خانه » خبری و خواندنی » آمادگی مجلس جهت حل مسائل موقوفات کشور
 

 

آمادگی مجلس جهت حل مسائل موقوفات کشور

نشست هم اندیشی مدیر شرکت اوقاف با نمایندگان ملت در مجلس، همزمان با آخر دهه وقف در بهارستان برگزار و بر عزم مجلس و ترویج فرهنگ وقف تاکید شد.

آمادگی مجلس جهت حل مسائل موقوفات کشور

به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ به نقل روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه امروز سه شنبه، ۷ آذرماه همزمان با برپایی نمایشگاه عملکرد ودستاورد‌های شرکت اوقاف در مجلس و آخر دهه وقف نشست هم‌اندیشی حجت الاسلام والمسلمین محمدی نماینده، ولی فقیه ورئیس شرکت اوقاف و جمعی از معاونان ومدیران و مسئولان این شرکت با نمایندگان مجلس در سالن هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
در ابتدای این جلسه حجت الاسلام محمد مهدی حاتمی، معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف گفت: ما امروز در آخر هفته وقف جلسه‌ای را با حضور مدیر شرکت اوقاف و امور خیریه و ۱۰ مدیر ادارات کل استانی این سازمان؛ مسائل وقف در حوزه‌های انتخابیه با نمایندگان مجلس بررسی کردیم.
وی ادامه داد: خوشبختانه مباحث خوبی در این جلسه بررسی و مصوب شد که این امر می‌تواند به تسریع در حل مسائل موقوفات در کشور یاری کند و یکی از نتیجه های برگزاری چنین جلساتی آشنایی و همفکری هرچه زیاد مجلس و شرکت اوقاف با وظایف این شرکت بسیار مهم است.
وی افزود: در جلسه مذکور بعضی از نمایندگان سوالاتی در زمینه مباحث وقفی و اوقافی در حوزه انتخابیه مطرح کردند که بعد از بحث و بررسی میان نمایندگان و مسئولان شرکت اوقاف مقرر شد که ایرادات مطروحه برطرف شود.
وی یادآور شد: موضوعاتی از قبیل؛ نحوه اداره موقوفات، اجرای نیات واقفین و نحوه اجرای قوانین و مقررات موقوفات از محور‌های اساسی موردبحث در این نشست بود.
همچنین حجت الاسلام والمسلمین محمدی نماینده، ولی فقیه و مدیر شرکت اوقاف و امور خیریه در این جلسه با ابراز تاسف از وقوع زلزله غرب کشور، خاطرنشان کرد: حضور مقام معظم رهبری در کرمانشاه نشان داد مشکلی مابین شیعه و سنی در کشور وجود ندارد، لیکن همه مسلمانان با یکدیگر برادر هستند.

عبارات مهم : مجلس شورای اسلامی – نمایندگان مجلس
وی راجع به اوضاع کمک رسانی شرکت اوقاف و امور خیریه به زلزله زدگان نیز تصریح کرد: به محض وقوع زلزله به موکب‌هایی که در اربعین حضور داشتند، اعلام شد تمامی امکانات خود را به محل زلزله زدگان انتقال کنند و از سوی دیگر نیز به مدیران کل استان‌ها در این شرکت اعلام شدکه به هر میزانی که توانایی دارند به زلزله زدگان یاری برسانند.

حجت الاسلام محمدی افزود: ما نباید فراموش کنیم که کرمانشاه در وقت جنگ ۸ ساله مرزداری کرده است و در عملیات مرصاد شاهد مقاومت آنان در برابر منافقین بوده ایم بنابراین جا دارد که قدردان این مردم بسیار فهیم باشیم.
گفتنی هست؛ در ادامه این نشست بعضی از نمایندگان مباحثی را در خصوص موقوفات حوزه انتخابیه خویش مطرح کردند.
شهاب نادری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خاطرنشان کرد: حضور رهبر معظم انقلاب در کرمانشاه موجب تسکین درد زلزله زدگان شد، لیکن این اعتماد خاطر را به مردم داد که مردم تنها نیستند.
وی ادامه داد: مردم کرمانشاه در ۸ سال جنگ تحمیلی در دفاع از کشور سنگ تمام گذاشتند، ولی متاسفانه هم اکنون بسیاری از جوانان کرمانشاهی بدون کار هستند و این امر می‌تواند به قیمت جذب جوانان به گروه‌های معاند نظام ختم شود بنابراین باید تدابیر ویژه‌ای جهت ایجاد اشتغال جهت جوانان در نظر گرفته شود.
نادری افزود: ما انتظار داریم شرکت اوقاف و امور خیریه از محل وقف زلزله زدگان را یاری برساند و همچنین با توجه به سردی هوا دولت باید به سرعت اسکان دائم و موقت زلزله زدگان را پیگیری و عملیاتی کند.
در ادامه این نشست شهرام کوسه غراوی نماینده مردم مینودشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شرکت اوقاف به توسعه عمرانی بنا‌های حوزه‌های علمیه در این حوزه انتخابیه توجه کند؛ لیکن در این حوزه انتخابیه اهل سنت و شیعه رابطه و هم زیستی مسالمت آمیزی دارند بنابراین انتظار داریم شرکت اوقاف تدابیر مناسبی در این راستا اتخاذکند.
همچنین خادم نماینده مردم سپیدان در مجلس، گفت:: شرکت اوقاف باید در جهت ترویج فرهنگ وقف در جهت آگاه سازی مردم از فایده های این عمل ستودنی برنامه ریزی فرهنگی تدارک ببیند تا مردم با آگاهی مناسب‌تر پا به امور وقفی بگذارند.
همچنین علی اصغر یوسف نژاد نماینده مردم ساری نیز در این جلسه خاطرنشان کرد: اوقاف جایگاه مهمی در توسعه کشور و نظام اسلامی دارد، ولی متاسفانه به عنوان وقف مدتی است که کم توجهی شده است است بنابراین مجلس، دولت و شرکت اوقاف و امور خیریه باید به عنوان سه ضلع مهم زیاد فعالیت کنند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: مجلس شورای اسلامی | نمایندگان مجلس | کرمانشاه | کرمانشاه | جوانان | زلزله | خیریه | سازمان | اسلامی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>