خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » ضراب علیه بانک ترکیه‌ای متهم به دور زدن تحریم‌ها شهادت می‌دهد
 

 

ضراب علیه بانک ترکیه‌ای متهم به دور زدن تحریم‌ها شهادت می‌دهد

یک دادستان آمریکایی اعلام کرد: رضا ضراب به علت کمک به دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران مجرم شناخته شده است و قرار است علیه بانک ترکیه‌ای متهم به سوء استفاده از بانک‌های آمریکایی، شهادت دهد.

ضراب علیه بانک ترکیه‌ای متهم به دور زدن تحریم‌ها شهادت می‌دهد

یک دادستان آمریکایی اعلام کرد: رضا ضراب به علت کمک به دور زدن تحریم های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران مجرم شناخته شده است و قرار است علیه بانک ترکیه ای متهم به سوء استفاده از بانک های آمریکایی، شهادت دهد.

شهادت رضا ضراب علیه بانک ترکیه ای که تحریم ها را دور می زند

به نقل از خبرگزاری رویترز، طبق اسناد دادگاه که روز سه شنبه انتشار شده است هست، رضا ضراب تاجر طلای ایرانی ـ ترکیه ای در ۲۶ اکتبر به علت شش سال اتهام مرتبط با تحریم های کشور عزیزمان ایران مجرم شناخته شده است است.

عبارات مهم : گاز ایران – تحریم ها
دیوید دنتون، دادستان آمریکایی در شروع جلسه دادگاه هاکان آتیلا معاون بانک ترکیه ای هالک بانک گفت که، رضا ضراب قرار است راجع به آنچه طرح پولشویی چند میلیارد دلاری خوانده می شود، توضیحاتی ارائه کند. دادستانی آمریکا مدعی است که، رضا ضراب به طور غیرقانونی در ازاء نفت و گاز ایران، طلا به این کشور انتقال کرده و این کار را از طریق هالک بانک انجام داده است.

وکیل هاکان آتیلا گفت که ضراب جهت به تعویق انداختن محاکمه اش و خریدن وقت قصد دارد دروغ بگوید و اظهاراتش معتبر نیست.

دادستانی آمریکا، همچنین در این پرونده ۷ نفر دیگر را متهم کرده اند، ولی تنها ضراب و آتیلا در آمریکا بازداشت هستند. از دیگر متهمان پرونده می توان سلیمان اصلان مدیر پیشین هالک بانک و ظفر چاغلایان وزیر اقتصاد پیشین ترکیه را نام برد.

دنتون مدعی است که دو طرح جهت کمک به کشور عزیزمان ایران در جهت صرف پول به دست آمده از فروش نفت با وجود تحریم های آمریکا وجود داشته هست. در یکی از این طرح ها، متهمان به نهادهایی در کشور عزیزمان ایران کمک کرده اند طلا خریداری کنند که سپس به دوبی انتقال و جهت تبدیل به دلار آمریکا و دیگر پول های مرسوم قاچاق شده است هست. بنا بر ادعای دیوید دنتون، در طرح دوم نیز دادوستدهای ممنوع به علت تحریم ها به عنوان خرید غذا معرفی شده است بودند که به دلایل بشردوستانه، انجام آن با وجود تحریم ها ممکن است.

وی در ادامه ادعاهای خود گفت که شرکت های رضا ضراب این دادوستدها را انجام داده اند و آتیلا نیز این معاملات را به گونه ای طراحی کرده که مشروع جلوه کنند.

رجب طیب اردوغان، مدیر جمهور ترکیه که در آن وقت نخست وزیر بوده هست، این پرونده را ناشی از انگیزه های سیاسی دانسته که دولت ترکیه را هدف قرار داده است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

ضراب علیه بانک ترکیه‌ای متهم به دور زدن تحریم‌ها شهادت می‌دهد

واژه های کلیدی: گاز ایران | تحریم ها | آمریکایی | دادگاه | ایرانی | آمریکا | ترکیه | ایران | پرونده | انتقال

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>