خانه » خبری و خواندنی » بسیج یکی از ارکان مهم و حیاتی جمهوری اسلامی است
 

 

بسیج یکی از ارکان مهم و حیاتی جمهوری اسلامی است

نماینده ولی فقیه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، بسیج را کلید طلایی مسائل نظام می‌دانند، گفت: این کلید باید جهت گسترش فرهنگ وقف در تمام بخش‌های اوقاف به‌کار گرفته شود.

بسیج یکی از ارکان مهم و حیاتی جمهوری اسلامی است

به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ به نقل از روابط عمومی ستاد خبری دهه وقف، حجت الاسلام والمسلمین محمدی، نماینده، ولی فقیه و مدیر شرکت اوقاف و امور خیریه ظهر امروز همزمان با پنجم آذر سالروز تاسیس بسیج مستضعفین در جمع کارکنان و بسیجیان این شرکت با تاکید بر اینکه فرهنگ بسیجی باید در تاروپود اداری این شرکت مشهود باشد؛ تصریح کرد: بسیج یکی از ارکان مهم و حیاتی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران است و دشمن هم روی بسیج و توان و پتانسیل آن حساب خاص باز کرده هست، لذا باید این فرهنگ و روحیه را حفظ و تقویت کرد.
رئیس شرکت اوقاف یکی از ویژگی‌های فرهنگ بسیجی را پویایی و کارآمدی و تحمل سختی‌ها دانست و افزود: بسیجیان در دوران دفاع مقدس و بعد از آن مسیر حق و ولایت را پیمودند و به همین خاطر دشمن از این تبعیت که موجب اقتدار نظام هست، هراس دارد.
وی همچنین یکی از ویژگی‌های بسیجی را بصیرت دانست و افزود: بصیرت راه درست را به ما نشان می‌دهد و بصیرت است که موجب شناخت ماهیت دشمن می‌شود.
نماینده ولی فقیه در شرکت اوقاف با اشاره به پیروزی جبهه مقاومت در عراق و سوریه تاکید کرد: روحیه بسیجی و سخت کوشی و امید به آینده در سایه توکل به خدا و عظمت کشور عزیزمان ایران اسلامی داعش را به شکست کشاند و آنها که با وجود حمایت غرب و استکبار و مرتجعین عرب که آمده بودند، از صفحه سوریه و عراق محو شدند.
وی با تاکید بر ضرورت همکاری یکسان اوقاف و بسیج تاکید کرد: بعضی از اقشار بسیج همانند بسیج حقوقدانان، بسیج اساتید، بسیج مهندسین و عمران و … می‌توانند در زمینه فعالیت‌های اوقاف کمک رسان باشند.
حجت الاسلام محمدی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری، بسیج را کلید طلایی حل مسائل نظام معرفی کردند، افزود: باید بتوانیم در لایه‌های متفاوت شرکت اوقاف از این کلید طلایی بسیج استفاده کنیم.
نماینده، ولی فقیه در سازمان اوقاف با اشاره به اینکه این شرکت در سه حیطه؛ قرآن، امامزادگان و موقوفات دارای وظایفی هست، تصریح کرد: وقف با تمام شئونات مردم ارتباط دارد و باید با همکاری مردمی بسیج، فراگیر شود.
رئیس شرکت اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه در زمینه تبلیغ و ترویج سنت حسنه وقف که مقام معظم رهبری نیز برآن تاکید داشته اند می‌توان از ظرفیت بسیج استفاده کرد،گفت: مباحث یکسان می‌توانند شناسایی شوند و براساس یک مدت زمانی مشخص اولویت بندی و اجرایی شود.
انتهای پیام/

ضرورت بهره گیری از ظرفیت بسیج در گسترش فرهنگ وقف

واژه های کلیدی: نماینده ولی فقیه | استفاده | فرهنگ | ایران | همکاری | اسلامی | اوقاف و امور خیریه | حجت الاسلام محمدی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>