خانه » خبری و خواندنی » آیین نکوداشت استاد محمد اسماعیلی برگزار می شود
 

 

آیین نکوداشت استاد محمد اسماعیلی برگزار می شود

آیین نکوداشت استاد محمد اسماعیلی نوازنده پیشکسوت موسیقی ایرانی پنجشنبه نهم آذر ماه با حضور تعدادی از صورت های معروف و علاقه مندان در تالار وحدت پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار می شود.

آیین نکوداشت استاد محمد اسماعیلی برگزار می شود

به گزارش حوزه موسیقی گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ آیین نکوداشت استاد محمد اسماعیلی نوازنده شناخته شده است تمبک ساعت ۲۱:۳۰ روز پنجشنبه شب نهم آذرماه در تالار وحدت پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار خواهد شد.

در این مراسم از پنج دهه تلاش موثر استاد محمد اسماعیلی در حوزه موسیقی ایرانی و تمبک نوازی قدردانی می شود. پخش فیلم کوتاهی از فعالیت های هنری استاد اسماعیلی، اجرای گروه موسیقی «استاد پایور» به سرپرستی سعید ثابت و خوانندگی علیرضا فریدون پور و اجرای گروه «تمبک نوازان» به سرپرستی استاد احمد اسماعیلی از بخش های دیگر این مراسم است.

آیین نکوداشت استاد محمد اسماعیلی برگزار می شود

محمد اسماعیلی از جمله صورت های معروف شناخته شده است موسیقی ایرانی و تمبک نوازی است که به سال ۱۳۳۰ به وسیله مرتضی گرگین زاده و مصطفی گرگین زاده به استاد حسین تهرانی معرفی شد. این هنرمند در سال ۱۳۳۷ بود که در گروه های موسیقی وزارت فرهنگ و هنر آن سال ها مشغول به فعالیت شده است و در ارکسترهای موسیقی ملی به نوازندگی تمبک پرداخت. وی بعد از پنج سال جهت اجرای برنامه در حوزه موسیقی اصیل ایرانی به کشورهای متفاوت سفر کرده و در تالارهای متعدد بین المللی به اجرای برنامه مشغول شد. اسماعیلی از سال ۱۳۴۳ در هنرستان موسیقی ملی به تدریس پرداخت و در سال ۱۳۴۵ بود که سرپرستی گروه تمبک وزارت فرهنگ و هنر آن دوران را به عهده گرفت و از آن دوران تاکنون در بسیاری از کنسرت ها و تولیدات حوزه موسیقی اصیل ایرانی فعالیت های چشمگیری داشته است.

شیوه نوازندگی محمد اسماعیلی به شیوه نوازندگی استاد حسین تهرانی هست. وی که همواره از شیوه خاصی در نوازندگی تمبک استفاده می کند طی سال های اخیر سابقه همکاری با ارکسترها، صورت های معروف و گروهای مطرح موسیقی ایرانی از جمله «گروه اساتید موسیقی ایران» با حضور فرامرز پایور نوازنده سنتور، جلیل شهناز نوازنده تار، علی اصغر بهاری نوازنده کمانچه، محمد موسوی نوازنده نی را داشته است.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: نوازنده | اسماعیلی | موسیقی | برنامه | ایرانی | فرهنگ | فعالیت | تنبک

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>