خانه » خبری و خواندنی » زندگی نامه شهید جهانی
 

 

زندگی نامه شهید جهانی

گوشه‌ای از زندگی‌نامه شهیدجهانی از شهدای هشت سال دفاع مقدس را در اینجا بخوانید.

زندگی نامه شهید جهانی

به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛حماسه «دفاع مقدس» روزبه روز بالنده‌تر شد و چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن سربلند شودو دشمن را متقاعد کند که در محاسباتش دچار اشتباهی بزرگ شده است است .در میان تمام دفاعیاتی که به وسیله انسان در برابر هجمه‌های گوناگون صورت می‌گیرد، مقدس‌ترین و با ارزش‌ترین آنها دفاع از عقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه کشور عزیزمان ایران از افتخارات بزرگ و بی‌نظیر کشور عزیزمان ایران اسلامی است شهادت زندگانی جاودانه یافتن هست؛ اوج و عروج تعالی هست. شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب‌هاست. شهادت مردن تحمیلی نیست، گزینش آزادانه و آگاهانه هست؛ خلوت عاشق و معشوق هست. شما می توانید زندگی یکی از این شهدای دفاع مقدس را در ادامه بخوانید:

شهید بهمن جهانی در سال ۱۳۴۵ در شهرستان ارومیه در یک خانواده مذهبی دیده به دنیا آمد، سال اول دبیرستان بود که مدرسه را رها کرد و به دنبال پایگاه و جبهه رفت در پایگاه نادر علیزاده فعالیت می کرد.
برای امدادگری عازم منطقه حاج عمران شد و بعد از مدتی با مهدی مهرام و جواد قریشی به جبهه رفت. آخر در تاریخ ۶۲/۱۲/۲۰ در جزایر مجنون به درجه رفیع شهادت رسید.

فراز از وصیت نامه شهید جهانی

زندگی نامه شهید جهانی

عبارات مهم : خانواده – عمران
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام به حضور صاحب الزمان و امید همه مستضعفان حضرت مهدی (عج )

من کسی نیستم که بتوانم به این امت چیزی بگویم فقط ازشما می خواهم که به فکر اسلام باشید و در فکر هوا و هوس دنیا نباشید و شما خانواده عزیزم بعد از رفتن من ناراحت نباشید و اگر گریه می کنید جهت شهیدان دیگر گریه کنید و تلاش کنید جلوی دشمن های اسلام گریه و زاری نکنید و در برابر آنان مانند کوه استوار باشید و خوشحال باشید که فرزند خود را در راه اسلام داده اید.

انتهای پیام/

بیوگرافی شهید بهمن جهانی

واژه های کلیدی: خانواده | عمران | زندگی | تاریخ | ایران | اسلام | اسلامی | شهادت

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>