خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » سفر ۸۰ کیلومتری ۲ کودک چینی زیر یک اتوبوس جهت یافتن والدین!
 

 

سفر ۸۰ کیلومتری ۲ کودک چینی زیر یک اتوبوس جهت یافتن والدین!

ده‌ها میلیون نفر از افراد ساکن در روستاهای محروم چین جهت کار و تامین معاش خانواده‌های خود به اجبار به شهرهای اطراف می‌روند. پدر و مادر این دو کودک

سفر 80 کیلومتری 2 کودک چینی زیر یک اتوبوس جهت یافتن والدین!

ده ها میلیون نفر از افراد ساکن در روستاهای محروم چین جهت کار و تامین معاش خانواده های خود به اجبار به شهرهای اطراف می روند. پدر و مادر این دو کودک هم از جمله آنها هستند و این ۲ کودک جهت یافتن والدین دست به این کار زدند.

چالش “رویای چینی” به علت سفر ۲ کودک چینی زیر یک اتوبوس

دو کودک چینی که زیر یک اتوبوس مخفی شده است بودند ۸۰ کیلومتر سفر کردند تا به گمانشان در شهر مجاور روستای خود بتوانند پدر و مادرشان را پیدا کرده و به آنها ملحق شوند. این دو پسربچه حدودا ۸ یا ۹ ساله از اهالی روستایی محروم در منطقه خودمختار گوانگ شی چین هستند و مسئولان محلی آنها را روز ۲۳ نوامبر بعد از آنکه معلمشان خبر گم شدنشان را گزارش کرد در یکی از ایستگاه های بین راه یافتند.

سفر ۸۰ کیلومتری ۲ کودک چینی زیر یک اتوبوس جهت یافتن والدین!

بخشی از مسیر و بزرگراه ای که این دو پسربچه چینی در آن زیر اتوبوس در حرکت بودند، شیبدار و خطرناک بوده و به گفته این مسئولان محلی شگفت انگیز است که این دو پسربچه چگونه به رغم عبور از مسیرهای خطرناک سالم مانده اند. ده ها میلیون نفر از افراد ساکن در روستاهای محروم چین جهت کار و تامین معاش خانواده های خود به اجبار به شهرهای اطراف می روند. پدر و مادر این دو کودک هم از جمله کسانی هستند که جهت کار به شهری در نزدیکی روستای خود رفته اند.

عبارات مهم : روستاهای محروم – خانواده
تصاویر انتشار شده است این دو کودک در مجله “نانگو زاوبا” آنان را با بدنی نحیف نشان می دهد و به خاطر جسم نحیف ارزش بوده که آن دو توانستند زیر اتوبوس مخفی شوند. اتفاقی که جهت این دو پسربچه چینی روی داد به بحث و جدل بین هزاران چینی در خصوص اوضاع معیشتی مردم این کشور دامن زده است.

بسیاری از شهروندان چین که بعد از این اتفاق در اینستاگرام، تلگرام، فیس بوک و … تبادل نظر کرده و در بحث ها شرکت می کنند “رویای چینی” را که از سوی سیاستمداران این کشور جهت اصلاح وضع اقتصادی شهروندان مطرح شده است به چالش کشیده و از وضع موجود انتقاد کرده اند. به گزارش یورونیوز، مسئولان چینی بعد از یافتن این دو پسربچه به بستگانشان خبر دادند و غروب همان روز این دو کودک به آنها تحویل داده شدند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:isna.ir


واژه های کلیدی: روستاهای محروم | خانواده | شهرهای | اتوبوس | مسئولان | پسربچه | میلیون | اتوبوس

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>