۰۰ نسخه است.

دل نوشته‌ها و نقاشی‌های بچه‌های غزه در قالب کتابی با عنوان «باغ‌های امید» از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انتشار شد.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: کودکان | فلسطین | نقاشی | بیدار | انتشار | اخبار ادبیات | انتشار کتاب | کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>