خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » معافیت مالیاتی حقوق کارکنان در سال ۹۷ مشخص شد
 

 

معافیت مالیاتی حقوق کارکنان در سال ۹۷ مشخص شد

هر ساله در لایحه بودجه پیشنهادی دولت به مجلس در کنار تعیین میزان درصد زیاد کردن حقوق، سقف معافیت مالیاتی آن هم مشخص می‌شود. در این مطلب معافیت مالیاتی حقوق کارکنان در سال ۹۷ را به اطلاع شما می رسانیم.

معافیت مالیاتی حقوق کارکنان در سال 97 مشخص شد

هر ساله در لایحه بودجه پیشنهادی دولت به مجلس در کنار تعیین میزان درصد زیاد کردن حقوق، سقف معافیت مالیاتی آن هم مشخص می شود. در این مطلب معافیت مالیاتی حقوق کارکنان در سال ۹۷ را به اطلاع شما می رسانیم.

معافیت مالیاتی حقوق کارکنان در سال ۹۷ چقدر است؟

هر ساله در لایحه بودجه پیشنهادی دولت به مجلس در کنار تعیین میزان درصد زیاد کردن حقوق، سقف معافیت مالیاتی آن هم مشخص می شود. در نتیجه جلسه اخیر هیات دولت، جهت بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ مصوب شده، تا سقف معافیت مالیاتی مبلغ ۲۴ میلیون تومان در طول سال باشد که در این شرایط در هر ماه به دو میلیون تومان خواهد رسید. این در حالی است که جهت در آمد کارکنان غیردولتی، مازاد بر این مبلغ تا پنج برابر، ۱۰ درصد و مازاد بر آن تا ۲۰ درصد از مالیات برخوردار می شود.

عبارات مهم : لایحه بودجه – دستگاه
برای سال جاری، معافیت حقوقی همین دو میلیون تومان تعیین شده است بود ولی با توجه به اینکه زیاد کردن سقف معافیت جهت سال ۱۳۹۶ رشد قابل توجهی نسبت به قبل داشت، در نهایت جهت سال بعد این سقف زیاد کردن پیدا نکرده هست. سال گذشته در جریان بررسی لایحه بودجه نمایندگان مجلس سقف معافیت مالیاتی حقوق که در سال ۱۳۹۵ حدود یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان بود را به دو میلیون تومان زیاد کردن دادند.

این در حالی است که طبق اعلام شرکت امور مالیاتی، با توجه به اینکه قانون گذار میزان معافیت را مشخص کرده هست، هر کارمندی در بخش دولتی و شخصی اگر زیر دو میلیون تومان دریافتی دارد، نباید هیچ گونه مالیاتی پرداخت کند و اگر چنین اقدامی اتفاق می افتد فرد باید به شرکت امور مالیاتی اطلاع دهد.

احتمالا زیاد کردن حقوق زیاد می شود

اما جهت سال بعد میزان زیاد کردن حقوق کارکنان در ابتدا پنج درصد تعیین شده است بود که قرار شد دستگاه ها با توجه به صرفه جویی که انجام می دهند و همچنین اجرای بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد، این حد را تا ۱۰ درصد زیاد کردن دهند که در مجموع می توان گفت که زیاد کردن حقوق حدود پنج درصد جهت سال آینده تعیین شده است بود، ولی آخرین اخبار حاکی از آن است که احتمالا درصد زیاد کردن حقوق جهت کلیه دستگاه ها تا ۱۰ درصد تعیین شود.

معافیت مالیاتی حقوق کارکنان در سال ۹۷ مشخص شد

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: لایحه بودجه | دستگاه | میلیون | معافیت | خبر | اقتصادی |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>