خانه » آرایش و زیبایی » برای حفظ سلامت پوست چه کارهایی انجام دهیم؟
 

 

برای حفظ سلامت پوست چه کارهایی انجام دهیم؟

رژیم غذایی سالم | محافظت از پوست | استفاده از کرم | مواد غذایی | رژیم غذایی | آلودگی هوا | سیگار کشیدن

برای حفظ سلامت پوست چه کارهایی انجام دهیم؟

برای حفظ سلامت پوست چه کارهایی انجام دهیم؟

برای حفظ سلامت پوست چه کارهایی انجام دهیم. امروزه آلودگی هوا به یکی از اساسی‌ترین مسائل شهرهای کشورمان تبدیل شده است هست. این میزان آلودگی در حفظ سلامت پوست و قشنگی آن بسیار تاثیرگذار هستند. مطالعه‌ی اخیر دانشگاه هانریش هاین آلمان نشان داد که تاثیر آلودگی هوا بر روی پوست به میزان تاثیر مصرف سیگار بر روی آن است و این یعنی این‌که با شرایط آلودگی هوای کنونی پوست شما سریع‌تر جوانی خود را از دست خواهد داد و رنگ تیره‌ ولکه‌ای به خود خواهد گرفت. علاوه بر آلودگی هوا، آلودگی آب نیز می‌تواند تاثیر بسیار بدی بر روی پوست شما داشته باشد.در این پست ازروزگار به طور کامل با راهکارهای حفظ سلامت پوست آشنا می شوید!

برای حفظ سلامت پوست چه کارهایی انجام دهیم؟

عبارات مهم : رژیم غذایی سالم – محافظت از پوست
اگر وقت کافی جهت پیگیری حرفه‌ای به پوستتان را ندارید بعد جهت حفظ سلامت پوست می‌توانید از راههای راحت و کم هزینه‌ای استفاده نمایید. در این مقاله قصد داریم شما را با نکاتی راجع به سلامت پوست آشنا نماییم، که به شما در داشتن پوستی درخشان و سالم کمک کرده، پیری پوست را بتاخیر انداخته و از مبتلا به سایر مسائل پوستی جلوگیری نماید.

۱) از پوستتان در برابر آفتاب محافظت نمایید
یکی از بااهمیت ترین راههای مواظبت از پوست، حفظات از آن در برابر آفتاب می‌باشد. یک عمر زندگی در برابر آفتاب باعث زیاد کردن چین و چروک صورت، لک های پوستی و یا حتی زیاد کردن خطر سرطان پوست شود. عالی ترین و کامل ترین روش‌های محافظت از پوست شامل:استفاده از کرم ضدآفتاب. از انواع کرم های ضدآفتاب وسیع الطیف با SPF 15 به بالا استفاده نمایید و اگر زیاد عرق کرده و یا در هوای باز شنا می‌کنید، هر دوساعت یکبار کرم را دوباره تجدید نمایید.دوری از آفتاب سوزان. از آفتاب سوزان ساعات ۱۰ ظهر تا ۴ بعد از ظهر تا آنجاکه می‌توانید دوری نمایید.از لباس های محافظتی استفاده نمایید. از پوست خود با پیراهن آستین بلند، شلوارهای بلند و کلاههای لبه دار محافظت نمایید. همچنین از پودرهای لباسشویی که به لباس ها لایه محافظی در برابر اشعه های فرابنفش اضافه می‌نماید، استفاده کنید.

رژیم غذایی سالم | محافظت از پوست | استفاده از کرم | مواد غذایی | رژیم غذایی | آلودگی هوا | سیگار کشیدن

۲)سیگار نشکید
سیگار کشیدن پوست شما را پیرتر از آنچه است نشان داده و باعث بوجودآمدن لک‌های پوستی می‌شود. سیگار کشیدن رگ‌های کوچک خون رسان به پوست را نازک کرده و باعث کم کردن خونرسانی به پوست می‌شود. با کم کردن خونرسانی پوست از دریافت اکسیژن و موادمغذی که جهت سلامتی به آنها نیازدارد، محروم می‌شود. همچنین سیگار کشیدن به فیبرهای کلاژن و الاستیک که عامل استحکام و توانایی ارتجاعی هستند، آسیب می‌رساند. اگر سیگار می‌کشید، عالی ترین راه جهت حفاظت از پوستتان ترک سیگار هست. جهت درخواست کمک و راهنمایی هنگام ترک سیگار به دکتر مراجعه نمایید.

۳) با پوست خود به آرامی واکنش‌ نمایید
حمام و اصاح روزانه می‌تواند عوارضی بر پوست شما داشته باشد، جهت کم کردن این عوارض:مدت حمام را محدود کنید- آب داغ و دوش و حمام طولانی مدت روغن و چربی مورد نیاز پوست را از بین می‌برد.مدت حمام کردن و یا دوش گرفتنتان را محدود کرده و از آب ملایم بجای آب داغ استفاده نمایید.از صابون های نیرومند اجتناب کنید- صابون های نیرومند و شوینده ها می‌تواند روغن و چربی مورد نیاز پوست را از بین ببرد. تلاش کنید از صابون های ملایم و معتدل استفاده نمایید.بادقت اصلاح نمایید. جهت محافظت و نرم کردن پوست از کرم‌ها، ژل ها و یا لوسیون های اصلاح استفاده نمایید. در ضمن هنگام اصلاح تیغ را در مسیر رویش مو و نه علی رغم آن حرکت دهید.خشک کردن. بعد از شستن پوست و یا حمام پوست را به آرامی خشک نمایید. رطوب کردن پوست خشک. اگر پوستتان خشک هست، از مرطوب کننده های مناسب پوستتان استفاده نمایید. جهت مصرف روزانه از مرطوب کننده های حاوی SPF استفاده نمایید.

۴) رژیم غذایی سالم
رژیم غذایی سالم به شما در قشنگی و سلامتی کمک می‌نماید. رژیم غذایی سالم حاوی مقدار زیادی میوه، سبزی، غلات کامل و پروتئین بدون چربی می‌باشد. بعضی از تحقیقات تازه پیشنهاد می‌دهند که با استفاده از رژیم غذایی پر از ویتامین C و کم چربی و غذاهای آماده، می‌توان به حفظ سلامتی پوست و اصلاح سلامتی و جوانی آن کمک کرد.

۵) استرس‌تان را کنترل نمایید
استرس کنترل نشده می‌تواند پوست شما را حساس کرده و باعث جوش زدن و سایر مسائل پوستی شود. جهت حفظ سلامتی بدن و همچنین سلامت روان شروع به کنترل استرستان نمایید. با کنترل استرس به نتیجه های شگفت انگیزی دست خواهید یافت.

برای حفظ سلامت پوست چه کارهایی انجام دهیم؟

حفظ سلامت پوستدر برابر آلودگی هوا

امروزه آلودگی هوا به یکی از اساسی‌ترین مسائل شهرهای کشورمان تبدیل شده است هست. این میزان آلودگی در حفظ سلامت پوست و قشنگی آن بسیار تاثیرگذار هستند. مطالعه‌ی اخیر دانشگاه هانریش هاین آلمان نشان داد که تاثیر آلودگی هوا بر روی پوست به میزان تاثیر مصرف سیگار بر روی آن است و این یعنی این‌که با شرایط آلودگی هوای کنونی پوست شما سریع‌تر جوانی خود را از دست خواهد داد و رنگ تیره‌ ولکه‌ای به خود خواهد گرفت. علاوه بر آلودگی هوا، آلودگی آب نیز می‌تواند تاثیر بسیار بدی بر روی پوست شما داشته باشد.خوشبختانه راهکارهای بسیار خوبی جهت حفظ سلامت پوست وجود دارد که در ادامه تعدادی از این راهکارها را به شما معرفی می‌کنیم:این توصیه را در نظر داشته باشید که ما فقط راهکارهای خانگی و راحت را معرفی می‌کنیم. شما می‌توانید از انواع داروها و کرم‌هایی که هر روز نوع جدیدتری از آن‌ها به بازار می‌آیند استفاده کنید. ولی در کنار آن‌ها می‌توانید از محصولات خانگی که حتی تاثیر زیاد و طولانی‌مدت‌تری دارند، کم هزینه نیز هستند، بهره بگیرید.

همواره پوست خود را تمیز نگه دارید

رژیم غذایی سالم | محافظت از پوست | استفاده از کرم | مواد غذایی | رژیم غذایی | آلودگی هوا | سیگار کشیدن

همان لحظه که به منزل رسیدید، شروع به تمیز کردن و شستن صورت‌تان بکنید. تنها به صابون و آب اکتفا نکنید، تلاش کنید از دستگاه‌هایی که ذرات آلاینده‌ها را به صورت کامل از صورت شما پاک می‌کنند استفاده کنید تا کاملا تمیز شود. با جستجو در اینترنت می‌توانید ده‌ها محصول بیابید و براساس ویژگی‌های آن‌ها یکی را به دلخواه گزینش کنید.

برای حفظ سلامت پوست چه کارهایی انجام دهیم؟

مقدار زیادی آب بنوشید

نوشیدن آب زیاد جهت بسیاری از بخش‌های بدن مهم هست. نوشیدن آب کافی به عملکرد صحیح دستگاه گوارش، جذب مواد مغذی به وسیله سلول‌ها، رطوبت پوست و پاکسازی سموم از بدن کمک می‌کند. نوشیدن آب خصوصا در فصل تابستان به شما کمک می‌کند تا میزان آبی که بدن‌تان در اثر عرق از دست داده، بازگردانده شود.

امگا۳ مصرف کنید

امگا۳ نقش بسیار موثری در بازگرداندن به پوست، کم کردن التهاب و ترمیم سلول‌های آسیب‌دیده ایفا می‌کند. این ویتامین نقش بسیار موثری در جلوگیری از چین و چروک و پیری پوست دارد. غذاهایی مثل ساردین و قزل‌آلا هست. خوردن ماهی به صورت هفتگی می‌تواند ترکیبات مورد نیاز جهت حفاظت از سلامت پوست شما موثر باشد.

ویتامین c و ویتامین E آنتی‌اکسیدان‌های خوبی جهت پوست هستند

آنتی‌اکسیدان‌ها ترکیباتی هستند که می‌توانند از تخریب بدن جلوگیری کنند. ویتامین c خاصیت احیاکنندگی دارد و در مواد غذایی مثل غلات سبوس‌دار، پرتقال، سیب و تمام میوه‌های دیگر یافت می‌شود. ویتامین E از غشای سلولی محافظت می‌کند و در روغن جوانه‌ی گندم، اسفناج، کلم بروکلی و کره‌ی بادام زمینی به مقدار زیادی یافت می‌شود.

از ماسک صورت هویچ استفاده کنید

هر روزی که احساس کردید به میزان زیادی در معرض هوای آلوده و یا آب‌ آلوده(استخر) بوده‌اید، قبل از خواب حتما از ماسک هویچ استفاده کنید. جهت این‌کار مقداری هویچ را رنده کرده و به آن روغن بادام و شیر اضافه کنید، سپس به مدت ۳۰ دقیقه از آن خمیر به عنوان ماسک روی صورت‌تان استفاده کنید.

از ماسک ماست نیز استفاده کنید

نوع دیگری از ماسک‌ها که به شدت در برابر آلودگی توصیه می‌شود، ماسک ماست هست. ماست به عنوان یک درمان خانگی جهت حذف ناخالصی‌ها از پوست توصیه می‌شود و اگر احساس می‌کنید در معرض آلودگی هوا بوده‌اید، ترکیب این ماده با یک قاشق غذاخوری آب‌لیمو و عسل می‌تواند فوق‌العاده موثر باشد.

برخلاف تصورها، شکلات یک ماده‌ی بسیار بافایده جهت پوست است

مطالعات اخیر نشان داده‌اند که شکلات تلخ یک ماده‌ی فوق‌العاده موثر در رطوبت پوست و از بین بردن ناخالصی‌ها هست. خوردن شکلات تلخ و هم‌چنین استفاده از ماسک شکلات تلخ در محافظت پوست از آلودگی و پیری زودرس بسیار موثر هست.

کره کاکائو ماده‌ی بسیار موثری جهت حفظ سلامت پوست است

یکی از محبوب‌ترین مواد جهت درمان پوست کره کاکائو هست. این ماده نقش بسیار موثری در توانایی ارتجاعی پوست ایفا کرده و به از بین رفتن زخم‌ها کمک می‌کند. شما می‌توانید از خمیرکره‌کاکائو هر هفته دوبار استفاده کنید.

برای حفظ سلامت پوست چه کارهایی انجام دهیم؟

واژه های کلیدی: رژیم غذایی سالم | محافظت از پوست | استفاده از کرم | مواد غذایی | رژیم غذایی | آلودگی هوا | سیگار کشیدن | ترک سیگار | ویتامین | استفاده | سلامتی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>