خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » افشاگری تجاوز جنسی به نوبل هم رسید
 

 

افشاگری تجاوز جنسی به نوبل هم رسید

آکادمی جوایز نوبل ادبیات با انتشار شدن بیانیه‌ای از ادامه ارتباط با مردی که به آزار و تجاوز جنسی متهم شده، تبری جست.

افشاگری تجاوز جنسی به نوبل هم رسید

آکادمی جوایز نوبل ادبیات با انتشار شدن بیانیه ای از ادامه ارتباط با مردی که به آزار و تجاوز جنسی متهم شده، تبری جست.

جنبش افشاسازی موارد آزار و تجاوز جنسی در هالیوود

«دویچه وله» نوشت: با گسترش روز به روز جنبش افشاسازی موارد آزار و تجاوز جنسی در هالیوود و دیگر نهادهای جهان، افراد پرنفوذ حوزه ادبیات هم از این اتهام ها مبرا نمانده و همین مساله باعث تصویر العمل آکادمی نوبل شده است است.این آکادمی طی بیانیه ای اعلام کرده تمام ارتباطاتش را با مردی که به وسیله ۱۸ زن به تجاوز و تعرض جنسی متهم شده، قطع کرده هست. این فرد که از او نامی برده نشده، عضو آکادمی نبوده ولی از افراد پرنفوذ در این نهاد محسوب می شده است است.

عبارات مهم : تجاوز جنسی – روز گذشته
آکادمی نوبل ادبیات جلسه ای بحرانی جهت این تصمیم تشکیل داد و روز گذشته اعلام کرد: تمام اعضای آکادمی، دختران و همسران ارزش و کارمندان آکادمی تجربه صمیمیت ناخواسته و رفتارهای نامناسب را با این مرد داشته اند.

این متهم همسر نویسنده ای مطرح است و روابط نزدیکی با آکادمی سوئدی نوبل داشته هست. او همچنین مدیر یک کلوب کتاب خوانی است که در آن با همکاری نویسندگان برنده نوبل، جلسات کتاب خوانی و نمایشگاه های کتاب برگزار می شود. او علاوه بر این، اداره آپارتمانی را در پاریس که متعلق به آکادمی نوبل هست، بر عهده دارد.

هفته گذشته یک روزنامه سوئدی شکایت نامه ۱۸ زن از این مرد را انتشار کرد. این زن ها او را به تعرض و تجاوز طی سال های ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۷ متهم کرده اند. براساس ادعای این روزنامه، بعضی از این زن ها به آکادمی نوبل منسوب هستند و گفته اند به علت وحشت از دست دادن شغل شان، طی این سال ها سکوت کرده و از این فرد بانفوذ شکایت نکرده اند.

براساس قانون کشور سوئد، به علت احتمال بی گناه بودن این مرد، نام او تاکنون فاش نشده ولی با سابقه گسترده او در حوزه فرهنگی احتمالا به تدریج این اتفاق خواهد افتاد. با این حال، او مدعی شده است گناهکار نیست و این ادعاها را تکذیب کرده است.

«سارا دانیوس» دبیر دائمی آکادمی نوبل راجع به این اتفاق نوشته که از شنیدن این اخبار «شوکه و ناراحت» شده است و هیچ دلیلی جهت شک کردن به این بیانات ندارد.

آکادمی سوئدی نوبل در سال ۱۷۸۶ به وسیله پادشاه «گوستاو سوم» تاسیس شد و از سال ۱۹۰۱ تاکنون جایزه نوبل ادبیات را به صورت هر سال به برگزیدگانش اعطا می کند. امسال «کازوئو ایشی گورو» نویسنده انگلیسی ژاپنی تبار که رمان های «بازمانده روز» و «هرگز رهایم مکن» را در کارنامه اش دارد، به عنوان برنده نوبل ادبیات معرفی شد.

افشاگری تجاوز جنسی به نوبل هم رسید

گردآوری: گروه خبر سيمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: تجاوز جنسی | روز گذشته | نویسنده | روزنامه | روزنامه | برنده | بیانیه | انتشار

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>