خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » پاسخ نوبخت به خبر حذف یارانه ها
 

 

پاسخ نوبخت به خبر حذف یارانه ها

محمدباقر نوبخت رئیس شرکت برنامه و بودجه، گفت: هیچ نیازمندی از پرداخت یارانه ها حذف نمی شود.

پاسخ نوبخت به خبر حذف یارانه ها

محمدباقر نوبخت رئیس شرکت برنامه و بودجه، گفت: هیچ نیازمندی از پرداخت یارانه ها حذف نمی شود.

گزارش محمدباقر نوبخت از سیاست های مالی دولت در سال ۹۷

محمدباقر نوبخت رئیس شرکت برنامه و بودجه، گفت: هیچ نیازمندی از پرداخت یارانه ها حذف نمی شود و همه نیازمندان چه افرادی که شناسایی شده است اند و چه کسانی که خود اعلام می کنند مشمول پرداخت یارانه ها خواهند بود.

عبارات مهم : حقوق بازنشستگان – طرح های عمرانی
بخش عمده ای از بودجه سال ۹۷ به استانها تخصیص داده شده است داده شده است و تأکید شده است است که استانها می توانند تا ۵۰ درصد از محل صرفه جویی اعتباراتشان را به طرح های عمرانی همان استان تخصیص داده شده است دهند.

در بودجه سال ۹۷ تصمیمی جهت زیاد کردن ضرایب مالیاتی وجود ندارد و با توجه به تورم ۹ درصد، مالیات به قیمت واقعی محاسبه شده است و هیچ افزایشی نیافته است. معافیت های مالیاتی در بودجه سال آینده همچون امسال در نظر گرفته شده است است.

وی با بیان اینکه کل بودجه سال آینده حدود ۱۰ درصد رشد دارد، گفت: حقوق کارکنان اعم از شاغلان و بازنشستگان در سال ۹۷ ده درصد زیاد کردن می یابد.

دولت در سند برنامه ششم توسعه جهت متناسب سازی و همسان سازی حقوق بازنشستگان اقدام کرد و با وجود تصویب مجلس، پیشنهاد دولت در شورای نگهبان رد شد. دولت از هر مصوبه مجلس جهت اصلاح اوضاع حقوق بازنشستگان استقبال می کند.

مجلس پارسال دولت را موظف کرد ۲۰ تا ۳۰ میلیون نفر از مشمولان قانون هدفمند کردن یارانه ها را کم کند و با حذف این تعداد تا ۱۵ هزار میلیارد تومان از منابع این قانون، آزاد می شود.

رئیس شرکت برنامه و بودجه گفت: هیچ نیازمندی از پرداخت یارانه ها حذف نمی شود و همه نیازمندان چه افرادی که شناسایی شده است اند و چه کسانی که خود اعلام می کنند مشمول پرداخت یارانه ها خواهند بود.

نوبخت با بیان اینکه امسال مستمری افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی سه و چهار دهم برابر زیاد کردن یافته هست، افزود: تا ۷۰۰ هزار تومان به خانواده های ۵ نفر به بالا پرداخت می شود.

مجلس به دولت اجازه داده است تا هر سال در قانون بودجه منابع حاصل از اصلاح قیمت حامل های انرژی را تا ۴۸ هزار میلیارد تومان زیاد کردن دهد در حالی که دولت تا ۳۴ هزار میلیارد تومان از این ظرفیت استفاده می کند.

طرح تحول سلامت با قدرت ادامه می یابد هر چند جهت بقا، نیازمند بازبینی و اصلاح هست. در سال گذشته پنج هزار میلیارد تومان به طرح تحول سلامت تخصیص داده شده است یافت که امسال این اعتبار به ۱۰ هزار میلیارد تومان رسید و در صددیم این اعتبار را تا آخر سال به ۱۱ هزار میلیارد تومان برسانیم.

برنامه ایجاد اشتغال گسترده از محل اصلاح قیمت ها و صندوق توسعه در سال آینده به اجرا در می آید. ۷۴ هزار میلیارد تومان از محل اصلاح قیمت ها، صندوق ها و نظام بانکی جهت ما به التفاوت سود و وجوه اداره شده است و به منظور ارزان کردن سرمایه گذاری در سال ۹۷ تخصیص داده شده است می یابد.

هزینه های جاری دولت در سال آینده ۲۷۶ هزار میلیارد تومان است.

نوبخت با بیان اینکه فروش دو میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه نفت به قیمت حدود ۵۵ دلار جهت بودجه سال آینده آینده نگری شده است هست، گفت: مجموع درآمدهای نفتی، ۵۰ میلیارد دلار معادل حدود ۱۰۱ هزار میلیارد تومان است.

وی همچنین محاسبه قیمت دلار را جهت سال آینده ۳۵۰۰ تومان، تورم را ۹ درصد و رشد اقتصادی سال ۹۷ را شش و نیم تا ۷ درصد اعلام کرد. سال آینده مبلغ ۳۲ هزار میلیارد تومان باید بابت پول اوراقی که سررسیدش آمده پرداخت شود.

هم اکنون ۷۲ هزار طرح عمرانی نیمه تمام در کشور وجود دارد که شش هزار طرح آن ملی و مابقی استانی است.

مجموع درآمدهای دولت در سال ۹۷، ۲۴۷ هزار میلیارد تومان است که ۱۹۴ هزار میلیارد آن درآمدهای عمومی، ۱۰۶ هزار میلیارد درآمدهای فروش نفت و ۴۷ هزار میلیارد تومان اوراق ملی است.

۳۲ درصد از منابع فروش نفت به صندوق توسعه واریز می شود و معادل ۱۲ هزار میلیارد تومان از این صندوق جهت اجرای طرح های اولویت دار برنامه ششم توسعه تخصیص داده شده است خواهد یافت. وی مجموع اعتبارات طرح های عمرانی کشور در سال آینده را ۱۲۸ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ۵۳ هزار میلیارد تومان از این مبلغ به روش مشارکتی خصوصی- عمومی جذب خواهد شد.

بر اساس برنامه ششم توسعه، هر سال باید ۹۵۵ هزار وقت شغلی تازه در کشور ایجاد شود که نیازمند ۷۷۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری هست. آینده نگری ما این است که علاوه بر بیکاران موجود​، هر سال ۷۵۰ تا ۸۰۰ هزار نیروی کار تازه و متقاضیان شغل در کشور اضافه شود.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com

پاسخ نوبخت به خبر حذف یارانه ها

واژه های کلیدی: حقوق بازنشستگان | طرح های عمرانی | پرداخت یارانه | بازنشستگان | سال آینده | برنامه | قانون | صندوق | یارانه | برنامه

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>