خانه » خبری و خواندنی » چرا فیلم‌های موفق در گیشه قاچاق می‌شوند؟
 

 

چرا فیلم‌های موفق در گیشه قاچاق می‌شوند؟

بهمن کامیار معتقد است به چه دلیل باید فیلم‌هایی که در گیشه موفق بودند، در وقت پخش در شبکه نمایش خانگی قاچاق شوند.

چرا فیلم‌های موفق در گیشه قاچاق می‌شوند؟

بهمن کامیار تهیه کننده و کارگردان سینما در خصوص عواقب پخش نسخه قاچاق فیلم ها قبل از ورود به شبکه نمایش خانگی در گفتگو با خبرنگارحوزه سینما گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛گفت: فکر نمی‌کنم جریانی که امسال در چندین مورد در خصوص پخش نسخه قاچاق قبل از توزیع در شبکه نمایش خانگی آن هم جهت فیلم‌های پرفروش رخ داده، اتفاقی باشد بلکه قابل تامل و جای بحث دارد.

وی افزود: شاید برخی‌ها در جواب و توجیه این عنوان بگویند چون آثاری پرفروش هستند قاچاقچی‌ها را تحریک جهت انجام این اتفاق کرده و کاری به فیلم‌های کم فروش ندارند، که در جواب باید گفت اتفاقا فیلم‌های پرفروش نیاز به مواظبت، صیانت و جلوگیری از قاچاق بیشتری دارند و حتما مجرمان باید پیدا شوند چون ضربه‌ای که به صاحبان و دارندگان حق رایت می‌خورد، جبران ناپذیر است.

چرا فیلم‌های موفق در گیشه قاچاق می‌شوند؟

کامیار اضافه کرد: این زیان تا آخر پخش در شبکه نمایش خانگی با صاحبان فیلم خواهد بود به چه دلیل که در قرارداد بین توزیع کننده و صاحب اثر قید می‌شود؛ اگر نسخه فیلم قبل از پخش در شبکه نمایش خانگی قابل دسترسی شود جریمه‌های تعیین شده‌ای در آن اعمال می‌شود و از مبلغ قرارداد کم و یا ممکن است کلا فسخ شود.

این کارگردان گفت: بعید می‌دانم این اتفاق تصادفی باشد انگار فیلم‌هایی که در گیشه موفق بودند و بالای پانزده میلیارد فروخته‌اند نباید در شبکه نمایش خانگی هم بفروشند و موفق باشند.

کامیار خاطر نشان کرد: واکنش‌های بعضی از کارگردان‌ها که فیلمشان قاچاق شده است در ظاهر شاید منطقی نباشد ولی هنگامی به عمق واقعه دقت می‌کنیم می‌بینیم غیرقابل تحمل، دشوار، زیان آور، غیراخلاقی و انسانی است بعد پیش آمد چنین جریان‌هایی وظیفه ستاد صیانت را بخصوص جهت بخش شخصی که کمرشکن هست، سنگین‌تر خواهد کرد.

بهمن کامیار معتقد است به چه دلیل باید فیلم‌هایی که در گیشه موفق بودند، در وقت پخش در شبکه نمایش خانگی قاچاق شوند.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: نسخه قاچاق | شبکه خانگی | تهیه کننده | کارگردان | قرارداد | قاچاقچی | نمایش | سینما | پرفروش

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>