خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » کدام کشورها هدف ترساندن کره شمالی هستند؟
 

 

کدام کشورها هدف ترساندن کره شمالی هستند؟

یکی از مقامات مجمع عالی خلق کره شمالی توضیحاتی در مورد برنامه اتمی کره شمالی و کشورهای هدف ارائه کرد.

کدام کشورها هدف ترساندن کره شمالی هستند؟

یکی از مقامات مجمع عالی خلق کره شمالی توضیحاتی در مورد برنامه اتمی کره شمالی و کشورهای هدف ارائه کرد.

برنامه اتمی کره شمالی، آمریکا را هدف می گیرد

همزمان با اینکه کشورهای سراسر دنیا به اعمال تحریم های تازه خود علیه کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی ادامه می دهند، ری جونگ – هیوک، عضو مجمع عالی خلق کره شمالی و مدیر موسسه اتحاد مجدد ملی در تلاش جهت آرام کردن نگرانی های جهانی گفت: کره شمالی تنها با آمریکا مسئله دارد.

عبارات مهم : مانور نظامی – کره شمالی
تصمیم قطعی مردم کره شمالی این است که کشورشان باید تنها با تسلیحات اتمی با آمریکا رو در رو شود تا به یک تعادل قدرت دست یابد. بازدارندگی اتمی ما شمشیر عدالت با هدف مبارزه با تسلیحات اتمی آمریکاست و آسیا و دیگر کشورهای سراسر دنیا مادامی که وارد جنگ یا حمله به ما نمی شوند، نباید دلواپس تهدیدات ما باشند. ری جونگ – هیوک این بیانات را در مجمع پارلمانی آسیا در ترکیه و در پاسخ به جاه طلبی آمریکا جهت تضمین برتری خود در منطقه آسیا – اقیانوسیه مطرح کرد.

وی گفت: واقعیت امروز نشان می دهد که دستیابی ما به تسلیحات اتمی، جاه طلبی آمریکا جهت تضمین برتری خود در منطقه آسیا – اقیانوسیه را از بین می برد و صلح و امنیت را در شبه جزیره کره و این منطقه تضمین می کند.

این مقام بار دیگر تاکید کرد که برنامه های کره شمالی جهت تقویت تلاش های نظامی اش علیه آمریکا صورت می گیرد، اظهاراتی که از تئوری کارشناسان برجسته مبنی بر اینکه کره شمالی مشغول آماده کردن یک آزمایش اتمی تا پیش از کریسمس است حمایت می کند.

مرکز مطالعات بین المللی و استراتژیک اعلام کرد: اقدام وسوسه انگیز بعدی کیم جونگ اون در تاریخ ۱۷ دسامبر (۲۶ آذر) صورت خواهد گرفت. این تاریخ مصادف است با درگذشت کیم جونگ ایل پدر کیم جونگ اون.

این اقدام، شامل نمایش تسلیحات کشتار جمعی خواهد بود که به دنبال مانور نظامی هر سال در این کشور در ماه دسامبر صورت خواهد گرفت. این اندیشکده مدعی است: ماه دسامبر معمولا اوج فعالیت های اتمی کره شمالی در پنج سال گذشته بوده است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

کدام کشورها هدف ترساندن کره شمالی هستند؟

واژه های کلیدی: مانور نظامی | کره شمالی | کره شمالی | کریسمس | برنامه | آمریکا | تاریخ | خبر

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>