خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » تعرفه گمرکی واردات گوشی گوشی مسافری اعلام شد
 

 

تعرفه گمرکی واردات گوشی گوشی مسافری اعلام شد

مسافرینی که به کشور وارد می شوند در صورتی که خارج از کشور گوشی گوشی خریداری کرده باشند، موظف هستند گوشی خود را در بدو ورود به گمرک محل

تعرفه گمرکی واردات گوشی گوشی مسافری اعلام شد

مسافرینی که به کشور وارد می شوند در صورتی که خارج از کشور گوشی گوشی خریداری کرده باشند، موظف هستند گوشی خود را در بدو ورود به گمرک محل ورود خود اظهار کنند و حقوق و عوارض گمرکی آن را پرداخت کنند.

مجموع حقوق و عوارض گمرکی واردات گوشی گوشی مسافری چقدر است؟

واردات گوشی گوشی به وسیله مسافران مشمول ۴ درصد حقوق گمرکی و یک درصد سود بازرگانی است که بر اساس بخشنامه مرکز واردات گمرک ایرانسود بازرگانی دو برابر محاسبه می شود. علاوه بر این ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده و یک درصد عوارض هلال احمر نیز به وسیله گمرک کشور عزیزمان ایران اخذ می گردد که مجموع حقوق و عوارض گمرکی واردات گوشی گوشی مسافری ۱۶ درصد محاسبه و در سرویس مسافری گمرکات اخذ و اطلاعات شناسه بین المللی گوشی گوشی (IMI) در سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی به وسیله ماموران گمرک جهت فعال سازی ثبت می شود.

عبارات مهم : گمرک ایران – بازرگانی
بنابراین گزارش؛ مسافرینی که به کشور وارد می شوند در صورتی که خارج از کشور گوشی گوشی خریداری کرده باشند، موظف هستند گوشی خود را در بدو ورود به گمرک محل ورود خود اظهار کنند.

بر این اساس گمرک کشور عزیزمان ایران با رعایت مقررات مسافری و لحاظ کردن شرایط غیر تجاری صرفا یک دستگاه تلفن همراه، با اخذ حقوق گمرکی و دو برابر سود بازرگانی و عوارض متعلقه مراتب اظهار ذی نفع را در سامانه مسافری از طریق گزینه ثبت اطلاعات وارد کرده و سپس از آیکون برابر هر رکورد ثبت شده است نسبت به درج اطلاعات شناسه IMEI و مبالغ عوارض مربوطه اقدام می کنند.

در صورت عدم اظهار گوشی و عدم پرداخت حقوق ورودی و درج موارد فوق در سامانه مذکور در هنگام ورود به کشور امکان رجیستری گوشی وجود نخواهد داشت و مسئولیت آن با مسافر است.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:isna.ir


تعرفه گمرکی واردات گوشی گوشی مسافری اعلام شد

واژه های کلیدی: گمرک ایران | بازرگانی | اطلاعات | واردات | ایران | خبر | اقتصادی |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>