خانه » خبری و خواندنی » زندگی نامه شهید باقری
 

 

زندگی نامه شهید باقری

گوشه‌ای از زندگی‌نامه شهیدباقری از شهدای هشت سال دفاع مقدس را در اینجا بخوانید.

زندگی نامه شهید باقری

به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ حماسه «دفاع مقدس» روزبه روز بالنده‌تر شد و چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن سربلند شودو دشمن را متقاعد کند که در محاسباتش دچار اشتباهی بزرگ شده است است .در میان تمام دفاعیاتی که به وسیله انسان در برابر هجمه‌های گوناگون صورت می‌گیرد، مقدس‌ترین و با ارزش‌ترین آنها دفاع از عقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه کشور عزیزمان ایران از افتخارات بزرگ و بی‌نظیر کشور عزیزمان ایران اسلامی است شهادت زندگانی جاودانه یافتن هست؛ اوج و عروج تعالی هست. شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب‌هاست. شهادت مردن تحمیلی نیست، گزینش آزادانه و آگاهانه هست؛ خلوت عاشق و معشوق هست. شما می توانید زندگی یکی از این شهدای دفاع مقدس را در ادامه بخوانید:

شهید مهران باقری در سال ۱۳۴۸ در شهرستان ارومیه در خانواده ای میانگین در محله آغداش متولد شد. تحصیلات خود تا كلاس سوم راهنمائی در ارومیه ادامه داد. در مدت تحصیل عضو انجمن اسلامی مدرسه شهید فاسونیه چی و جزو گروه سرود سپاه و عضو بسیج دانش آموزی در پایگاه محله بود.
شهید باقری انسانی مؤمن و معتقد به ولایت فقیه و نظام اسلامی و پیرو حضرت امام (ره) بود. از آنجائی كه نامبرده علاقه و علاقه وصف ناپذیری به انقلاب اسلامی و نظام داشت در كوران جنگ تحمیلی عراق علیه کشور عزیزمان ایران بی صبرانه مشتاق رفتن به جبهه های نبرد بود و با اینكه سنش كم بود ولی در دفاع از میهن اسلامی لحظه ای درنگ نداشت. آخر از طریق بسیج سپاه با كاروان های كربلا به جبهه جنوب اعزام می شود و بعد از ایثارگری و مقاومت ها در منطقه عملیاتی والفجر ۸ به تاریخ ۱۳۶۴/۱۲/۱۲ در مصاف با دشمن بعثی به درجه رفیع شهادت نائل می گردد.

فرازی از وصیت نامه شهید باقری

زندگی نامه شهید باقری

عبارات مهم : خواهر و برادر – خانواده
بسم الله الرحمن الرحیم
با درود بیکران به رهبر کبیر انقلاب اسلامی و با سلام به حضور آقا امام وقت (عج) و با سلام به حضور خانواده عزیز و ملت کشور عزیزمان ایران وصیتنامه خود را شروع می کنم.
اولین وصیت من به خانواده ی عزیز است که بعد از شهادت من هیچ ناراحت نباشند و به شهید شدن من افتخار کنندکه چنین فرزندی بزرگ کردند تا در راه خدا قربانی دهند و من خواهش می کنم از کسانی که من را دفن می کنند و به منزل ابدیت خود می سپارند قبل از سپردن من به قبر اول از همه حلال القلب بگیرند به خصوص خواهر و برادر و زن برادر و پدرم و به خصوص مادرم و بعد مرا به قبر بگذارید و هنگام بردن من به قبر چند لحظه مرا در برابر قبر عسگر گرامی نگه دارید تا ورود خود را به او بگویم و درد و دل کنم. دومین وصیت من این است که از همه همکلاسی هایم حلا لیت میخواهم و از خدا میخواهم که شما عزیزان مرا حلال کنید به درسهای خود زیاد علاقه ببندید چون ایرا ن اسلامی به شما آینده سازان نیاز دارد و از شما میخواهم هر لحظه و در هر حال خدا را یاد کنید و قرآن را به صوت بخوانید و قرآن را در زندگی خود راهنما قرار دهید و از معلم های خود خیلی تقدیر میکنم که مرا تربیت کرده و از شما حلالیت میخواهم.
من تنها پیامی که دارم این است که ای ملت کشور عزیزمان ایران و ای دوستان و خانواده هر لحظه متکی خداوند باشید و خود را بنده معصیت کار بدانید و هیمشه به نماز خواندن بپردازید و هیچ وقت غیبت و تهمت نزنید و هر لحظه با بی حجابی و بی عفتی مبارزه کنید چون اینها همانند کفی هستند که در روی رود پر خروش می ایستد ولی هیچ گاه مانع عبور آب نمیشوند من همه شما را به خدا می سپارم و از شما میخواهم حلا لم کنید. مهران باقری ۱۱/۱۲/۱۳۶۴

انتهای پیام/

بیوگرافی شهید مهران باقری

واژه های کلیدی: خواهر و برادر | خانواده | انقلاب | ارومیه | زندگی | ایران | اسلامی | شهادت

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>